metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 10 °C

Úterý 5. března 2024. Svátek má Kazimír
Hudba z Jamese Bonda patří mezi ty nejlepší filmové soundtracky.

O víkendu Prahu rozezní benefiční koncerty filmové hudby

  13:55
Nadcházející víkend se v Praze ponese nejen ve znamení Davisova poháru, ale i dvojice unikátních hudebních akcí. V sobotu a v neděli se v rámci benefičního festivalu filmové hudby Film Music Prague uskuteční koncert k padesátinám Jamese Bonda na stříbrném plátně a Concert for Help, na němž zazní výběr z nejzajímavějších hollywoodských soundtracků.

Výtěžek z obou akcí bude věnován vybranému českému vědeckému zařízení, zabývajícímu se vývojem léku proti rakovině a jiným zákeřným nemocem.

Vstupenky

Stále jsou volná místa

  • Lístky na akci James Bond Concert stojí 350 korun.
  • Lístky na akci Concert for Help se prodávají od 350 do 1300 korun.

Agent s povolením zahrát

James Bond Concert se uskuteční Premiere Cinemas Park Hostivař v Praze 10 v sobotu od 19 hodin. Posluchačům a divákům má připomenout, že je tomu právě 50 let od chvíle, kdy se zrodil první film s agentem 007 - Dr. No. Filharmonici města Prahy pod taktovkou britského dirigenta Nica Rainea vůbec poprvé v Česku představí výběr té nejlepší hudby z legendárních bondovek. Hudební produkci navíc doplní speciální projekce.

Jen o den později pak stejní hudebníci ovládnou Rudolfinum, kde se od 19 hodin uskuteční druhý ročník akce Concert for Help. Dvouhodinový moderovaný koncert milovníky filmové hudby provede průřezem nejzajímavějších skladeb, mezi nimiž nebudou chybět takové hity jako Alexander Veliký od Vangelise, hudba z Gladiátora od Hanse Zimmera, Harry Potter a Fénixův řád, o jehož soundtrack se postaral Nicholas Hooper, nebo Star Trek: Nemesis od Jerryho Goldsmithe.

Jedna ze skladeb zazní vůbec poprvé

Celá akce bude o to prestižnější, že se jí zúčastní několik zahraničních hostů v čele se zmíněným Hooperem. Navíc si na koncertu odbude exkluzivní světovou premiéru nová skladba Johna Ottmana ze soundtracku k novému filmu Bryana Singera (X-Men, Valkýra, Superman se vrací) Jack, zabiják obrů.

Více informací o akci najdete na webu www.filmmusicprague.com.

Komentáře

Hlavní zprávy

První sirkárna v Sušicích? Ne, vznikla v pražském Karlíně, tvrdí filumenisté

vydáno 5. března 2024  4:12

Filumenie je sběratelský obor věnovaný hlavně sbírání zápalkových nálepek, ale také související dokumentace, stojánků na zápalky a dalších s tím spojených...  celý článek

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek