metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 14 °C

Pátek 1. března 2024. Svátek má Bedřich
Vozíčkáři se z metra dostanou na Lazarskou. | foto: Asistence, o.s.

Dva měsíce bez tramvají, přes Václavák budete muset jezdit jinak

  7:00
Manévry v MHD čekejte od soboty v centru Prahy. Kvůli opravě povedou tramvajové linky jinudy, změny se dotknou i nočních autobusových spojů.

Omezení

Kvůli opravě trati zde nepojedou tramvaje od této soboty do soboty 28. června.

 • Omezení se týká denních tramvají 3, 9, 14 a 24, nočních tramvají 51, 52, 54, 55, 56 a 58 i nočních autobusů 504, 505, 509 a 511.

Po dobu výluky bude zavedena tramvajová linka 29 v trase Vozovna Kobylisy – Kobylisy – Ke Stírce – Bulovka – Palmovka – Invalidovna – Florenc -  Bílá labuť – Masarykovo nádraží – Hlavní nádraží – Olšanská – Ohrada – Spojovací. Linka 11 bude jezdit i v sobotu a neděli.

Lazarská – důležitá přestupní zastávka tramvají mezi Národní třídou a Karlovým náměstím bude od začátku letních prázdnin bezbariérová. Kvůli tomu už od soboty nebudou jezdit tramvaje z této stanice přes Václavské náměstí až do Jindřišské. Zároveň se tu totiž bude opravovat trať.

Na výluku upozorní tlampač

"Už od pátku bude na připravovanou výluku upozorňovat také hlášení ve všech stanicích metra a hlásit se bude i v prvních dnech výluky. V průběhu výluky budou k dispozici i speciální informační hlášení v tramvajích," uvedla pro deník Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. "Z počátku budou na nejexponovanějších místech informátoři v reflexních vestách vybavení letáky schopni poradit v češtině i angličtině," podotkla.

Nutnost podobných opatření ukázaly nedávno dopravní změny na Vítězném náměstí v Dejvicích, kde lidé marně bloudili mezi přesunutými zastávkami autobusů. Jezdíte přes centrum tramvajemi 3, 9, 14 nebo 24? Pak se připravte, že budete muset vymýšlet náhradní trasu. Třeba trojka bude až do skončení oprav jezdit stejně jako devítka do Řep.

Změny tras tramvají

 • Linka 3 bude ve směru od Nádraží Braník odkloněna ze zastávky Karlovo náměstí do zastávky Lazarská (ve Spálené ulici). Dále bude pokračovat jako linka 9 směr Sídliště Řepy.
 • Linka 9 bude ve směru od Sídliště Řepy ukončena v zastávce Lazarská (ve Spálené ulici). Dále bude pokračovat jako linka 3 směr Nádraží Braník.
 • Linka 14 bude ve směru od Sídliště Barrandov ze zastávky Myslíkova vedena přes zastávky Karlovo náměstí, Moráň a Palackého náměstí do zastávky Zborovská a zpět na Sídliště Barrandov.
 • Linka 24 bude ve směru od Kubánského náměstí ze zastávky Karlovo náměstí vedena přes zastávky Lazarská (ve Spálené ulici), Národní třída, Staroměstská, Právnická fakulta, Čechův most, Náměstí Republiky, Bílá labuť, Vltavská, Dělnická a Nádraží Holešovice do zastávky Výstaviště Holešovice, kde bude ukončena.
 • Linky 51, 54 a 56 budou v úseku Lazarská – Strossmayerovo náměstí odkloněny přes zastávky Národní třída, Národní divadlo, Staroměstská, Právnická fakulta a Čechův most.
 • Linka 52 bude v úseku Lazarská – Bílá labuť odkloněna přes zastávky Národní třída, Národní divadlo, Právnická fakulta, Čechův most a Náměstí Republiky.
 • Linka 55 bude v úseku Lazarská – Hlavní nádraží odkloněna přes zastávky Národní třída, Národní divadlo, Právnická fakulta, Čechův most, Náměstí Republiky, Masarykovo nádraží a Dlážděná.
 • Linka 58 bude v úseku Anděl – Hlavní nádraží odkloněna přes zastávky Palackého náměstí, Karlovo náměstí, Národní třída, Národní divadlo, Právnická fakulta, Čechův most, Náměstí Republiky, Masarykovo nádraží a Dlážděná.
Dovnitř se zatím nesmí.
Dovnitř se zatím nesmí.

Práce u Lazarské souvisí s opravou stanice metra Národní třída.

Změny zastávek tramvají a autobusů

 • Po dobu výluky budou dočasně zřízeny tramvajové zastávky Lazarská (v obou směrech ve Spálené ulici) a Dlážděná (v obou směrech v Dlážděné ulici)
 • Pro noční autobusy 505 a 511 budou dočasně zřízeny zastávky Nábřeží Kapitána Jaroše pro směr Jižní Město, resp. Nádraží Hostivař a Strossmayerovo náměstí pro směr Sídliště Čimice, resp. Čakovice v ulici Dukelských hrdinů.
 • Přemístěna bude zastávka Vltavská pro směr Sídliště Čimice, resp. Čakovice z nábřeží Kapitána Jaroše do tramvajové zastávky (u metra).
 • Pro noční autobusové linky 504, 505, 509 a 511 bude mezi zastávkami Hlavní nádraží, resp. U Památníku a Masarykovo nádraží zřízena zastávka Dlážděná v dočasně zřízené tramvajové zastávce.

Komentáře

Hlavní zprávy

Neřiďte se kalendářem. Zima pro auta nekončí a v lyžařských střediscích se hodně bourá

vydáno 1. března 2024  6:01

Obleva vyhání lyžaře ze svahů českých hor rychlým tempem. Lidé se snaží urvat poslední radovánky na sněhu a ještě spěchají do hor.  celý článek

Podle studie více než čtvrtina novinářů zvažuje odchod z médií. Mohou za to i nízké platy

vydáno 29. února 2024  18:45

Žurnalistická profese (nejen) v Česku v současnosti čelí mnoha výzvám. Novinářský svět prošel v posledních letech velkými změnami.  celý článek

Čeká Pražany konec linky 190? Místním ji částečně vezme Dvorecký most

vydáno 29. února 2024  7:00,  aktualizováno  16:56

Cestující z Beránku na Smíchov budou mít na své trase bohužel o přestup víc. Modřanští nyní chystají petici.  celý článek

Jde o konec demokratického myšlení? Společnost Meta udělala radikální rozhodnutí

vydáno 29. února 2024  11:00

Pokud vás štvou politické diskuse, na některých sociálních sítích se jim brzy vyhnete. Společnost Meta přestane svým uživatelům doporučovat politický...  celý článek