metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 10 °C

Středa 24. dubna 2024. Svátek má Jiří

Ventolinův song na podporu městské hromadné dopravy už tři týdny kraluje

  17:57
Originální píseň aktuálně dominuje hitparádě na Radiu 1. Na YouTube si ji poslechlo přes 130 tisíc lidí.
Z videoklipu Ventolinova dopravního songu, který boří hitparády | foto: SDP ČRMetro.cz

Písnička na podporu MHD, kterou pro Sdružení dopravních podniků (SDP ČR) složil a nazpíval zpívající pedagog David Doubek alias Ventolin, už třetí týden dominuje hitparádě na Radiu 1. Jde zřejmě o jediné rádio, které se rozhodlo tenhle hudební počin plný neobvyklých zvuků, pípání, znělek a provozních hlášení uvést. Zároveň stoupá počet zhlédnutí videoklipu na YouTube. Za měsíc od zveřejnění si ho pustilo zhruba 137 tisíc lidí. „Reakce na píseň MHD jsou pestré, pro nás je ale důležité, že převažují ty pozitivní. Máme skvělé ohlasy od profesionálů jak z hudební, tak marketingové branže. A hlavně – téma MHD ve veřejném prostoru rezonuje, což byl náš záměr,“ uvedl předseda marketingové skupiny SDP ČR Slavoj Dolejš.

Lidé ocenili humor
Skladba v hitparádě s názvem Velká sedma zmiňované rozhlasové stanice byla nasazena jako novinka na začátku února. Hned další týden ji hlasy diváků vynesly první místo a tuto příčku drží již tři týdny v kuse.

„Posluchačstvo Radia 1 nejenže baví vtip téhle skladby, ale také cení smysl hromadné dopravy ve městě. Měli jsme tu i několik speciálů věnujících se mobilitě ve městě a Ventolin to vlastně celé krásně shrnul. K tomu je to interpret, který je v našich vodách obecně populární. Takže krásná trefa do černého,“ zhodnotil skladbu programový ředitel rádia Zdeněk Lichnovský. Hlavní poselství písničky od Ventolina, v níž zaznívají i autentické zvuky nabrané ve vozidlech hromadné dopravy, je podle něj jasné: Jeď radši MHD. Ventolinův song, který nese charakteristické prvky jeho nadsázky, sbírá pozitivní reakce od fanoušků i naživo na koncertech. „Nečekal jsem, že publikum tenhle song tak rychle přijme. Nejenže ho lidé na koncertech znají, přímo ho vyžadují a zpívají spolu se mnou,“ pochvaluje si Doubek.

Bus Salon
Sdružení dopravních podniků však na pozitivním PR MHD pracuje i jinak. Od začátku letošního roku streamuje seriál Bus Salon, ve kterém herec Václav Kopta představuje provozy jednotlivých dopravních podniků. Po velkém úspěchu, který pořad zaznamenal na sítích YouTube a Facebook, o něj loni projevila zájem další internetová platforma – videoportál Stream.cz. „Bus Salon je rozhodně náš nejzásadnější marketingový počin,“ komentuje Dolejš.

V nejnovější epizodě s názvem „Zlín – Tady vládnou ženy“ se Kopta vydal do rodiště Tomáše Bati. Hlavní roli zde sehrávají kromě několika trolejbusů také tři ženy. Jedna rodina a tři stejné profese. „Bára, Miroslava, Květa. Tenhle díl bude patřit ženám, které když řeknou, že řidič z povolání je práce snů, tak to myslí naprosto vážně,“ uvádí k epizodě SDP ČR.

Při natáčení měl Kopta možnost řídit přes padesát autobusů a trolejbusů. V září pořad získal první cenu soutěže Zlatý středník v kategorii Auto-moto a doprava.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Důležité je přijmout svoji identitu a bojovat za svá práva, říká manažerka Klára Sobotková

vydáno 23. dubna 2024  18:30

Ve světě, kde dominovali muži, se odvážila zaujmout klíčové pozice. Klára Sobotková se stala průkopnicí průmyslového sektoru v České republice. Od roku...  celý článek

Ve čtvrtek vše předvedeme lidem a já se už nemůžu dočkat, těší se Anna K.

vydáno 23. dubna 2024  12:30

Čerstvá držitelka Ceny Anděl za píseň Údolí včel Anna K. zve své fanoušky na dva koncerty. V pražském Foru Karlín ve čtvrtek a o dva dny později v...  celý článek

Braník ve víru změn. Nový biotop hlídá tučňáčí rodinka. Z ohořelé ostudy bude park

vydáno 23. dubna 2024  5:30

Kouř na obloze a zvuk sirén. V Braníku v poslední době evergeen. Opuštěný areál bývalých stavebnin hoří několikrát do roka. Objekt na začátku Vrbovy ulice...  celý článek

U sebe doma vyrobím, na chalupě si pak posvítím? Jenže je to trochu jinak

vydáno 22. dubna 2024  18:30

České obecné fotovoltaické prostředí srší optimismem, ale současně v něm vládne mezi lidmi hodně legend. Jednou z nich je třeba možnost sdílení energie...  celý článek