Jste duchovní otec pivovaru. Co si pod tím představit?
O pivovarnictví vím hodně. Rozhodl jsem se tedy najít partnery, abych byl schopen Praze vrátit pivovar typu, které se v posledních sto letech pouze zavíraly. Po vyjednávání s vedením Prahy 4 jsme našli ideální místo – původní klášter Dominikánský dvůr.
Jak se k rekonstrukci postavili místní občané?
Jednání měla svá úskalí. Radnice totiž přislíbila využití Dominikánského dvora nadaci Charty 77. Ta ale nakonec od projektu odstoupila. Až v prosinci roku 2013 se na základě výběrového řízení opět objevila možnost vstoupit klasickou formou do řízení vyhlášeného městskou částí. Po výhře se tvořila nájemní smlouva. Záměr se ale nelíbil některým občanským iniciativám v Braníku. Naše firma se tedy rozhodla, že začne prezentovat svůj záměr a komunikovat o něm s občany. Vzájemná stanoviska se poté vyjasnila a nyní komunikujeme již bez problémů..
Na kolik vyjde rekonstrukce?
Vyčíslena je na zhruba 200 milionů korun a rozdělena na tři etapy. Jedna část Dominikánského dvora by měl být pivovar včetně technologie, druhou bude velká pivovarnická restaurace a třetí tvoří hotel. Ve druhém kvartálu k nám budou vstupovat předem vybraní investoři.
Jaká piva budete vařit?
Už vaříme Zemské pivo desítku a dvanáctku, obě nefiltrovaná. Připravujeme klasickou českou spodně kvašenou, ale se speciální ruční recepturou.