metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 17 °C

Sobota 18. května 2024. Svátek má Nataša

Ponožkoboty mají novou verzi, z Moravy míří do celého světa

  5:17
Před čtyřmi lety zkusila brněnská značka Skinners se svým hybridem mezi botou a ponožkou získat peníze na Kickstarteru. Letos jde stejnou cestou s vylepšeným produktem. Nejen o něm mluvila spoluzakladatelka Michaela Matějková.

Další 1 fotografie v galerii
Produktová řada Skinners 2.0 je nyní v předprodeji. | foto: SKINNERS

Zkuste nejdříve trochu představit vaše výrobky.
Vyrábíme minimalistickou obuv s názvem Skinners, kterou můžete srolovat a dát do kapsy. Tento produkt je určen zejména pro sportovně založené jedince či cestovatele, kteří rádi jezdí nalehko. Ve Skinners se člověk cítí volný jako v ponožce, a tak se chodidlo může svobodně protáhnout, zároveň ho podrážka ochrání před případnými oděrkami, které by si mohl způsobit, kdyby byl úplně naboso.

Z čeho se ponožkoboty vlastně vyrábí a proč by je měli lidé nosit?
Skinners jsou vyrobené pouze ze dvou částí: z pleteniny a odolné polymerové spodní vrstvy. Vytvořili jsme hybrid mezi obuví, to znamená, že se Skinners neskládají z běžných částí jako u bot s podešví, svrškem a jazykem, zároveň však nejsou ani lepené nebo šité a můžou se tak jedině prochodit. Lidé by měli nosit různorodou obuv, pokud bychom nosili jen pevné boty, naše noha zažije jen jednotvárný pohyb.

Jak vše vzniklo

  • Jednoho ze zakladatelů Skinners Petra Procházku přivedl na myšlenku produktu kamarád v Norsku, jenž po zranění na noze chodil v ponožkách.
  • V roce 2015 nejdříve vybírali i s Michaelou Matějkovou peníze v Česku, později od lidí po celém světě. Dodávají hybrid ponožky a boty do USA, Velké Británie, Německa, Finska, ale i do Kuvajtu nebo Nové Kaledonie.

Nyní přicházíte s kolekcí Skinners 2.0, v čem je odlišná a vylepšená?
Pracujeme nyní s odolnějšími materiály, které zvýšily životnost produktu. Do nové kolekce přidáváme stélku, která díky výšce pouhé dva milimetry nesníží barefoot pocit, zároveň však dodá vyšší komfort a pomůže odvést pot od chodidla. Novinkou je také rozšíření velikostní řady i nový širší tvar. Současná kolekce je velmi vylepšená, využíváme nyní maximálního potenciálu materiálů dostupných na trhu.

Máte klientelu po celém světě, co myslíte, že na vašich výrobcích oceňuje? Jaká je konkurence?
Naši klienti si chválí, že produkt nemá přímou konkurenci. Zákazníci, kteří mají Skinners, si běžně kupují i běžecké boty nebo pohorky. Stejné vlastnosti nemají ani boty v barefoot segmentu.

Podobně jako před čtyřmi lety vybíráte peníze na Kickstarteru, je to jistota?
Ano, Kickstarter je platforma nabízející inovativním produktům, aby představily novou kolekci zákazníkům, kteří jsou nadšenci do novinek, za zaváděcí ceny, dříve, než se produkt dostane do obchodů.

Michaela Matějková

Tehdy jste vybrali v přepočtu 16 milionů korun, letos už jste tuto částku překonali. Čím víc peněz vyberete, tím víc ponožkobot vyrobíte? Nebo se část peněz dá použít na vývoj?
S tím, jak roste částka, roste i počet párů, které budeme muset po celém světě dodat. Lidé si na platformě Skinners předobjednávají. S vývojem ale nikdy nepřestaneme, pokud nepůjde už posunout samotný produkt, přijdeme s nějakým novým.

Můžu ponožkoboty nosit i v tomto podzimním, případně pak zimním počasí?
Jestliže venku zvolíte aktivitu, při které se budete hýbat, že se vám noha zahřeje, je to možné. U tenkovrstvé podrážky je obecně potřeba počítat s tím, že chlad od země projde skrz dřív než u silnější vrstvy.

Kdy se lidé můžou na verzi 2.0 fyzicky těšit?
Pokud naši zákazníci stihnou kolekci koupit do 3. prosince, produkt jim přijde už po Novém roce. 

Autor: Pavel Urban Metro.cz

Hlavní zprávy

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek

Je rozhodně lepší trávit čas v kolektivu než sedět doma a litovat se, říká parahokejista Krupička

vydáno 18. května 2024  7:00

Sport miluje. Česko reprezentoval na čtyřech paralympiádách. Při poslední výpravě se Zdeněk Krupička dokonce stal vlajkonošem.  celý článek

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek

Fanoušci MHD vymění letos na akci Autobusový den terminál metra Letňany za Letenskou pláň

vydáno 17. května 2024  5:00

„Po šesti minulých ročnících, které se konaly v terminálu u stanice metra C Letňany, se letošní akce uskuteční na zcela novém místě! V sobotu 18. května...  celý článek