metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Čtvrtek 20. června 2024. Svátek má Květa

Komplikace na Jižní spojce. Dělníci opravují vozovku u lanového mostu

  8:45
Pražští řidiči, kteří jezdí do práce po Jižní spojce, musejí zase jednou vyrážet o pár minut dřív. Od lanového mostu po nájezdovou rampu V Korytech tu totiž dělníci od včerejška v jednom jízdním pruhu frézují asfalt. Ten následně vymění za nový povrch. Podle mluvčí Technické správy komunikací Barbory Liškové jde o běžné údržbové práce, které mají jediný cíl. Odstranit odtud vyjeté koleje od kamionů a dalších těžkých vozů.
Jižní spojka (ilustrační foto) | foto: Aleš Náhlý

„Práce potrvají do soboty prvního prosince,“ říká Lišková s tím, že se poté dělníci městské firmy vrhnou na opravu samotné nájezdové rampy V Korytech. „Tyto práce pak skončí sedmého prosince,“ dodává Lišková.

Samotný lanový most mezi Zahradním Městem a Strašnicemi čeká také již brzy důkladná diagnostika. Podobně jako některé další pražské mosty by totiž mohl být ve špatném technickém stavu. 

Na nutnou opravu čeká již několik let také další důležité přemostění, jež je součástí Městského okruhu – Barrandovský most. Ten bývá označován za nejvytíženější dopravní uzel metropole a dle správy komunikací je ve špatném technickém stavu. Takzvaný Barranďák se má začít rekonstruovat za dva roky, a to za provozu a po částech. Technická správa komunikací nyní připravuje projektovou dokumentaci, ze které by bylo možné při opravách vycházet. „Vzhledem k dopravní zátěži bude vše probíhat po etapách a snahou bude zachovat maximální možnou průjezdnost,“ uvádí k opravám na Barrandovském mostě Lišková.

Po „Barranďáku“ coby mimoúrovňové křižovatce denně projíždí více než 142 tisíc aut a od svého otevření v roce 1988 neprošla zásadní rekonstrukcí.

Komplikace čekají v těchto dnech také na řidiče ve Vršovické ulici v asi stometrovém úseku mezi Kodaňskou a Bělocerkevskou. Také tady silničáři opraví povrch komunikace. Provizorní oprava v těchto dnech probíhá i v nechvalně známé ulici U Seřadiště v desáté městské části. Zde bude hotovo do konce listopadu. Auta v těchto dnech neprojedou ani po mostě Legií, kde mimo jiné dopravní podnik opravuje tramvajové koleje. 

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Japonská Mazda MX-5 je nesmrtelná. Její milovníci zažijí o víkendu Rozkoš

vydáno 19. června 2024  17:20

Už za pár dní se bude okresem Náchod ozývat zvuk stovek motorů automobilů značky Mazda MX-5. Po pěti letech si tu totiž předposlední červnový víkend dají...  celý článek

Půllitr piva za 175, za vodu i 111 korun. „I tak to byl zážitek,“ popisují čeští fanoušci fotbalové Euro

vydáno 19. června 2024  5:00

Red Bull Aréna v německém Lipsku, která má kapacitu 41 122 míst, se včera otřásla v základech. Čeští fanoušci se totiž vydali na český úvodní zápas Eura,...  celý článek

Z Dlážděné je asfaltová. Rekonstrukci tratě u Masarykova nádraží se povedlo dokončit dřív

vydáno 19. června 2024  11:00

V Havlíčkově a Dlážděné ulici se má dnes brzy ráno po necelých dvou měsících opět začít ozývat cinkání tramvají. Dopravní podnik (DPP) zde totiž...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek