metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Středa 29. května 2024. Svátek má Maxmilián, Maxim

Na žižkovském kolejišti bude kino i koncerty

  8:47
Nádraží čeká týden plný kultury. Těšte se na Afriku i filmovou klasiku. Zítra do unikátního letního kina zavítá již druhé letošní promítání. Hudební komedii Bratři Bluesovi pořadatelé na desetimetrové plátno promítnou od 21.30 hodin. V pátek se návštěvníci mohou těšit na český film Na kolejích čeká vrah.

Další 3 fotografie v galerii
Letní kino na Nákladovém nádraží Žižkov. | foto: Dorota Velek, NFAMetro.cz

„Během léta kino nabídne celkem čtyřicet projekcí. Mezi očekávané divácké hity patří Terminátor nebo sci-fi komedie Návrat do budoucnosti, od jejíž premiéry uplyne třetího července třicet let,“ zve do nádražního kina Aleš Rumpel z Národního filmového archivu.

Návštěvníky kina letos nepřekvapí ani déšť. „Za nepříznivého počasí se projekce odehrají v bývalých skladovacích prostorách nádraží,“ dodává.

Příští týden nabídne letní kino na Nákladovém nádraží Žižkov další tři snímky. Těšit se můžete na filmy V Bruggách, Svatba jako řemen a Slnko v sieti.

Ve čtvrtek filmy na nádraží vystřídá pro změnu hudba. Klubová noc, která je předskokanem víkendového hudebního maratonu United Islands, do Žižkova zavede rock, reggae i rytmy Afriky.

Na pódiu se představí mimo jiné i kapela Aneboafro. „Základem naší hudby je pulzující rytmika západoafrických bubnů a chytlavé africké písničky. Vystupuje s námi i charismatický zpěvák a tanečník Abdul Traore,“ představil kapelu její člen Jiří Vass. Kromě africko-české kapely ve čtvrtek na žižkovském nádraží vystoupí i Pohřební kapela, CCTV Allstars, Čistírna pokaždé jinak a Slepí Křováci.

Autor: Marek Hýř Metro.cz

Hlavní zprávy

Naši pozůstalí si často přejí, aby obřad nebyl truchlivý, říká zakladatelka spolku Ke kořenům

vydáno 29. května 2024  12:00

Za okny prší. Chmurné dopoledne by mohlo umocňovat i téma rozhovoru. Je to ale jinak. Při povídání s Blankou Javorovou panuje dobrá nálada. Jedna ze...  celý článek

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Zesláblo, bylo apatické a pohublé. Hodonínská zoo přišla o mládě vzácného lva

vydáno 29. května 2024  17:52

Zoo Hodonín přišla o mládě lva berberského, ani druhý pokus o odchov tak nebyl úspěšný. V tiskové zprávě to ve středu uvedl mluvčí zahrady Ivo Cencinger....  celý článek

Zlínský festival přiveze na tři stovky příběhů pro děti z celého světa

vydáno 29. května 2024  17:12

Ve Zlíně ve čtvrtek začíná nejstarší soutěžní přehlídka filmů pro děti a mládež. 64. ročník Zlín Film Festivalu připomene výročí slavných filmařů, nabídne...  celý článek