metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 19 °C

Sobota 18. května 2024. Svátek má Nataša

Nuselský most už není pro sebevrahy nedobytný. Bude ho chránit vyšší plot

  11:59
Zábradlí a boky mostu sice stále hlídá vysoká bariéra z ­plastu a pletiva, oprava mostu sebevrahů ale otevřela možné cesty pro ty, kteří chtějí skokem ukončit svůj život. Dokazuje to případ z počátku tohoto týdne, kdy muž pronikl za plot a od skoku ho odradila až policejní vyjednavačka.
Lešení na Nuselském mostě.

Lešení na Nuselském mostě. | foto: Robert Oppelt, Metro.cz

„Byl to první případ na Nuselském mostě po dlouhé době. Díky lešení se podařilo muži dostat přes zábrany,“ říká mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernstová.

Odpovědnost za zabezpečení stavby má podle správce mostu Technické správy komunikací stavební firma. „Zatím si nikdo na zabezpečení stavby nestěžoval ani se nikdo nepokusil na stavbu proniknout,“ uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Na lešení brání vstup žiletkový ostnatý drát

Noční a tak na most ale donutil firmy posílit zabezpečení. Na straně od Karlova tak vstupu z lešení na most brání žiletkový ostnatý drát. Zbytek staveniště ale zatím připomíná běžnou stavbu. Stačí překonat jen běžnou stavební ohradu a proniknete do míst, odkud se lze bez problémů dostat za zábradlí.

To se ale podle Pavla Kameníka, mluvčího jedné ze stavebních firem, která most opravuje, změní. „Strážní služba dostala za úkol si v ­noci více všímat lidí, kteří se motají kolem,“ popisuje Kameník ze společnosti SMP CZ. Dále byl podle něj zesílen a ­zvýšen plot zejména u ­paty pilířů, kudy tam muž v noci pronikl. „Hledáme a ­průběžně přijímáme i další opatření pro zvýšení bezpečnosti,“ dodal Kameník.

Oprava mostu potrvá až do půlky prosince

Na Nuselském mostě letos pokračuje oprava mostu a ­jeho pilířů. Rekonstrukce je naplánována až do 15. prosince. Dělníci nově izolující mostovku, položí nový povrch vozovky v pomalém pruhu a opraví přilehlý chodník ve směru do centra. Nedílnou součástí je obnova pláště celého mostu, která se provádí ze zavěšené lávky.

Rekonstrukce mostu začala už před dvěma lety. Hotová je oprava středního dělicího pasu a výměna stožárů veřejného osvětlení, část mostovek a izolace.

Autor: Robert Oppelt

Hlavní zprávy

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek

Fanoušci MHD vymění letos na akci Autobusový den terminál metra Letňany za Letenskou pláň

vydáno 17. května 2024  5:00

„Po šesti minulých ročnících, které se konaly v terminálu u stanice metra C Letňany, se letošní akce uskuteční na zcela novém místě! V sobotu 18. května...  celý článek

Stát na zastávce jako pařez není dobrá strategie. „Mávací“ zastávky čtenáři Metra nechtějí

vydáno 16. května 2024  12:00

I když převedení všech pražských autobusových zastávek do režimu na znamení nikdo z cestujících nechce, stejně to nejspíš na magistrátu odsouhlasí. V...  celý článek

Foťte jako Botticeli! Žádné složité nastavování mobilu, stačí jen pár jednoduchých triků

vydáno 15. května 2024  12:59

Pro dobrou fotku stačí dobrý mobil... Kdepak! Všichni tušíme, že jen ve fotoaparátu to není. S kolegyní jsme se zúčastnili kurzu focení iPhonem a i s...  celý článek