metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Úterý, 25. ledna 2022. Svátek má Miloš.

IMMOFINANZ: Cena nabídnutá společností S IMMO je příliš nízká

  11:21
Vídeň 11. ledna 2022 (PROTEXT) - Představenstvo a dozorčí rada vítají zájem akcionářů o navýšení jejich investic ve společnosti IMMOFINANZ s cílem těžit z atraktivního růstového potenciálu společnosti.

Cena za akcii společnosti IMMOFINANZ nabízená společností S IMMO AG však neodráží současnou hodnotu naší firmy, jednoznačně pozitivní vývoj podnikání v roce 2021 navzdory pandemii koronaviru a atraktivní růstový potenciál.

Představenstvo, dozorčí rada a rada zaměstnanců společnosti IMMOFINANZ dnes vydaly prohlášení, ve kterých uvádějí, že nabídková cena 23 eura za akcii není považována za dostatečně atraktivní. Představenstvo a dozorčí rada proto doporučují akcionářům nepřijmout částečnou nabídku společnosti S IMMO, týkající se přibližně 10 % akcií společnosti IMMOFINANZ v oběhu.

Cena 23 eura v hotovosti za akcii společnosti IMMOFINANZ, uvedená v dílčí nabídce společnosti S IMMO AG (prostřednictvím její nepřímé dceřiné společnosti CEE Immobilien GmbH jako navrhovatele) představuje výrazně nižší úroveň oproti referenčním hodnotám použitým ke stanovení reálné hodnoty akcie společnosti IMMOFINANZ. Pro příklad uveďme: Nabídková cena je podstatně nižší než současná výše ukazatele EPRA NTA na akcii (30,77 eura) a představuje snížení o zhruba 25 %. Srovnání s jinými klíčovými hodnotícími benchmarkovými úrovněmi, jde např. o ukazatel EPRA NAV na akcii nebo účetní hodnotu na akcii podle IFRS, také ukazuje, že nabídková cena je podstatně nižší.

Nabídková cena je navíc výrazně nižší než cena akcie společnosti IMMOFINANZ před vypuknutím pandemie covid-19 (téměř 27 eur v únoru 2020), stejně jako průměrná cílová cena analytiků 24,50 eura (medián). „Nabídková cena za přibližně čtvrtinový podíl, na který se společnost S IMMO zaměřuje, je zřetelně nižší než prémie zaplacená za srovnatelné transakce v evropském realitním sektoru,“ vysvětlili členové představenstva společnosti IMMOFINANZ Dietmar Reindl a Stefan Schönauer.

Kontakt:

communications@immofinanz.com

investor@immofinanz.com

Hlavní zprávy

Devítku trápí, že jí Praha posílá problémové nájemníky

vydáno 24. ledna 2022  13:20

Párty po celou noc a divná individua. Starousedlíci se bouří proti sociálním bytům. Další přitom přibudou.  celý článek

Zapomenutý švec z Barrandova: Hravě spravím i napůl sežranou botu

vydáno 24. ledna 2022  5:11

Do barrandovské opravny obuvi Andreje Němce se v posledních dnech lidé moc nehrnou. Přesto je z něj celebrita.  celý článek

Jednorázové samotestovací sady. Jak s nimi správně naložit?

vydáno 23. ledna 2022  19:03

Vzít, strčit do plastového sáčku, zauzlovat ho, pak ho dát do druhého pytlíku, ten také zauzlovat a vyhodit do popelnice. Tak zní podle největší svozové...  celý článek

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Vaše fotky z Prahy