metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Úterý 21. května 2024. Svátek má Monika

Fanoušci se rvali v O2 Areně. Jen cvičně a policie si zkoušela zásah proti nim

  14:53
V libeňské hokejové O2 Areně bylo dnes poslední cvičení policie, hasičů a pořadatelů před hokejovým šampionátem, který začíná příští týden.
O2 Arena | foto: Honza Groh - Wikimedia Commons

Hasiči zkoušeli zásah, který se týkal likvidace nebezpečných látek. Policisté cvičili zásah proti problémovým fanouškům uvnitř arény i před halou. Pražský policejní ředitel Luděk Procházka po cvičení potvrdil, že policie je na mistrovství světa připravena. Při cvičení pomáhalo zhruba 100 figurantů ze střední zdravotnické školy.

Simulovaná rvačka hokejových fanoušků v O2 Areně.

Nácvik zásahu policistů při simulované rvačce hokejových fanoušků v O2 Areně.

„Jsem přesvědčen, že cvičení splnilo svůj účel,“ řekl k akci náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek, který je velitelem při hokejovém mistrovství. Podle Procházky v aréně cvičilo asi 100 policistů z pražské pořádkové jednotky a několik dalších desítek policistů z útvarů s celorepublikovou působností. „Průběhu pomohlo i to, že se v Praze nedávno konalo evropské mistrovství v atletice, před kterým museli policisté také na mimořádné situace trénovat,“ dodal ředitel.

V hale vznikne speciální operační středisko

Šéf pražských hasičů Roman Hlinovský uvedl, že hasiči si vyzkoušeli zvláštnosti postupů uvnitř haly. Zároveň testovali komunikaci s pořadateli a policií. „To je pro nás nejdůležitější,“ podotkl.

Šéf organizačního výboru šampionátu Petr Bříza v této souvislosti uvedl, že v hale je připraveno speciální operační středisko, které bude shromažďovat veškeré informace z ulic i vnitřku arény.

Policie již dříve uvedla, že kvůli hokejovému mistrovství budou v činnosti prakticky všechny její složky. Dominovat budou hlavně pořádkoví a dopravní policisté. Na fanoušky bude každý den dohlížet několik set policistů, kteří se zaměří na veřejný pořádek. Na situaci uvnitř stadionu budou dohlížet pořadatelé.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Kabelka, kterou si sestavíte sami, existuje. Tentokrát jsme to zkusili za vás

vydáno 21. května 2024  6:09

Vybrat správnou kabelku může být výzva. Záleží jen na tom, jak se k tomu postavíte. Můžete si ji i vyrobit.  celý článek

Banán bez kalhot a hláškující Reynolds. Komedie, která možná připomene Pelíšky

vydáno 20. května 2024  18:02

Režisér John Krasinski natočil fantasy komedii o dívce, která po nehodě začne vidět imaginární přátele ostatních lidí. Autoři hledají odpovědi na...  celý článek

Šéf festivalu Rock for People sní o Red Hot Chilli Peppers a System Of A Down

vydáno 20. května 2024  12:57

Michal Thomes dokázal z lokální akce vydupat mezinárodně uznávaný festival obřích rozměrů. Šéf festivalu Rock for People deníku Metro říká, že se letos...  celý článek

Mládí vpřed! Slavný pochod obsadili teenageři, neztratil se ani editor deníku Metro

vydáno 20. května 2024  5:03

Nejslavnější český pochod Praha-Prčice ovládl deštivou sobotu. Ti největší odvážlivci se vydali na nejdelší, 75 kilometrů dlouhou trasu. V cíli panovaly...  celý článek