metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Neděle 16. června 2024. Svátek má Zbyněk

Fanoušci se rvali v O2 Areně. Jen cvičně a policie si zkoušela zásah proti nim

  14:53
V libeňské hokejové O2 Areně bylo dnes poslední cvičení policie, hasičů a pořadatelů před hokejovým šampionátem, který začíná příští týden.
O2 Arena | foto: Honza Groh - Wikimedia Commons

Hasiči zkoušeli zásah, který se týkal likvidace nebezpečných látek. Policisté cvičili zásah proti problémovým fanouškům uvnitř arény i před halou. Pražský policejní ředitel Luděk Procházka po cvičení potvrdil, že policie je na mistrovství světa připravena. Při cvičení pomáhalo zhruba 100 figurantů ze střední zdravotnické školy.

Simulovaná rvačka hokejových fanoušků v O2 Areně.

Nácvik zásahu policistů při simulované rvačce hokejových fanoušků v O2 Areně.

„Jsem přesvědčen, že cvičení splnilo svůj účel,“ řekl k akci náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek, který je velitelem při hokejovém mistrovství. Podle Procházky v aréně cvičilo asi 100 policistů z pražské pořádkové jednotky a několik dalších desítek policistů z útvarů s celorepublikovou působností. „Průběhu pomohlo i to, že se v Praze nedávno konalo evropské mistrovství v atletice, před kterým museli policisté také na mimořádné situace trénovat,“ dodal ředitel.

V hale vznikne speciální operační středisko

Šéf pražských hasičů Roman Hlinovský uvedl, že hasiči si vyzkoušeli zvláštnosti postupů uvnitř haly. Zároveň testovali komunikaci s pořadateli a policií. „To je pro nás nejdůležitější,“ podotkl.

Šéf organizačního výboru šampionátu Petr Bříza v této souvislosti uvedl, že v hale je připraveno speciální operační středisko, které bude shromažďovat veškeré informace z ulic i vnitřku arény.

Policie již dříve uvedla, že kvůli hokejovému mistrovství budou v činnosti prakticky všechny její složky. Dominovat budou hlavně pořádkoví a dopravní policisté. Na fanoušky bude každý den dohlížet několik set policistů, kteří se zaměří na veřejný pořádek. Na situaci uvnitř stadionu budou dohlížet pořadatelé.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek

Tradice s chutí pohanky. Nikdy se nepřejí, říká frenštátský mlynář Šmajstrla

vydáno 16. června 2024  17:12

Romantika starých dob sice nechybí, ale na rozjímání nebo dojímání nemá Pavel Šmajstrla čas. Stará se totiž o mlýn, ve kterém se spolupracovníky mele...  celý článek