metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 18 °C

Středa 4. října 2023. Svátek má František

Další 2 fotografie v galerii
Kulturní prostor Tiskárna ve Stromovce. | foto: ArchivMetro.cz

Jezte jídlo rukama. Na festivalu Fair Fair se nepřecpete

  9:56
Finger food festival, tedy gastro akce, na které nepotřebujete příbory a navíc organizátoři mají snahu odnaučit Čechy cpát se jen knedlíky. Chystá se v sobotu před polednem Tiskárně na Vzduchu. Tento kulturní prostor najdete na začátku Stromovky směrem k Planetáriu. Vstup na akci je zdarma.

Fair Fair

Uskuteční se v sobotu 11. července od 11 hodin. Vstup je zdarma.

Účastní se ho restaurace, kavárny, bistra a cukrárny především z Prahy 7.

Všechna jídla mají jedno společného - kvalitu, chuť a hlavně finger food zpracování.

K dobrému jídlu neodmyslitelně v Tiskárně na Vzduchu patří i dobrá hudba. Fair Fair zakončí koncert zpěvaček Báry Vaculíkové a Léňi Yellow Mateřská.com.

Pod předkrmy, jednohubkami, chlebíčky, tapas nebo dezerty se stoly budou jen prohýbat. Při festivalu s názvem Fair Fair se navíc můžete naučit takové pokrmy připravovat.

„Nápad se už rodil s přáteli v Tiskárně na Vzduchu delší dobu. Říkali jsme si, že milujeme jídlo a food festivaly, ale že nám na nich vždycky něco vadí. Dlouhé fronty, vstupné, nepříjemné prostředí pro děti nebo pro psy, stejně tak i nemožnost ochutnat všechno, co na festivalu je. Pak jsme si řekli, že si zkusíme udělat festival podle našich představ. Věříme, že se bude líbit i ostatním,“ říká jedna z organizátorek akce Dominika Antonie Skalová k nápadu. Důležité je také naučit Čechy necpat se knedlíky s těžkou omáčkou, která div neteče z talíře.

„Díky malým finger food porcím budete moct ochutnat od každého prodejce něco a nebude vám líto, že z festivalu poznáte jen dva tři stánky,“ vypočítá výhody další organizátorka Zuzana Cajtlerová. „Můžete si tu dát najednou různé chutě, ale zároveň se nepřejíst. Jinými slovy když jíte v malém množství a různé věci, nehoní vás pak mlsná. Navíc je pro lidský organismus mnohem zdravější dát si menší porci častěji za den, než se přejíst osmi knedlíky s omáčkou,“ říká Dominika.

Finger food

Nejsou jenom jednohubky takové, jaké si většinou představíme. Rozkrojený rohlík s pomazánkou rozhodně nečekejte.

  • Je to jakékoli jídlo, které jíte rukama, a odpovídá většinou dvěma soustům. Může se podávat samostatně nebo namáčet do omáček a dipů. Patří sem třeba i sushi, mořské plody nebo sladké pečivo. Finger food může být ale třeba i malý řízek nebo naopak raw food, tedy jídlo, které se připravuje mixováním, klíčením nebo sušením do 42 °C. I to bude na Fair Fair k ochutnání.

Komentáře

Hlavní zprávy

Protiatomový kryt jako záchranný člun i místo k zamyšlení. Vydejte se do Bezovky

vydáno 4. října 2023  12:29

Stojím pod žižkovskou Parukářkou a vidím před sebou vrata, ozdobená výtvorem pražských sprejerů a připomínající vstup do garáže. Místo toho by se však...  celý článek

Lahodná smetánka na kolejích. Nesmrtelný Orient Expres dnes slaví 140 let

vydáno 4. října 2023  11:59

Premiérové železniční spojení napříč Evropou, hotelový nadstandard zahrnující přepychovou lůžkovou úpravu a špičková kuchyně připravovaná kuchařskými...  celý článek

Taxi v Praze už nikdy nesmí být jako dřív, říkají manažeři značky SVEZ.SE

vydáno 4. října 2023  11:49

Kornel Altman a Jakub Paroulek. Dva dlouholetí kamarádi. Bývali úspěšní reprezentanti ve veslování, kteří šli do rizika a rozhodli se, že úplně od podlahy...  celý článek

Karlín očima Karlíňanů. Příběhy této čtvrti jsou různorodé, napínavé, zábavné i dojemné

vydáno 4. října 2023  4:55

Vesnický, sousedský, malý, hezky rovný, zelený, moderní, kancelářský i drahý. Takový je podle místních pražský Karlín. Ti se společně podíleli na knize,...  celý článek