metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Neděle 16. června 2024. Svátek má Zbyněk

Libeň zažije při mistrovství v hokeji nával fanoušků, ale i velká dopravní omezení

  12:17
Okolí O2 areny v Libni, která bude od začátku května hostit hokejové mistrovství světa, čekají výrazná omezení.
O2 Arena | foto: Honza Groh - Wikimedia Commons

Zásadní omezení kvůli hokejovému mistrovství světa budou v řadě ulic v okolí libeňské O2 areny. Některé budou zcela uzavřeny nebo v nich bude doprava omezena. Organizátoři upozorňují, že nejlépe je na zápasy cestovat městskou hromadnou dopravou a zejména metrem.

„Při organizování tak velké akce, jako je mistrovství světa, je potřeba nastavit pravidla, která sebou přinášejí určitá omezení. Bez toho se to nedá uspořádat. Budeme se snažit, aby všichni návštěvníci byli informování a navigační systém fungoval tak dobře, aby ten, kdo přijede poprvé do Prahy, se rychle zorientuje a v případě, že bude potřebovat pomoct, tak mu někdo rychle pomůže,“ uvedl dnes předseda pražské části organizačního výboru Petr Bříza.

Na zápasy mistrovství jděte s velkým předstihem

Fanoušci, kteří zápasy navštíví, však musí s možnými problémy počítat a bude podle Břízy lepší, když na zápasy budou cestovat s předstihem. „Jde o to, že nejedou nakoupit, ale na akci, kde jsou desítky tisíc lidí a kde by bylo fajn přijet dříve. A v podstatě si to užít i tím, že tomu dám svůj čas předtím ne jen 2,5 hodiny čisté hry,“ řekl Bříza. I proto v okolí obou arén budou velké fanouškovské zóny přístupné všem zájemcům, a to i těm bez vstupenek.

„Jsme si vědomi, že akce vyvolá omezení pro rezidenty a návštěvníky haly, ale když se zde během jednoho dne a tří utkání protočí 30 až 45 tisíc lidí, které musíme lidově napustit a vypustit do haly, tak doprava musí být zajištěna. Bude to stejné, jako na jakékoliv sportovní akci na světě,“ uvedl Bříza. Věří, že nebude docházet k extrémním excesům a kolapsům.

Dopravu posílí, do některých ulic se ale auta nedostanou

Okolí libeňské arény bude rozděleno do zón. Do některých ulic budou mít povolen vjezd pouze rezidenti, další budou uzavřené v určité hodiny a další budou uzavřeny trvale po celou dobu mistrovství.

„Naší prioritou je, aby se všichni pěší dostali bezpečně do haly. Počet lidí bude vysoký. Oproti roku 2004, kdy se v Praze šampionát konal naposledy, je tu spousta nových bytových domů i kanceláří. Naším zájmem je, aby i oni mohli bez problémů parkovat,“ řekla ředitelka oddělení dopravy mistrovství Lenka Jiroutková.

Omezení čeká i MHD, autobusový terminál mezi stanicí metra Českomoravská a O2 arenou bude na přání policie přesunut do nedaleké ulice K Moravině. „Proto bychom chtěli dopravce, kteří povezou fanoušky v autobusech na zápasy, požádat, aby je vyložili na některé stanici metra, kde jsou parkoviště,“ uvedla Jiroutková. Již dříve bylo uvedeno, že intervaly metra budou při zápasech zkráceny.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek

Tradice s chutí pohanky. Nikdy se nepřejí, říká frenštátský mlynář Šmajstrla

vydáno 16. června 2024  17:12

Romantika starých dob sice nechybí, ale na rozjímání nebo dojímání nemá Pavel Šmajstrla čas. Stará se totiž o mlýn, ve kterém se spolupracovníky mele...  celý článek