metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 25 °C

Neděle 23. června 2024. Svátek má Zdeňka

Psí výkaly trápí obyvatele města. Ohlídá čistotu ulic nový superpes?

  6:00
Hromádky v ulicích obtěžují obyvatele města. Chystá se protiútok. Praha 7 bude pitvat výkaly, aby odhalila DNA psů, Praha 4 vybrala nového strážce trávníků.
Takhle chce bojovat Praha 7 s nepořádnými pejskaři. | foto: Praha 7

Lidé si stěžují na pejskaře, kteří neuklízí po svých čtyřnohých společnících. "Pes do města nepatří," píše například na Facebookových stránkách Metra Josef Hádek.

Čtenáři chtějí čisté ulice

Podobný názor sdílí i další čtenáři. "Nic víc mě nepotěší, než hovínko na botě," říká čtenář Michal. Radnice jednotlivých městských částí chystají proti nepořádným pejskařům nejrůznější kampaně.

Praha 7 chce například vytvořit DNA databázi psů, podle které by bylo možné zjistit, který pes na trávníku hromádku zanechal. „Do každého výkalu, který zůstane na chodníku, je nyní zapíchnutá cedule, která odkazuje na DNA databázi. Získat ale DNA ze psích výkalů je téměř nemožné, nehledě na finance. Když pejskaře strašit, tak alespoň reálně,“ říká čtenář z Prahy 7 Pavel Jiroušek. Možnosti databáze a její finanční nákladnost nyní městská část prověřuje.

Na čtyřce vybrali pro boj s výkaly psa

Praha 4 volila psa mezi psy. Stal se jím pětiletý anglický špringršpaněl Eston, který žije na Spořilově.  Soutěže se celkem zúčastnilo 139 psů z celé Prahy 4, do finále postoupili čtyři finalisté.

Právě Eston teď bude z plastových maket v parcích a na veřejných prostranstvích nabádat pejskaře, aby po svých miláčcích uklízeli.

Autor: Adam Váchal Metro.cz

Hlavní zprávy

Ovčí střeva, dvoumetrový černoch a zrádný robot. Vetřelec slaví 45 let

vydáno 22. června 2024  5:08

„Vetřelec je bezchybný organismus. Jeho dokonalosti se může vyrovnat jenom jeho zrůdnost,“ cedí mezi zuby android Ash. Tváří v tvář Ripleyové obdivuje...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Superhrdinové opět zlobí! Butcher a Homelander pořád kopou nejvyšší seriálovou ligu

Strážce streamu
vydáno 21. června 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Krvavá, brutální, dekadentní, místy až úchylná a hlavně neskutečně zábavná seriálová odpověď na superhrdinské trháky se nedávno, vlastně jen před pár dny,...  celý článek