metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 24 °C

Pondělí 20. května 2024. Svátek má Zbyšek

Lišky dobrou noc nedají, ale zazní Mighty Sounds

  5:58
Legendární žánrový festival připravuje na léto svůj už 14. ročník.
Na festival letos přijedou punkrockové hvězdy Anti-Flag. | foto: Archiv Mighty SoundsMetro.cz

Ve známé dětské písničce běží k Táboru liška. Přesně za měsíc touto dobou ale budou k jihočeskému Táboru směřovat zejména všichni fandové rock’n’rollu, punku, ska, reggae, rockabilly či hardcoru, kteří si užívají letní open air festivaly.

Do Tábora totiž letos přijedou punkrockové hvězdy Anti-Flag i severští králové garage rock’n’rollu Royal Republic. „Folk punk nejvyšší kvality dovezou The Rumjacks a dokonalou reggae show předvedou legendární Inner Circle,“ říká mluvčí festivalu Markéta Štechová. Tím výčet top žánrových jmen nekončí, na programu jsou třeba i Talco, Dub FX, Booze & Glory, The Bronx, The Dreadnoughts a mnoho dalších zahraničních interpretů.

Velká jména se vrací i do hudební části programu, která sází na humor. Po čtyřech letech dorazí na Mighty multimilionář a trendsetter Kapitán Demo, po více než deseti letech oblíbený Xavier Baumaxa.

Nebudou chybět ani stálice jako Vasilův Rubáš nebo sbor Vagyny Dy Praga. Premiéru si naopak odbude svérázný písničkář a komik Vojtaano, který představí nejen svůj Gangstafolk, ale také vtipný raper MC Gey. „Poprvé se ukážou i nováčci Sisus Ralsis a také Jasnej pomeranč v čele s muzikantem a moderátorem stage Jirkou Hvězdoněm,“ dodává Štechová.

DJ sety, netradiční sporty, i to NEJ alternativní divadlo

  • Třídenní festival Mighty Sounds vol. 14 se koná od 13. do 15. července na letišti Čápův dvůr v Táboře.
  • Z českých kapel si akci nenechají ujít Pipes and Pints, Fast Food Orchestra, skoro domácí Polemic ze Slovenska, posthardcoroví mágové Lvmen nebo Totální nasazení.
  • I letos je festival nabitý také další produkcí v podobě DJ setů, výběru toho nejlepšího z alternativního divadla, tradičních i netradičních sportovních aktivit a dalšího doprovodného programu.
Autor: Jan David Metro.cz

Hlavní zprávy

Mládí vpřed! Slavný pochod obsadili teenageři, neztratil se ani editor deníku Metro

vydáno 20. května 2024  5:03

Nejslavnější český pochod Praha-Prčice ovládl deštivou sobotu. Ti největší odvážlivci se vydali na nejdelší, 75 kilometrů dlouhou trasu. V cíli panovaly...  celý článek

Deset hodin čekání. Pětiapůltunovému motýlovi hrozil nekoordinovaný let

vydáno 19. května 2024  18:55

Praha v sobotu zažila nečekanou podívanou. Lidé, kteří mířili k Národní třídě vstoupit do běžně nepřístupných domů a užít si výjimečné výhledy na město z...  celý článek

Opravdu věříme, že v každém z nás dřímá umělec, říká spoluzakladatel projektu ArtMoment

vydáno 19. května 2024  7:00

Během covidu parta tří studentů v Praze rozjela ArtMoment, projekt se zážitkovým malováním. Jejich kurzy už prošly tisíce lidí a vymýšlejí novinky – nyní...  celý článek

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek