metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Středa 29. května 2024. Svátek má Maxmilián, Maxim

Vyzkoušeli jsme dětský ráj na jihu Německa

  5:37
Zmrzlina zdarma po celý den a volné skipasy na sjezdovky, které jsou vzdáleny jen pár stovek metrů od hotelu. Zní to parádně, podle fotek je Kinderhotel Oberjoch v Algavských Alpách kousíček od hranic s Rakouskem místem pro ideální rodinnou dovolenou. A je to tak. Pokud budete akceptovat poněkud vyšší cenu za pokoj vykoupenou luxusem a individuálním přístupem personálu, lze tady strávit několik dní plných relaxu, sportu a gastronomických zážitků.
Před hotelem je soukromá sáňkařská dráha.

Před hotelem je soukromá sáňkařská dráha. | foto: Metro.cz

Oberjoch je nejvýše položenou horskou vesnicí v Německu, kde jsou vleky a lanovky. Po stráních je tam pár rozházených chalup, nedaleký pivovar Hirschbräu vaří pro zdejší penziony vlastní pivo Jöchler Bier, a když zapadá slunce nad štíty vápencových hor, přijdete si tam jako v kýčovitém obrázku z katalogu.

Lyžaři najdou v okolí přes 30 kilometrů sjezdovek spíše mírnějšího rázu, přičemž nejlepší nabídku má právě Oberjoch, který byl německým lyžařským svazem oceněn jako nejlepší lyžařská oblast pro rodiny.

A pak je tu jedna velká budova s nazdobenými vánočními smrky, venkovním bazénem, ze kterého se v zimě kouří, a saunami s panoramatickými okny: dětský hotel, který má pro své zimní hosty neodolatelnou nabídku. Bezplatné jízdenky na skibus i lanovky a vleky obsluhující lyžaře na protějším kopci. A co víc, díky kartě, kterou dostane každý člen rodiny hned při příjezdu, můžete využít i tři nedaleké sáňkařské dráhy.

V číslech

6

Pokud se nebudete zdržovat, do Oberjochu dojedete z Prahy autem za šest hodin. Do Mnichova jsou to čtyři hodiny, pak už jen dvě hodiny po okreskách.

128

Tolik metrů má tobogan, který můžete sjet na nafukovacím kole. Je to nejdelší hotelový tobogan v Německu.

1200

Hotel stojí v nadmořské výšce 1200 metrů. Venkovní bazén má stejně jako vnitřní 30 stupňů Celsia, ale i tak si raději na koupačku vezměte kulicha.

90

Na tolik stupňů je vyhřátá finská sauna, ze které je nádherný výhled na štíty hor.

Více na www.oberjochresort.de

Minulý podzim byl Kinderhotel přestavěn, aby rodinám poskytl více prostoru v nových apartmánech. Také byla přepracována velká panoramatická koupací a saunová část, která má nyní kromě 128 metrů dlouhého toboganu a několika bazénů i samostatnou dětskou a rodinnou saunu, stejně jako spa vyhrazené výhradně pro dospělé.

Pokud si budete myslet, že ještě po lyžování najdete špetku síly, můžete s dětmi vyzkoušet elektrické motokáry na vnitřní dráze nebo soft-play – obrovské hřiště plné prolézaček vyrobených z molitanů a „bazénků“ naplněných plastovými kuličkami.

Dospělí jistě ocení zdejší vinný bar, a pokud zatouží po klidu, žádný problém: pětadvacet animátorů umí zabavit děti od batolecího až do teenagerského věku ve třech dětských klubech třináct hodin denně.

Autor: Petr Holeček Metro.cz

Hlavní zprávy

Naši pozůstalí si často přejí, aby obřad nebyl truchlivý, říká zakladatelka spolku Ke kořenům

vydáno 29. května 2024  12:00

Za okny prší. Chmurné dopoledne by mohlo umocňovat i téma rozhovoru. Je to ale jinak. Při povídání s Blankou Javorovou panuje dobrá nálada. Jedna ze...  celý článek

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Litvínov vybral stavitele nového bazénu. Ještě čeká, zda dostane dotaci

vydáno 29. května 2024  16:02

Nový plavecký bazén v Litvínově zřejmě postaví za více než 367 milionů korun stejné sdružení firem, které mělo o zakázku zájem už před třemi lety. Tendr...  celý článek

Galerie i muzeum v centru Jihlavy se promění, instituce prostaví miliony

vydáno 29. května 2024  16:02

Dvě důležité kulturní instituce v Jihlavě se pustí do modernizací budov. V případě Muzea Vysočiny bude provoz během dva roky trvajících stavebních prací...  celý článek