metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Neděle 16. června 2024. Svátek má Zbyněk

Hokej zaplnil pražské hotely. Během šampionátu přijede 300 tisíc zahraničních fanoušků

  15:26
Máme vyprodáno, hlásí hotely již na tento víkend, kdy v metropoli začíná hokejový šampionát. Podle centrály Czechtourism během dvoutýdenního šampionátu zavítá do hlavního města na 300 tisíc fanoušků ze zahraničí.
Maskoti hokejového šampionátu Bob a Bobek | foto: IIHF

„Všechny naše pražské hotely jsou během mistrovství již téměř plně obsazeny, očekáváme, že poslední pokoje doprodáme během samotného šampionátu,“ řekla Daniela Nová, obchodní manažerka společnosti Accor Czech Republic provozující síť hotelů Ibis.

I bez hokejového šampionátu je ale obsazenost pražských hotelů začátkem května velmi vysoká, jelikož do tohoto období spadá několik evropských svátků.

Podle ředitele pražského hotelu Olympik Vlastislava Šose tvoří hokejoví fanoušci bezmála polovinu hotelových hostů. „Národnostní složení je odlišné od běžného začátku května. Přibylo více Rakušanů, Němců a hostů ze Švýcarska,“ uvedl Šos. Fanoušci podle jeho odhadu budou až v 300 pokojích z celkových 640.

Praha očekává celkem 600 tisíc fanoušků hokeje

Nápor fanoušků se podle Asociace cestovních kanceláří ČR projevil i do cen ubytování. Podle ní hotely v hlavním městě zdražily o 12 až 20 procent. Celkový počet návštěvníků by podle odhadu CzechTourismu měl překročit návštěvnost z hokejového šampionátu z roku 2004. Tehdy dorazilo 550 tisíc zahraničních i tuzemských návštěvníků. Letos by se podle agentury mohlo podařit překročit hranici 600 tisíc návštěvníků celkem.

Pražská část hokejové mistrovství se uskuteční od 1. do 17. května v O2 Areně. Český národní tým bude ubytován v hotelu Selský dvůr. Ruský tým bude v hotelu Hilton. Téměř všechny týmy pražské skupiny ubytovává Clarion Congress Hotel ve Vysočanech. „Bydlet u nás budou týmy Kanady, Švédska, Švýcarska, Rakouska, Lotyšska, Německa a Francie,“ uvedla mluvčí hotelové sítě CPI Hotels Dana Belušová.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek

Tradice s chutí pohanky. Nikdy se nepřejí, říká frenštátský mlynář Šmajstrla

vydáno 16. června 2024  17:12

Romantika starých dob sice nechybí, ale na rozjímání nebo dojímání nemá Pavel Šmajstrla čas. Stará se totiž o mlýn, ve kterém se spolupracovníky mele...  celý článek