metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 10 °C

Úterý 16. dubna 2024. Svátek má Irena

Kolik jazyků znáš, tolikrát si pak můžeš vybírat práci

  12:03
Pandemie koronaviru ve východní Evropě posílila poptávku po kvalitním soukromém dvojjazyčném vzdělání.
ilustrační snímek | foto:  Petr Topič, MAFRA

V důsledku pandemie hledají rodiče školy s vysokou úrovní vzdělání dětí – ať již prezenčního, či on-line. Pandemie poukázala také na potřebu silného manažerského týmu, který zvládne i tak neočekávané náročné situace, jako je tato. Byl to jeden z faktorů narůstajícího zájmu rodičů v regionu střední a východní Evropy o profesionálně řízené privátní školky a školy. Maple Bear, kanadský lídr v dvojjazyčném vzdělání, otevírá nové školy v regionu a plánuje vstup i do Česka.

V současné době je síť Maple Bear přítomna ve 24 zemích na celém světě. Má 530 škol a školek a nabízí dvojjazyčný kanadský systém vzdělání více než 41 tisícům dětí ve věku od 6 měsíců do 18 let. Během koronavirové krize zaznamenala síť Maple Bear zvýšený zájem o partnerství v zemích střední a východní Evropy. Po vstupu do Bulharska, Rumunska, Albánie a Chorvatska plánuje další expanzi právě do České republiky, ale i na Ukrajinu, do Polska a dalších zemí během roku 2021.

Jazykem proti nemoci

1000

Tolik nových dvojjazyčných školních zařízení plánuje společnost Maple Bear otevřít v příštích třech letech. Dvojjazyčnost přesahuje pouhou znalost dvou jazyků. Podle nedávných studií mají bilingvální děti lepší schopnost se koncentrovat, lépe zvládají multitasking, změny a řešení problémů. Také to může oddálit některé nemoci, jako je Alzheimerova choroba nebo demence, až o 5 let.

„Rozšiřujeme naši síť a také hledáme české lokální partnery. Pandemická situace stimulovala zájem o takové školy ze strany rodičů i podnikatelů. Členství v silné mezinárodní síti škol nabízí stabilitu a garantuje rodičům, že o vzdělání jejich dětí bude postaráno jak ve skutečných, tak také ve virtuálních třídách,“ říká Yann Bidan, generální ředitel Maple Bear ve střední a východní Evropě.

Kanadský vzdělávací systém se pravidelně umisťuje na předních příčkách v mezinárodním hodnocení studentů OECD PISA a je jedničkou mezi všemi anglicky mluvícími zeměmi na světě. Česká republika se umístila na 24. pozici v aktuálním žebříčku PISA, který hodnotí schopnosti studentů v oblasti čtení, matematiky a vědy.

Úspěch sítě Maple Bear stojí na několika faktorech: Nabízí lokálním partnerům průběžnou akademickou podporu velkého týmu kanadských školitelů a Virtuálního kanadského akademického ředitele. Zároveň poskytuje lokální týmy, které pomáhají s operativou, marketingem a ekonomickým plánováním. Světová síť zaručuje rodičům dobrou péči o děti bez ohledu na situaci. Má také ojedinělou pozici na trhu vzdělání – Maple Bear jsou totiž registrovány jako lokální školy, které vyhovují místním vzdělávacím regulacím a nabízejí zcela jasně definované místní učební plány ve spojení s kanadským programem a výukovými metodami. 

Autor: Pavel Hrabica Metro.cz

Hlavní zprávy

Rozjíždějí mejdany v metru. Někdy se cestující zapojí, jindy je ve vagonu trapné „ticho“

vydáno 16. dubna 2024  16:10

Radek Lembacher dělá marketing, Vašek Komárek zase pracuje na Rádiu Impuls. Jejich společnou vášní je karaoke. Pro veřejnost ho pořádají v Elpíčku na...  celý článek

„Teď můžeme určovat trendy a překvapit. To, co jsme už vydali, je odvážnější“

vydáno 16. dubna 2024  7:00

Kapela Mirai, nesoucí jméno svého frontmana Miraie Navrátila, obráží česká pódia už deset let. „Tak to pěkně vyšlo k výročí, že vydáváme čtvrtou desku,“...  celý článek

Češi si potrpí na kvalitu. Radši si připlatí za konopí než nějaké jiné bylinky

vydáno 15. dubna 2024  18:00

Svět kanabinoidů se rozpíná, aktivisté chtějí potlačit černý trh. Až tři rostlinky marihuany na dospělou osobu v jedné domácnosti a legální držení...  celý článek

Expřítelkyni bil paličkou a bodal. Vzala na mě lahev vína a nůž, hájí se souzený

vydáno 16. dubna 2024  18:12

Svoji bývalou družku podle kriminalistů tloukl dvaapadesátiletý muž paličkou na maso. A když se mu pokusila utéct, dostihl ji a chytil za čelist tak...  celý článek