metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 19 °C

Neděle 24. září 2023. Svátek má Jaromír

Šedesátimetrová atrakce čeká na Pražany už začátkem srpna

  8:48
Po zádech, hlavou dolů, na nafukovacím kruhu nebo prostě po zadku. Každý, jak bude chtít. Tak se bude svištět po šedesát metrů dlouhé skluzavce v první polovině srpna na Hůrce v Centrálním parku.
Radovánky na vodní skluzavce.

Radovánky na vodní skluzavce. | foto: SlidefestivalMetro.cz

„Atrakci postavíme na kraji Centrálního parku. Rozhodně nepůjde přehlédnout,“ slibuje pořadatel Martin Charvát. Týdenní skluzavkový festival, která startuje v pondělí 8. srpna, ale nebude jen o ­klouzání.

Pořadatelé přivezou i takzvaný bodyzorbing. „To je nafouknutá koule, ve které jste připoutáni a koukají vám z ní jen nohy. V­ těchto koulích můžete hrát různé hry. Například sumo nebo fotbal,“ popisuje další atrakci Charvát.

Na návštěvníky ale čeká také vodní fotbálek a ­další herní prvky. Každý večer budou na místě také různí DJ. V sobotu pak pod rouškou tmy proběhnou noční jízdy a afterparty.

Pět jízd na skluzavce, kam se vedle sebe vejdou klidně i ­tři lidé, vyjde na 150 korun. Celodenní jízdné stojí 250 korun.

Ještě delší vodní skluzavka do metropole zavítá koncem srpna. Přes tři sta metrů dlouhou atrakci pořadatelé postaví přímo v jedné pražské ulici. Kde přesně skluzavka dlouhá jako tři fotbalové hřiště bude, zatím pořadatelé neprozradili, stejně jako přesný datum, kdy klouzačku postaví. Jedno je však jisté. Ulice, kterou vyberou, bude muset být pořádně strmá.

Na druhou stranu nesmí být prudká až moc. Když pořadatelé tuto skluzavku před časem postavili v ­Pražské ulici v Liberci, měli problém. Benzinový agregát na přečerpávání vody ze spodního bazénku až nahoru totiž na takový úkol nestačil.

Autor: , Metro.cz

Hlavní zprávy

Zvědavost ho přilákala až do Turecka. Dojel tam na pionýru za šest dní, ale zvládl by to prý dřív

vydáno 24. září 2023  15:00

Na motorce do zahraničí? Žádný problém. Pionýr je jeho srdeční záležitostí. Náctiletý nadšenec Václav Hradil se rozhodl vyjet do Turecka na vlastní pěst....  celý článek

Nelíbí se ti to? Tak si postav lepší. Co všechno člověka napadne při exkurzi kanceláří

PRAHA? AHA!
vydáno 24. září 2023  11:35

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Akcemi nadupaný začátek podzimu. Přijede dvorní kameraman slavného režiséra Pedra Almodóvara

vydáno 24. září 2023  8:10

Nezůstávejte v následujících víkendech doma! Čeká vás spousta zajímavých akcí. Konají se zajímavé výstavy, vyrazit můžete do Moravského Toskánska,...  celý článek

Vnučka uznávaného psychologa dál pomáhá, založila organizaci zaměřující se na rodiny s dětmi

vydáno 23. září 2023  9:00

„Rodiče by měli uznat vlastní chybu,“ říká pro deník Metro Alžběta Candia Muñoz, která jde v šlépějích svého dědy, známého lékaře.  celý článek