metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 10 °C

Středa 24. dubna 2024. Svátek má Jiří

Nakrmte lamu nebo zebru. Na exotiku narazíte také kousek za Prahou

  9:49
Češi se po dlouhé době dočkali o víkendu teplého počasí a vyrazili na výlety. Tisíce lidí se vydaly i do pražské zoo, zde si však musely počkat v dlouhé frontě. Areál směl být zaplněn pouze do dvaceti procent kapacity. Stejně tak bude kvůli epidemickým opatřením omezen vstup ještě i o tomto víkendu. Od pondělí už bude možné zoo naplnit z 50 procent kapacity.
Lama z Karlštejna | foto: Marek Hýř, Metro.cz

Exotické druhy zvířat však můžete pozorovat nejen v Troji. Deník Metro nabízí pár tipů na zooparky a menší zoo, kam z Prahy dojedete do hodiny.

Zoopark Karlštejn
Do Karlštejna dojedete vlakem z pražského hlavního nádraží za 41 minut. V zooparku na břehu Berounky najdete více než 50 druhů exotických zvířat, z toho řadu unikátů – dominantou je však bílý lev. Za malý příplatek dostanete na pokladně misku se zrním a zeleninou a s nimi můžete nakrmit třeba zebru nebo lamy.

Zoopark Zájezd
Kousek od zříceniny hradu Okoř leží Zoopark Zájezd. Zde žije přes 100 druhů exotických a domácích zvířat. Mezi ty nejoblíbenější patří skupinky lemurů s mláďaty, surikaty či rys ostrovid. Zoo návštěvníkům doporučuje registraci a zakoupení lístků on-line přes webovou stránku zoopark-zajezd.cz.

Zoopark Zelčín
Minizoo kousek od Mělníka se zaměřuje na chov domácích zvířat, spatříte tu ale také klokana nebo například pštrosa. Farma nabízí i různé zážitky. Můžete se například stát na den ošetřovatelem nebo jít na procházku s kozou. V zoo se navíc konají koncerty. V létě tu zahrají například Jelen nebo Pokáč, v září přijede Tomáš Klus.

Zážitkový zvířecí areál
Malou zoo najdete i v Čelákovicích. Kromě poníků a koní tu mají například i velké exotické šelmy. Za poplatek dostanete ke vstupnému i balíček s krmením pro různé druhy zvířat. Tento pátek a v sobotu se zde koná také Koňská show.

Zoopark Radonice
Pár minut od Čelákovic najdete Radonice. Zdejší zoo chová hospodářská i divoce žijící zvířata střední Evropy. Celkem je tu na 90 druhů a plemen zvířat. Vzhledem k aktuálním opatřením vlády je vstup do zooparku možný pouze po předchozím objednání. Více informací najdete na zoopark-radonice.cz.

Farmapark Soběhrdy
Exotické druhy můžete pozorovat i v rozlehlém areálu v Soběhrdech nedaleko Benešova. Ve farmaparku žijí zvířata z celého světa. Uvidíte, jak se kolem vás prochází velbloudi, klokani, pštrosi, buvoli, lamy nebo například vysokohorské krávy. Se zvířaty budete v přímém kontaktu, můžete si je pohladit nebo za poplatek i nakrmit.

Autor: Marek Hýř Metro.cz

Hlavní zprávy

Důležité je přijmout svoji identitu a bojovat za svá práva, říká manažerka Klára Sobotková

vydáno 23. dubna 2024  18:30

Ve světě, kde dominovali muži, se odvážila zaujmout klíčové pozice. Klára Sobotková se stala průkopnicí průmyslového sektoru v České republice. Od roku...  celý článek

Ve čtvrtek vše předvedeme lidem a já se už nemůžu dočkat, těší se Anna K.

vydáno 23. dubna 2024  12:30

Čerstvá držitelka Ceny Anděl za píseň Údolí včel Anna K. zve své fanoušky na dva koncerty. V pražském Foru Karlín ve čtvrtek a o dva dny později v...  celý článek

Braník ve víru změn. Nový biotop hlídá tučňáčí rodinka. Z ohořelé ostudy bude park

vydáno 23. dubna 2024  5:30

Kouř na obloze a zvuk sirén. V Braníku v poslední době evergeen. Opuštěný areál bývalých stavebnin hoří několikrát do roka. Objekt na začátku Vrbovy ulice...  celý článek

U sebe doma vyrobím, na chalupě si pak posvítím? Jenže je to trochu jinak

vydáno 22. dubna 2024  18:30

České obecné fotovoltaické prostředí srší optimismem, ale současně v něm vládne mezi lidmi hodně legend. Jednou z nich je třeba možnost sdílení energie...  celý článek