metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 32 °C

Pátek 21. června 2024. Svátek má Alois

Hudeček s Nouzou si dělali reklamu v hlášení v metru. Teď si sypou popel na hlavu

  11:00aktualizováno  13:44
Primátor Tomáš Hudeček a ­náměstek Jiří Nouza vás zvou... Hlášení v metru láká na zítřejší den otevřených dveří v tunelu Blanka a prodlouženém úseku metra trasy A. Obvykle na tyto akce zve dopravní podnik a ­politici přebírají jen záštitu. Tentokrát to je ale jinak.
Lidé v metru teď naslouchají propagandě TOP 09. (ilustrační foto) | foto: ČTK

„Jelikož se jedná o významné investiční akce města a ­tyto akce jsou pořádány pod záštitou jeho současného vedení, je logické, že na ně nejvyšší představitelé Prahy nejen touto cestou veřejnost zvou,“ vysvětlil mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl.

Je to příliš okatá reklama

Taková věc týden před volbami nepřijde v pořádku odborníkům. „Nevybavuji si jako častý uživatel prostředků MHD, že by se někdy dělala taková podobná pozvánka, kdy napřed se zve na akci jménem primátora, jeho náměstka a ­pak až organizátora. Je to příliš okatá reklama,  jak o sobě dát před volbami vědět,“ řekl politolog Jan Kubáček.

A politici? Ti v tom nejdříve problém neviděli. „Vzhledem k ­tomu, ze šlo o ­investiční akci Prahy, tak zve primátor a náměstek odpovědný za Blanku. Je to stejné jako u jiných akcí,“ tvrdil náměstek primátora Jiří Nouza. Později se však od příspěvku distancoval: „Znění toho příspěvku odeslal do dopravního podniku bez konzultace a mého vědomí úředník z mého odboru. Požádal jsem o stažení příspěvku.“ K Nouzově vyjádření se přidal i primátor Tomáš Hudeček. „Odvysílání tohoto příspěvku je pro mě naprosto neakceptovatelné,“ uvedl.

Co na to politici?

Před časem upozorňovali radní na svou práci plakáty placenými z peněz města, teď masivně zvou v prostorách metra na den otevřených dveří. Co tomu říkají sami politici?

  • Adriana Krnáčová (ANO):
    To, že  primátor zneužívá prostředky města ke kampani, je známá věc. Považuji to za nehoráznost.

Zbyněk Passer (Pro Prahu):
Je víc než evidentní, že to je předvolební reklama současného vedení magistrátu. Na druhou stranu v českých poměrech nejde o nic neobvyklého.

Bohuslav Svoboda (ODS):
K podobným krokům by se právě před volbami přistupovat nemělo. Nicméně v našem prostředí se to mnohokráte dělo a i ODS toho dříve zneužívala, proto je to pro mě složitě kritizovatelné. Spíše mě pobavilo, že v metru zvou Pražany na den otevřených dveří tunelu Blanka dva pánové, kteří svou špatnou prací zpozdili otevření tunelu nejméně o rok.

Petr Štěpánek (Trojkoalice):
Je to další ze série zneužívání města v předvolební době.

Autor: Robert Oppelt

Hlavní zprávy

Železnice se rozrůstá příliš pomalu. Hrozí kolaps, varují mnozí odborníci

vydáno 20. června 2024  5:14

Organizátor dopravy si nechal vypracovat podrobnou analýzu kapacity tratí. Kritické přetížení hrozí v první řadě velmi využívaným vlakům z Prahy do...  celý článek

Český James Bond se jmenoval Ladislav Bittman. Kariéru začal před 60 lety

vydáno 20. června 2024  12:20

Komunisti vylovili nacistický archiv! Žabím mužům se povedl nález desetiletí! Americký magazín Life přinesl před 60 lety sérii senzačních odhalení z...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek