metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 7 °C

Pondělí 22. dubna 2024. Svátek má Evženie

Další 3 fotografie v galerii
Letní kino na Nákladovém nádraží Žižkov. | foto: Dorota Velek, NFAMetro.cz

Na žižkovském kolejišti bude kino i koncerty

  8:47
Nádraží čeká týden plný kultury. Těšte se na Afriku i filmovou klasiku. Zítra do unikátního letního kina zavítá již druhé letošní promítání. Hudební komedii Bratři Bluesovi pořadatelé na desetimetrové plátno promítnou od 21.30 hodin. V pátek se návštěvníci mohou těšit na český film Na kolejích čeká vrah.

„Během léta kino nabídne celkem čtyřicet projekcí. Mezi očekávané divácké hity patří Terminátor nebo sci-fi komedie Návrat do budoucnosti, od jejíž premiéry uplyne třetího července třicet let,“ zve do nádražního kina Aleš Rumpel z Národního filmového archivu.

Návštěvníky kina letos nepřekvapí ani déšť. „Za nepříznivého počasí se projekce odehrají v bývalých skladovacích prostorách nádraží,“ dodává.

Příští týden nabídne letní kino na Nákladovém nádraží Žižkov další tři snímky. Těšit se můžete na filmy V Bruggách, Svatba jako řemen a Slnko v sieti.

Ve čtvrtek filmy na nádraží vystřídá pro změnu hudba. Klubová noc, která je předskokanem víkendového hudebního maratonu United Islands, do Žižkova zavede rock, reggae i rytmy Afriky.

Na pódiu se představí mimo jiné i kapela Aneboafro. „Základem naší hudby je pulzující rytmika západoafrických bubnů a chytlavé africké písničky. Vystupuje s námi i charismatický zpěvák a tanečník Abdul Traore,“ představil kapelu její člen Jiří Vass. Kromě africko-české kapely ve čtvrtek na žižkovském nádraží vystoupí i Pohřební kapela, CCTV Allstars, Čistírna pokaždé jinak a Slepí Křováci.

Komentáře

Hlavní zprávy

Billie Eilish, Katy Perry, Bon Jovi a další mají konkurenci. Jmenuje se umělá inteligence

vydáno 22. dubna 2024  4:42

Stále se vyvíjející technologie pobouřila zahraniční umělce. Umělá inteligence (AI) ale hýbe celou společností. Někteří se jí bojí, jiní se s ní učí...  celý článek

Herci neustále bojují o práci, je to kolotoč pádů a vzestupů, říká agentka Daňková

vydáno 21. dubna 2024  7:00

Lenka Daňková vystudovala germanistiku a hudební vědu na MUNI v Brně, poté se věnovala hudební produkci jak v Česku, tak v rakouském Grazu a od roku 2010...  celý článek

Americký sen. Češka z New Yorku prožívá lakrosové vrcholy ve Spojených státech amerických

vydáno 20. dubna 2024  13:00

Předloni zažila s českou lakrosovou reprezentací velké úspěchy. Na mistrovství světa byly Češky sedmé, vzápětí si zahrály mezi osmi nejlepšími zeměmi na...  celý článek

Poslední adresa Jaroslava Klabíka byla na Hradčanech. Prožil život dobrodruha

vydáno 21. dubna 2024  11:53

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek