metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 24 °C

Sobota 22. června 2024. Svátek má Pavla

Kvůli větru padaly troleje, poutače a popelnice. Čtenáři fotili jako diví

  17:25
Hlavním městem se proháněl silný vítr. A pokud by se měl člověk řídit jen tím, co zachytili čtenáři deníku Metro na svých fotografiích zaslaných do naší rubriky Metro hlídač, tak kudy letěl, tudy něco povalil.

Další 2 fotografie v galerii
Hasiči upevnili plachtu na kostele sv. Ludmily. | foto: DAVID SEDLECKÝ

Popadané popelnice
Nejvíce se před čočky vašich fotoaparátů a mobilních telefonů o víkendu připlétaly popadané popelnice. Za ty vyfocené na kolejích tramvaje po vichřici v ulici U Zvonařky v Praze 2 získává čtenář Radim Janíček odměnu tři sta korun. Na jedné z jeho fotografií pořízené v Šafaříkově ulici je pak vidět, že větrem posunutá popelnice odřela lak nedaleko zaparkovanému autu. Podle povalených barevných kontejnerů na fotkách čtenáře Martina Stehlíka vítr řádil také na několika místech ve Strašnicích v Praze 10. 

Popadané popelnice U Zvonařky.

Spadlá trolej
Zhruba čtvrt hodinky si museli kvůli větru počkat cestující, již v sobotu projížděli tramvají přes Vítězné náměstí. Ve 13.45 hodin tu totiž spadla trolej. Celou situaci, kdy bylo nutné zatarasit provoz pro automobily a dráty vrátit na své místo, zachytil čtenář Roman Kubarič.

Prokleté výtahy
Chvíli jedou, chvíli zase ne. Tak se to podle cestujících mělo o víkendu s výtahy ze stanice metra Bořislavka. Anomálii, kterou v této stanici pravidelně způsobuje rovněž silný nápor větru v šachtách, vyfotil čtenář Roman Kubarič. 

Suchdolský masopust se v sobotu vyvedl.

Na jeho fotografiích pořízených při Suchdolském masopustu naopak vítr neškodil. Jenom maskovaným profíkům na chůdách v čele s orouškovaným smrťákem občas nápor vichru trochu rozhazoval balanc. Čtenář získává rovněž odměnu tři sta korun.

Hasiči upevnili plachtu na kostele sv. Ludmily.

Hasiči u Ludmily
Zásah profíků byl v neděli potřeba také na náměstí Míru v Praze 2. David Sedlecký si od deníku Metro vysloužil odměnu za fotografii, kterou pořídil u kostela sv. Ludmily. Krátce se zde totiž objevili hasiči, aby upevnili uvolněnou plachtu.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Superhrdinové opět zlobí! Butcher a Homelander pořád kopou nejvyšší seriálovou ligu

Strážce streamu
vydáno 21. června 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Krvavá, brutální, dekadentní, místy až úchylná a hlavně neskutečně zábavná seriálová odpověď na superhrdinské trháky se nedávno, vlastně jen před pár dny,...  celý článek

V Česku prakticky nenarazíte na skutečně luxusní hotely, říká youtuber Husička

vydáno 21. června 2024  11:00

Jmenuje se Jindřich Husička, ale fanoušci jeho videí na YouTube jej znají hlavně jako Pana Plešatého. Rodák z Olomouce, který se věnoval práci v...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek