metro.cz

Větší foto
ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Pražská hromadná doprava se dál rozšiřuje. Na Orlík bude stačit jedna jízdenka

  4:47
Za měsíc dojde k rozšíření pražské hromadné dopravy do Březnicka a Krásnohorska.

Hranice působnosti Pražské integrované dopravy (PID) se opět posunou. „Nově se lidé od 12. června dostanou na jednu jízdenku z Prahy až třeba na Orlickou přehradu,“ říká pro deník Metro mluvčí organizátora Ropid Filip Drápal.

Přibližně za měsíc dojde v rámci rozšíření integrace veřejné dopravy v okrese Příbram ke zrušení celkem 24 středočeských linek. „Zavedeno bude naopak šestnáct nových autobusových linek PID. Na dvou bude upraven provoz a dvě linky změní číslo. Přímé spoje do metropole vzniknou třeba z Milevska, Blatné, Březnice a několikrát denně dokonce ze Strakonic,“ vyjmenovává pro Metro Drápal.

Integrace v některých případech přinášejí cestujícím nepříjemnosti v podobě ztráty oblíbeného spoje či změn jízdních řádů obecně. Podle Drápala ale převládají výhody. Většina plochy Středočeského kraje je již de facto součástí Prahy a do hlavního města je možné dojet na jediný lístek. „Možnost cestování na jednu jízdenku v celém systému PID, do něhož patří vlaky a příměstské autobusy v podstatné části kraje a pražská MHD, v drtivé většině případů znamená i nižší náklady na cestování,“ vysvětluje Drápal.

Ropid se také chlubí tím, že pokud se nějaká oblast přidá do PID, automaticky tu začínají platit vyšší standardy kvality na čistotu vozidel, chování řidičů a dodržování jízdních řádů. „To platí i pro kontrolu těchto standardů,“ uzavírá Drápal.

Informace o jízdních řádech a tarifu najdete na webu pid.cz.

Komentáře

zpět na článek