metro.cz

Další 3 fotografie v galerii
S golfem začala v pěti letech, o tři roky později získala stříbro na mistrovství Evropy v golfu. | foto: TALKMetro.cz

Mých soupeřek je mi často líto, říká osmiletá golfistka

  8:15
S golfem začala v pěti letech, o tři roky později získala stříbro na mistrovství Evropy v golfu. Annika Kohoutková za svou kariéru získala nejen několik cen, ale s železnou holí v ruce porazila tisícovky svých vrstevníků. „Chci vyhrávat úplně ty největší poháry,“ říká ambiciózní Annika.

Jak podle tebe Češi vnímají golf? Mají ho rádi?
Myslím, že ano. Je to krásný sport. Mám na golfu spoustu kamarádů a vždy se těším, až společně pojedeme na turnaj. Přála bych si, aby bylo v České republice pro děti více turnajů na rány ze zkrácených odpališť, jak je tomu například v Americe. Tam mohou děti mezi sebou neustále soutěžit na skóre a ne jen na golfový handicap.

Jak snášíš vítězství a jak naopak prohru?
Z vítězství mám vždycky velikou radost. Když se mi nedaří, tak jsem naopak smutná a někdy i z lítosti brečím, že se mi nepodařilo vyhrát pohár. Ale snažím se z toho vždy poučit a pak v tréninku pracovat na tom, co mi nešlo, abych příště vyhrála.

Fotogalerie

Je ti někdy po hře či turnaji líto poražených soupeřek a soupeřů?
Je, protože obzvlášť v golfu je to strašně těžké, a když se hraje na rány, není prostor na to udělat velkou chybu a hraje se vždy až do poslední jamky. Zrovna teď na mistrovství Evropy mi bylo moc líto mé spoluhráčky ve flightu, která byla po 26 jamkách stále na třetím místě, ale na té poslední odpálila první ránu do hlubokého bunkru, odkud míček dostala až na popáté, a tím se propadla až na celkové osmé místo.

Jak se ti daří kombinovat golf a studium?
Chodím na mezinárodní školu, kde každý den končíme až v 15:30. Po škole jdu třikrát týdně rovnou na trénink. Úkoly stíhám po tréninku a o víkendu.

Jak jsi se ke golfu v tak mladém věku dostala?
Ke golfu mě přivedli rodiče, hlavně táta, kterého moc baví. Golf taky hraje hodně mých kamarádů, zejména kluků, se kterými chodím pravidelně trénovat. Volba byla tedy jasná. V Americe pak mám i spoustu kamarádek, se kterými jsem se tam setkala na turnajích nebo v akademii, kde v USA trénuji.

V cestování po světových turnajích tě podporují rodiče?
Moje maminka má sportovní agenturu, která zprostředkovává sportovní tréninkové pobyty pro děti a juniory v golfových a tenisových akademiích ve světě. Mimo jiné nabízí program, kde sama trénuji.

Na jaký ze svých úspěchů jsi nejvíce pyšná?
Úplně největší radost mám z druhého místa z letošního mistrovství Evropy ve Skotsku v kategorii do osmi let, kde jsem skončila jen o dvě rány druhá za Američankou Issabelou Dovney, druhou hráčkou loňského mistrovství světa v golfu.

Komentáře

zpět na článek