metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 10 °C

Středa 24. dubna 2024. Svátek má Jiří

Nešlo by to ještě zesílit? Z hlučné matějské pouti si dělají lidé legraci

  5:41
Kolotočáři na holešovickém výstavišti v Praze museli ubírat na hlasitosti. Někteří ale tvrdí, že opět pozvolna otáčejí „volume doprava“.
Matějská pouť, to je i rachot, komedianti a cukrová vata. | foto: Radoslav CibulkaMetro.cz

„Všichni místní obyvatelé Prahy 7 mají moje telefonní číslo 774 828 345. A od té doby, co jsem Výstaviště předminulý víkend obešel a u všech hlučných atrakcí jejich provozovatele poprosil, aby hlasitost stáhli dolů, nemám jedinou stížnost.“ Tak reagoval starosta pražské sedmé městské části Jan Čižinský na dotaz deníku Metro, zda je tradiční matějská pouť po nedávných četných stížnostech místních alespoň trochu tišší.

Jak deník Metro informoval čtenáře minulý týden, pro některé místní obyvatele je tradiční pouť, která každý rok na dva měsíce obsadí Výstaviště, Stromovku a okolí, dle jejich slov pouze ublikanou a příliš hlasitou šarádou. Poté, co Čižinský předminulou neděli pouť obešel, bylo z následných reakcí místních na sociálních sítích zřejmé, že na opětovné zesílení hudby i různých oznámení z reproduktorů v prvních dnech již nedošlo. Podle Čižinského tomu tak nebylo jen díky němu. „Další kolo obchůzek totiž proběhlo v pondělí, kdy bylo zavřeno. Nechtěl jsem, aby byl tlak na ztlumení pouti jen ze strany městské části a správce areálu – Výstaviště Praha, ale také ze strany samotných organizátorů. Ta pouť je jejich dítě a všichni chceme, aby zde pouť mohla i nadále zůstat,“ komentuje pro deník Metro Čižinský.

Z reakcí na sociálních sítích nicméně vyplývá, že téma mezi místním stále rezonuje. Robert Krásný v oblíbené facebookové skupině Letenská parta například vtipkoval, že by se měla radnice naopak zasadit o to, aby byl zvukový doprovod linoucí se z matějské pouti o něco výraznější. „Takhle je ta atmosféra slabota a není odpovídající významu matějské poutě a tradici. Je to škoda,“ glosuje na Facebooku Krásný. S ním žertem souhlasí uživatel Ivo Procházka či uživatel s přezdívkou Etien Flegmatik. „Jo, taky jsem na Ládví říkal, že neslyším text písniček,“ komentuje uživatel.

Humoristické komentáře zaznamenal na sociálních sítích i Čižinský, který podle svých slov není schopen rozklíčovat, jak jsou tyto komentáře myšleny. „Chápu to tak, že jsou tu sociální sítě nejen od toho, aby tu lidé řešili vážné věci, ale také aby se bavili. No tak se baví,“ krčí rameny Čižinský. Podle starosty je nyní na pořadu dne případné rozmístění takzvaných monitorovacích bodů. Tedy senzorů, které by na pouti měřily hluk. Správce areálu prý podobnými zařízeními disponuje a nyní záleží jen na tom, zda a kdy je případně využije.

K atrakcím na matějské pouti se v Praze 7 již brzy přidá ještě další. Podle zástupců Národního technického muzea se má letos Letenský kolotoč roztočit 6. dubna.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Důležité je přijmout svoji identitu a bojovat za svá práva, říká manažerka Klára Sobotková

vydáno 23. dubna 2024  18:30

Ve světě, kde dominovali muži, se odvážila zaujmout klíčové pozice. Klára Sobotková se stala průkopnicí průmyslového sektoru v České republice. Od roku...  celý článek

Ve čtvrtek vše předvedeme lidem a já se už nemůžu dočkat, těší se Anna K.

vydáno 23. dubna 2024  12:30

Čerstvá držitelka Ceny Anděl za píseň Údolí včel Anna K. zve své fanoušky na dva koncerty. V pražském Foru Karlín ve čtvrtek a o dva dny později v...  celý článek

Braník ve víru změn. Nový biotop hlídá tučňáčí rodinka. Z ohořelé ostudy bude park

vydáno 23. dubna 2024  5:30

Kouř na obloze a zvuk sirén. V Braníku v poslední době evergeen. Opuštěný areál bývalých stavebnin hoří několikrát do roka. Objekt na začátku Vrbovy ulice...  celý článek

U sebe doma vyrobím, na chalupě si pak posvítím? Jenže je to trochu jinak

vydáno 22. dubna 2024  18:30

České obecné fotovoltaické prostředí srší optimismem, ale současně v něm vládne mezi lidmi hodně legend. Jednou z nich je třeba možnost sdílení energie...  celý článek