metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.

Otevřený dopis premiérovi a ministru zdravotnictví - Návrh řešení plošného testování populace detekce COVID-19 - české řešení

  20:30
Praha 27. května 2021 (PROTEXT) - O tom, že existuje ekonomicky přijatelné a spolehlivé řešení testování české populace na přítomnost viru SARS-COV-2, jsou přesvědčeni zástupci společností ANILO TRADE SE a AUMED a.s. Navrhovaná metoda RT-LAMP dosahuje obdobných výsledků jako PCR testování, s možností realizace v každé laboratoři. Řešení bylo nabídnuto otevřeným dopisem premiéru Andreji Babišovi a ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi.

Text otevřeného dopisu:

Věc: OTEVŘENÝ DOPIS - Testování populace na COVID-19

Vážený pane premiére, vážený pane ministře zdravotnictví.

Jak je Vám již historicky známo, obchodní společnost AUMED a.s. vyvinula ve spolupráci se společností Protean s.r.o. a Ústavem molekulární a translační medicíny detekční KIT pro LAMP metodu detekce Covid 19 pod názvem AUMED test RT-LAMP Assay SARS-CoV-2.

Jde o ryze český výrobek, který bez nadsázky celosvětově vystihuje šikovnost českých výzkumných pracovníků a to jak z akademické sféry, tak soukromého sektoru. Tento způsob detekce viru COVID-19 je plně notifikován a akceptován odbornou veřejností. Jeho výhodou jsou nízké investiční a provozní náklady na testování přítomnosti viru COVID-19. V neposlední řadě je důležité zmínit, že metoda je dostupná i pro menší laboratoře s lokální působností, které nejsou vybaveny drahou technologií pro vyhodnocován PCR testů.

Obchodní společnost ANILO TRADE SE ve spolupráci s AUMED a.s. připravila pro český trh kloktací samoodběrové sady, které umožňují široce oslovit českou společnost a jsou dostupné bez omezení v libovolné části České republiky, jsou distribuovány lékárenskými řetězci a pro vyhodnocování vzorků jsou předávány do lokálních laboratoří, čímž se značně minimalizuje nezbytná logistika a snižuje časová náročnost (www.kloktej.to).

Cena tohoto řešení je nepoměrně nižší než řešení aplikované dnes, tedy prostřednictvím PCR testů.

Chtěli bychom Vás i veřejnost, odbornou i laickou, informovat o skutečnosti, že toto řešení, ryze české, dnes existuje a je k dispozici plošně na celém území České republiky.

Žádáme Vás , abyste bez odkladu umožnili rozšíření testování obyvatelstva České republiky i o jiné detekční metody než pouze RT-PCR, jako je například i tato RT-LAMP metoda, a aby jste tyto metody považovali za srovnatelné.

Nerozumíme, proč není tato ryze česká metoda detekce viru COVID-19 preferována, ať již z vlasteneckých nebo ekonomických důvodů, a žádáme Vás, abyste se zasadili o bezodkladné rozšíření a akceptaci této metody v České republice.

Nelze najít žádný rozumný důvod, proč protěžovat rozsáhlé organizování RT-PCR testů, původem v naprosté většině z Číny, před řešením, které je o poznání levnější a plně vymyšleno a vyrobeno v ČR.

Voláme tímto otevřeným dopisem po rozumné ekonomice a vlastenecké preferenci českých řešení, zvlášť pak ve výjimečné situaci uprostřed pandemických opatření.

Děkujeme za Vaši osobní angažovanost.

S pozdravem

Za AUMED a.s.

RNDr. Juraj Vronka

člen představenstva

Za ANILO TRADE SE

Ing. Vladan Janovský

člen dozorčí rady

Hlavními výhodami českého řešení RT-LAMP je nenáročnost na laboratorní vybavení a personál. Výsledky jsou odečítány pouhým okem změnou barvy. Odběr vzorků je bezbolestný, kloktáním z dutiny ústní (informace o odběru jsou k dispozici na stránkách www.kloktej.to).

Informace: Vladan Janovský, Anilo Trade SE, e-mail: info@kloktejto.cz nebo na telefonním čísle 606 200 600

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Chléb náš vezdejší má sice kvalitu, ale je podle českých pekařů prý moc levný

vydáno 18. října 2021  9:38

Zdražíme! Pekaři avizují, že jejich výrobky už levné nebudou. Kupodivu za to může i špatná úroda tolik nenáviděné řepky. Jenže není to všechno zase tak...  celý článek

Vaše fotky z Prahy