metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 27 °C

Pondělí 2. října 2023. Svátek má Olívie, Oliver
Přívoz P3 má na pravém břehu nové kotviště. | foto: Martin Kubík

Kam to pluje? Z posunutého přívozu jsou lidé z Podolí zaskočení

  11:54
Nové přístaviště je blíže zastávkám tramvají a autobusů Dvorce, hájí přemístění Ropid.

Podolský přívoz P3 vyplul před pár dny v nové trase. Ta je kratší díky zprůchodnění části Žlutých lázní. Místo původního Veslařského ostrova se novým přístavištěm na pravém břehu staly Dvorce. Podle reakcí čtenářů deníku Metro jsou ale Pražané změnou zaskočeni.

„Ne každý to ví a pak je překvapen, kam že to pluje,“ napsal nám čtenář Martin Kubík. Za svou fotografii z místa získává odměnu tři sta korun.

Podle mluvčího organizátora pražské dopravy Ropidu Filipa Drápala bude nové přístaviště pro cestující přínosnější. Výhodou je také zkrácení intervalů z dvaceti minut na patnáct. V ranní špičce je pak rozdíl dokonce desetiminutový.

„Při chystané opravě Barrandovského mostu může být přívoz zajímavou alternativou pro spojení Podolí a Smíchova,“ vysvětluje pro deník Metro Drápal.

Jeho slova potvrzuje i čtenář Václav Jukl, který změnu kvituje. „Přívoz P3 má nové kotviště, ze kterého je to blíž na zastávky tramvají a autobusů Dvorce,“ míní Jukl.

Drobné změny, na které si Pražané pomalu zvykají, potkaly i ostatní pražské přívozy. Výtoňský přívoz P5 nově pluje celodenně v kratším intervalu dvacet minut. Nově pak zajišťuje i obsluhu přístaviště Kotevní. To bylo do loňska obsluhováno samostatnou linkou P4. Nově je v režimu „na znamení“.

„Tím dojde k posílení kapacity mezi ostrovem Císařská louka a Výtoní, současně však zůstalo zachováno i méně poptávané spojení na levý břeh Vltavy,“ popisuje Drápal.

Holešovicko-karlínský přívoz P7 si letos „odkroutí“ svou poslední sezonu. V té další jej má totiž nahradit nová lávka. Ve své závěrečné sezoně také již nebude obsluhovat ostrov Štvanice. A to jednoduše proto, že je východní cíp ostrova odříznut záborem staveniště zmiňované lávky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Svět golfu zdaleka není jen o jamkách na greenech, říká šéfka golfsoftwarové firmy

vydáno 2. října 2023  19:34

Sára Kubelková měla k práci s lidmi, řízení talentů a jejich rozvoji blízko už během studia andragogiky. V průběhu covidové krize v sobě objevila skrytou...  celý článek

Kultura pro rodiče nabízí alternativu. Děti mohou vzít na představení s sebou

vydáno 2. října 2023  9:00

Chcete zajít za kulturou, ale nemáte hlídání? Nyní můžete i s dětmi, o které se postará zaučený personál.  celý článek

Úspěch terapie záleží na klientově odhodlání, říká psycholog Pavel Pařízek

vydáno 1. října 2023  20:00

Pavel Pařízek je psycholog a zakladatel webu Terapie.cz, který usnadňuje lidem najít správného psychoterapeuta. Nejčastěji s klienty řeší problémy ve...  celý článek

Smíchovský fenomén. Ani pivovar, ani feťáci. Ale lávka, pro lidi je to nostalgie

PRAHA? AHA!
vydáno 1. října 2023  11:19

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek