metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 13 °C

Neděle 3. března 2024. Svátek má Kamil

Další 2 fotografie v galerii
Hasiči upevnili plachtu na kostele sv. Ludmily. | foto: DAVID SEDLECKÝ

Kvůli větru padaly troleje, poutače a popelnice. Čtenáři fotili jako diví

  17:25
Hlavním městem se proháněl silný vítr. A pokud by se měl člověk řídit jen tím, co zachytili čtenáři deníku Metro na svých fotografiích zaslaných do naší rubriky Metro hlídač, tak kudy letěl, tudy něco povalil.

Popadané popelnice
Nejvíce se před čočky vašich fotoaparátů a mobilních telefonů o víkendu připlétaly popadané popelnice. Za ty vyfocené na kolejích tramvaje po vichřici v ulici U Zvonařky v Praze 2 získává čtenář Radim Janíček odměnu tři sta korun. Na jedné z jeho fotografií pořízené v Šafaříkově ulici je pak vidět, že větrem posunutá popelnice odřela lak nedaleko zaparkovanému autu. Podle povalených barevných kontejnerů na fotkách čtenáře Martina Stehlíka vítr řádil také na několika místech ve Strašnicích v Praze 10. 

Popadané popelnice U Zvonařky.

Spadlá trolej
Zhruba čtvrt hodinky si museli kvůli větru počkat cestující, již v sobotu projížděli tramvají přes Vítězné náměstí. Ve 13.45 hodin tu totiž spadla trolej. Celou situaci, kdy bylo nutné zatarasit provoz pro automobily a dráty vrátit na své místo, zachytil čtenář Roman Kubarič.

Prokleté výtahy
Chvíli jedou, chvíli zase ne. Tak se to podle cestujících mělo o víkendu s výtahy ze stanice metra Bořislavka. Anomálii, kterou v této stanici pravidelně způsobuje rovněž silný nápor větru v šachtách, vyfotil čtenář Roman Kubarič. 

Suchdolský masopust se v sobotu vyvedl.

Na jeho fotografiích pořízených při Suchdolském masopustu naopak vítr neškodil. Jenom maskovaným profíkům na chůdách v čele s orouškovaným smrťákem občas nápor vichru trochu rozhazoval balanc. Čtenář získává rovněž odměnu tři sta korun.

Hasiči upevnili plachtu na kostele sv. Ludmily.

Hasiči u Ludmily
Zásah profíků byl v neděli potřeba také na náměstí Míru v Praze 2. David Sedlecký si od deníku Metro vysloužil odměnu za fotografii, kterou pořídil u kostela sv. Ludmily. Krátce se zde totiž objevili hasiči, aby upevnili uvolněnou plachtu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Senioři, zatočte s dluhy, které vás tíží!

vydáno 3. března 2024

Pan Karel žije sám, je mu 71 let a má problém, který mu nedává spát. Hrozí mu, že kvůli nesplacenému úvěru přijde o byt. Nyní mu svitla naděje, že...  celý článek

Netradiční pivo, to je „léčivý“ chmel i med z kaštanů. Jiříkovo vidění vám zachutná

vydáno 2. března 2024  19:45

Vymyslel recepturu několika piv. Sám se ale za sládka nepovažuje. Příběh člověka, kterému neslouží oči, ale nevzdal to.  celý článek

Námět na vycházku. Malíř Rittstein má na Kampě Dvě klády. A Nohy na stole.

vydáno 2. března 2024  15:21

Emeritní profesor pražské Akademie výtvarných umění patří již téměř půl století mezi přední představitele české figurativní malby.  celý článek

Bedřich Smetana. Třetina skladatelovy tvorby vznikla v naprosté hluchotě

vydáno 2. března 2024  5:37

Bedřich Smetana, který by dnes oslavil 200. narozeniny, je vedle Antonína Dvořáka patrně největším českým skladatelem. Nicméně Smetanův zvuk je v...  celý článek