metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 13 °C

Neděle 3. března 2024. Svátek má Kamil
Lezecká stěna UltraAnt Climbing Club leží jen 200 metrů od Staromáku. | foto: TYNSKASTENA.CZ

Mimoni či angličtina. Děti se o prázdninách určitě zabaví

  10:21
Kde ještě mají volno? Našli jsme pro vás několik tipů.

Řada rodičů si po několikaměsíční domácí výuce oddychne, až pošle děti ven. „Někteří rodiče zůstávají opatrní, ale netradiční příměstské tábory jsou již rozebrané,“ říká Marek Florian, majitel Action Parku, kde letos otevírají prázdninové programy vůbec poprvé. Neváhejte a podívejte se, kde jsou v Praze volná místa. Poradíme vám, kde si procvičí angličtinu nebo zahrají únikovku.

Děti se mohou například protáhnout na lezecké stěně UltraAnt v Týnské ulici. Malí lezci si vyzkouší základy lezení s lanem. „Zaměříme se mimo jiné na techniku top rop, kdy jsou děti vždy jištěny lanem shora,“ vysvětluje hlavní instruktorka Lucie Pešková z UltraAntu. „Zaměřujeme se na správné návyky při pohybu na stěně i při jištění. Vždy klademe důraz zejména na bezpečnost,“ doplňuje instruktorka.

Příměstské tábory fungují většinou od pondělí do pátku, kdy rodiče dovezou ráno děti na smluvené místo. A v odpoledních hodinách si děti vyzvedávají. Tábory zajišťují stravu, pitný režim i tematické programy. Letos kladou důraz na přísnější hygienické podmínky.

Kde ještě mají volno? Našli jsme pár tipů:

  • Lezecký tábor UltraAnt v Týnské ulici je určen pro děti od šesti do třinácti let, jeden turnus mají i pro děti od čtyř let. Zároveň jsou připraveny kolektivní hry a venkovní aktivity mimo stěnu. Za týden zaplatíte 3500 korun.Více na www.tynskastena.cz.
  • Výtvarný tábor Draw Planet v Karlíně má volné termíny v srpnu a poslední týden v červenci. Pomůcky si brát nemusíte. Týden stojí 4700 korun. Více nawww.drawplanet.cz.
  • Příměšťák připravuje turnusy věnované oblíbeným hrdinům, jako jsou Harry Potter, Star Wars, Spider-Man, pirát Jack, indiáni a Mimoni a další. Cena je 2500 korun. Dále připravují tábory zaměřené na parkour a Freerunning Camp, tanec a sociální sítě, jako je Instagram a YouTube. Ty stojí 3500 korun. Tábory se konají na Novém Městě, Opatově, Chodově, Proseku a také v Holešovicích. Více nawww.primestak.cz.
  • Lovit Pokémony, stát se superhrdinou, putovat s dinosaury nebo zažít dobrodružství s Mimoni můžete na táborech s CK Robinson, které se konají v Radotíně, Vinoři, Klánovicích, Modřanech, na Smíchově, Ládví, Vinohradech, Suchdole a v Říčanech. Zaplatit můžete buď za týden 3150 korun, nebo za jednotlivé dny 750 korun. Více na www.ckrobinson.cz.
  • Parkour, únikovou hru a další sportovní aktivity organizuje Sportlines, a. s., na základních školách Mikulova, Květnového vítězství, Kutnohorská, Tusarova, Brigádníků a Řeporyje. Cena se pohybuje mezi 3500 a 3600 korunami dle typu tábora. Více na www.prazdniny-v-praze.cz.
  • Anglický tábor Spěváček s rodilými mluvčími je rozdělen podle věku na děti sedm až jedenáct let, dvanáct až patnáct let a poslední skupinou jsou středoškoláci. Výuka probíhá na Andělu, Florenci, Hradčanské, Kobylisích a náměstí Míru. Odpoledne jsou odpočinková v jump parku, zoologické zahradě, Mořském světě, planetáriu, na bowlingu, pikniku nebo laser game. Týden vychází na 4490 korun. Více na www.jazykovka.info/anglictina-pro-deti/primestske-tabory.
  • Sportovní tábor v Action Parku v Lahovicích láká na paintball, slackline, lidský stolní fotbal, Angry Birds v reálném světě, fotbal v bublinách a mnoho dalších aktivit. Cena je 3500 korun. Více na www.actionpark.cz.
  • Naučné a vědecké tábory pořádá Věda nás baví. Děti zavedou do zoo, ale také do tajuplného vesmíru či kreativní mysli. Cena je 2100 až 3600 korun dle typu a délky tábora. Více na www.vedanasbavi.cz.
  • Domy dětí a mládeže pořádají desítky táborů. Volné turnusy snadno najdete na webových stránkách ddmpraha.cz/ddm/Tabory nebo dle termínu na lpd.volnycaspraha.cz/tabory-v-praze

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Senioři, zatočte s dluhy, které vás tíží!

vydáno 3. března 2024

Pan Karel žije sám, je mu 71 let a má problém, který mu nedává spát. Hrozí mu, že kvůli nesplacenému úvěru přijde o byt. Nyní mu svitla naděje, že...  celý článek

Netradiční pivo, to je „léčivý“ chmel i med z kaštanů. Jiříkovo vidění vám zachutná

vydáno 2. března 2024  19:45

Vymyslel recepturu několika piv. Sám se ale za sládka nepovažuje. Příběh člověka, kterému neslouží oči, ale nevzdal to.  celý článek

Námět na vycházku. Malíř Rittstein má na Kampě Dvě klády. A Nohy na stole.

vydáno 2. března 2024  15:21

Emeritní profesor pražské Akademie výtvarných umění patří již téměř půl století mezi přední představitele české figurativní malby.  celý článek

Bedřich Smetana. Třetina skladatelovy tvorby vznikla v naprosté hluchotě

vydáno 2. března 2024  5:37

Bedřich Smetana, který by dnes oslavil 200. narozeniny, je vedle Antonína Dvořáka patrně největším českým skladatelem. Nicméně Smetanův zvuk je v...  celý článek