metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 21 °C

Neděle 19. května 2024. Svátek má Ivo

Komplikace na Jižní spojce. Dělníci opravují vozovku u lanového mostu

  8:45
Pražští řidiči, kteří jezdí do práce po Jižní spojce, musejí zase jednou vyrážet o pár minut dřív. Od lanového mostu po nájezdovou rampu V Korytech tu totiž dělníci od včerejška v jednom jízdním pruhu frézují asfalt. Ten následně vymění za nový povrch. Podle mluvčí Technické správy komunikací Barbory Liškové jde o běžné údržbové práce, které mají jediný cíl. Odstranit odtud vyjeté koleje od kamionů a dalších těžkých vozů.
Jižní spojka (ilustrační foto) | foto: Aleš Náhlý

„Práce potrvají do soboty prvního prosince,“ říká Lišková s tím, že se poté dělníci městské firmy vrhnou na opravu samotné nájezdové rampy V Korytech. „Tyto práce pak skončí sedmého prosince,“ dodává Lišková.

Samotný lanový most mezi Zahradním Městem a Strašnicemi čeká také již brzy důkladná diagnostika. Podobně jako některé další pražské mosty by totiž mohl být ve špatném technickém stavu. 

Na nutnou opravu čeká již několik let také další důležité přemostění, jež je součástí Městského okruhu – Barrandovský most. Ten bývá označován za nejvytíženější dopravní uzel metropole a dle správy komunikací je ve špatném technickém stavu. Takzvaný Barranďák se má začít rekonstruovat za dva roky, a to za provozu a po částech. Technická správa komunikací nyní připravuje projektovou dokumentaci, ze které by bylo možné při opravách vycházet. „Vzhledem k dopravní zátěži bude vše probíhat po etapách a snahou bude zachovat maximální možnou průjezdnost,“ uvádí k opravám na Barrandovském mostě Lišková.

Po „Barranďáku“ coby mimoúrovňové křižovatce denně projíždí více než 142 tisíc aut a od svého otevření v roce 1988 neprošla zásadní rekonstrukcí.

Komplikace čekají v těchto dnech také na řidiče ve Vršovické ulici v asi stometrovém úseku mezi Kodaňskou a Bělocerkevskou. Také tady silničáři opraví povrch komunikace. Provizorní oprava v těchto dnech probíhá i v nechvalně známé ulici U Seřadiště v desáté městské části. Zde bude hotovo do konce listopadu. Auta v těchto dnech neprojedou ani po mostě Legií, kde mimo jiné dopravní podnik opravuje tramvajové koleje. 

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek

Je rozhodně lepší trávit čas v kolektivu než sedět doma a litovat se, říká parahokejista Krupička

vydáno 18. května 2024  7:00

Sport miluje. Česko reprezentoval na čtyřech paralympiádách. Při poslední výpravě se Zdeněk Krupička dokonce stal vlajkonošem.  celý článek

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek

Fanoušci MHD vymění letos na akci Autobusový den terminál metra Letňany za Letenskou pláň

vydáno 17. května 2024  5:00

„Po šesti minulých ročnících, které se konaly v terminálu u stanice metra C Letňany, se letošní akce uskuteční na zcela novém místě! V sobotu 18. května...  celý článek