metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 19 °C

Čtvrtek 13. června 2024. Svátek má Antonín

Šedesátimetrová atrakce čeká na Pražany už začátkem srpna

  8:48
Po zádech, hlavou dolů, na nafukovacím kruhu nebo prostě po zadku. Každý, jak bude chtít. Tak se bude svištět po šedesát metrů dlouhé skluzavce v první polovině srpna na Hůrce v Centrálním parku.
Radovánky na vodní skluzavce.

Radovánky na vodní skluzavce. | foto: SlidefestivalMetro.cz

„Atrakci postavíme na kraji Centrálního parku. Rozhodně nepůjde přehlédnout,“ slibuje pořadatel Martin Charvát. Týdenní skluzavkový festival, která startuje v pondělí 8. srpna, ale nebude jen o ­klouzání.

Pořadatelé přivezou i takzvaný bodyzorbing. „To je nafouknutá koule, ve které jste připoutáni a koukají vám z ní jen nohy. V­ těchto koulích můžete hrát různé hry. Například sumo nebo fotbal,“ popisuje další atrakci Charvát.

Na návštěvníky ale čeká také vodní fotbálek a ­další herní prvky. Každý večer budou na místě také různí DJ. V sobotu pak pod rouškou tmy proběhnou noční jízdy a afterparty.

Pět jízd na skluzavce, kam se vedle sebe vejdou klidně i ­tři lidé, vyjde na 150 korun. Celodenní jízdné stojí 250 korun.

Ještě delší vodní skluzavka do metropole zavítá koncem srpna. Přes tři sta metrů dlouhou atrakci pořadatelé postaví přímo v jedné pražské ulici. Kde přesně skluzavka dlouhá jako tři fotbalové hřiště bude, zatím pořadatelé neprozradili, stejně jako přesný datum, kdy klouzačku postaví. Jedno je však jisté. Ulice, kterou vyberou, bude muset být pořádně strmá.

Na druhou stranu nesmí být prudká až moc. Když pořadatelé tuto skluzavku před časem postavili v ­Pražské ulici v Liberci, měli problém. Benzinový agregát na přečerpávání vody ze spodního bazénku až nahoru totiž na takový úkol nestačil.

Autor: , Metro.cz

Hlavní zprávy

Zelená oáza v pražské Troji slaví kulaté výročí. O rostliny uvnitř se starají i potápěči

vydáno 12. června 2024  18:27

Skleník Fata Morgana zná velmi dobře. V Botanické zahradě hl. m. Prahy pracuje přes dvanáct let. Začínal tu jako brigádník, nyní zahradu vede. Bohumil...  celý článek

Scházejí už jen tovaryši a povinné právo várečné. Změnit v Česku obor není snadné

vydáno 12. června 2024  16:36

Daň ze všeho, poplatek za nic a členství ve všem. Přílišná regulace českého pracovního trhu brzdí rozlet ekonomiky. Připomíná to středověkou cechovní éru.  celý článek

Karlín je vlastně Karolín. Jméno získal podle manželky císaře Františka I.

vydáno 12. června 2024  13:29

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Vraťte se s námi do Prahy, která ještě nebyla Prahou a stála až za hradbami.  celý článek

Umělá inteligence. Není to jen jiný Velký bratr? Obavy i těšení se na AI

vydáno 12. června 2024  6:15

Když kapitalisté začali v 19. století zavádět ve velkém strojovou výrobu, dělníci „čertovské“ mechanismy rozbíjeli. Tak se báli o práci. Máme se nyní bát...  celý článek