metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 21 °C

Středa 29. května 2024. Svátek má Maxmilián, Maxim

Kam to pluje? Z posunutého přívozu jsou lidé z Podolí zaskočení

  11:54
Nové přístaviště je blíže zastávkám tramvají a autobusů Dvorce, hájí přemístění Ropid.
Přívoz P3 má na pravém břehu nové kotviště. | foto: Martin Kubík

Podolský přívoz P3 vyplul před pár dny v nové trase. Ta je kratší díky zprůchodnění části Žlutých lázní. Místo původního Veslařského ostrova se novým přístavištěm na pravém břehu staly Dvorce. Podle reakcí čtenářů deníku Metro jsou ale Pražané změnou zaskočeni.

„Ne každý to ví a pak je překvapen, kam že to pluje,“ napsal nám čtenář Martin Kubík. Za svou fotografii z místa získává odměnu tři sta korun.

Podle mluvčího organizátora pražské dopravy Ropidu Filipa Drápala bude nové přístaviště pro cestující přínosnější. Výhodou je také zkrácení intervalů z dvaceti minut na patnáct. V ranní špičce je pak rozdíl dokonce desetiminutový.

„Při chystané opravě Barrandovského mostu může být přívoz zajímavou alternativou pro spojení Podolí a Smíchova,“ vysvětluje pro deník Metro Drápal.

Jeho slova potvrzuje i čtenář Václav Jukl, který změnu kvituje. „Přívoz P3 má nové kotviště, ze kterého je to blíž na zastávky tramvají a autobusů Dvorce,“ míní Jukl.

Drobné změny, na které si Pražané pomalu zvykají, potkaly i ostatní pražské přívozy. Výtoňský přívoz P5 nově pluje celodenně v kratším intervalu dvacet minut. Nově pak zajišťuje i obsluhu přístaviště Kotevní. To bylo do loňska obsluhováno samostatnou linkou P4. Nově je v režimu „na znamení“.

„Tím dojde k posílení kapacity mezi ostrovem Císařská louka a Výtoní, současně však zůstalo zachováno i méně poptávané spojení na levý břeh Vltavy,“ popisuje Drápal.

Holešovicko-karlínský přívoz P7 si letos „odkroutí“ svou poslední sezonu. V té další jej má totiž nahradit nová lávka. Ve své závěrečné sezoně také již nebude obsluhovat ostrov Štvanice. A to jednoduše proto, že je východní cíp ostrova odříznut záborem staveniště zmiňované lávky.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Naši pozůstalí si často přejí, aby obřad nebyl truchlivý, říká zakladatelka spolku Ke kořenům

vydáno 29. května 2024  12:00

Za okny prší. Chmurné dopoledne by mohlo umocňovat i téma rozhovoru. Je to ale jinak. Při povídání s Blankou Javorovou panuje dobrá nálada. Jedna ze...  celý článek

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Lázně nejsou jen pro seniory. Člověk by tam měl podle expertů zajet už ve čtyřiceti

vydáno 28. května 2024  16:00

„Do lázní jezdí důchodci.“ „Nic mě nebolí, nepotřebuju tam jet.“ „Nikdo mě tam nedostane, je tam nuda.“ Tyto a další domněnky panují u mnoha Čechů. Lázně...  celý článek

Obecním domem se polinou vetřelčí, vesmírné i muší tóny. Pražský filmový orchestr je zpět

vydáno 28. května 2024  8:00

Sedmdesátičlenný soubor Pražského filmového orchestru (PFO) začal jako první v Česku hrát hudbu ze slavných filmů, a to výhradně z původních notových...  celý článek