metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 7 °C

Pondělí 22. dubna 2024. Svátek má Evženie
Povodně v Praze | foto: Dominik Hanke

Hudeček: Povodně v Praze budou stát stovky milionů korun

  17:22,  aktualizováno  17:38
"Pevně doufám, že konečný účet nepřesáhne miliardu korun," uvedl dnes po jednání krizového štábu zastupující primátor Tomáš Hudeček z TOP 09. Povodně v Praze budou podle odhadů stát stovky milionů korun. "Jde o předběžný odhad nákladů i povodňových škod," doplnil.

Největší finanční ztráty podle Hudečka způsobila velká voda v zoo, která je ze třetiny zaplavená. Praha požádala o pomoc ministerstvo financí.

Nejvážnější situace je podle krizového štábu v Lahovicích, Modřanech, v Libni a také na Zbraslavi. Evakuováno bylo doposud zhruba 750 lidí, z toho nejvíc z Modřan. Těm, kteří přišli o střechu nad hlavou, nabídne Praha náhradní byty. Uvolnila jich pro tuto situaci asi stovku.

Korytem Vltavy v Praze protéká zhruba 3000 m3/s. "Mohu konstatovat setrvalý stav," uvedl Hudeček. Hladina problematické říčky Rokytky a Botiče klesá. Podél těchto toků začínají sanační práce.

Některé městské části začaly s úklidem a vyčíslují škody

  • Některé pražské městské části začaly likvidovat následky záplav. V Praze 2 lidé uklízejí sklepy zatopené rozvodněným potokem Botič v oblasti Nuselského údolí.
  • Také Praha 9 a 10 zahájily popovodňový úklid, radnice se snaží zajistit dezinfekční a čisticí prostředky, někde přistavují kontejnery na mokrý odpad.
  • Praha 13, která je mimo zaplavené území, organizuje sbírku úklidových prostředků a pitné vody.

Komentáře

Hlavní zprávy

Závodili na Letné pštrosi? O Praze se lze stále dozvídat něco nového, říká spisovatelka

vydáno 22. dubna 2024  12:19

Nové putování Prahou. Právě vychází druhé pokračování Pražských okének – průvodce netradičními místy a událostmi Prahy od spisovatelky Stanislavy...  celý článek

Billie Eilish, Katy Perry, Bon Jovi a další mají konkurenci. Jmenuje se umělá inteligence

vydáno 22. dubna 2024  4:42

Stále se vyvíjející technologie pobouřila zahraniční umělce. Umělá inteligence (AI) ale hýbe celou společností. Někteří se jí bojí, jiní se s ní učí...  celý článek

Herci neustále bojují o práci, je to kolotoč pádů a vzestupů, říká agentka Daňková

vydáno 21. dubna 2024  7:00

Lenka Daňková vystudovala germanistiku a hudební vědu na MUNI v Brně, poté se věnovala hudební produkci jak v Česku, tak v rakouském Grazu a od roku 2010...  celý článek

Poslední adresa Jaroslava Klabíka byla na Hradčanech. Prožil život dobrodruha

vydáno 21. dubna 2024  11:53

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek