Na „daleké“ Slapy zapomenete třeba na hostivařské přehradě, která nedávno byla komplet zrekonstruována.
„Máme v provozu nový lyžařský vodní vlek, lodičky, hřiště na beachvolejbal a spoustu dalšího sportovního vyžití,“ říká manažerka sportoviště Tereza Pácaltová.
I Hostivař se letos podobně jako další pražská koupaliště kvůli počasí potýká s nižší návštěvností než v předchozích letech. I proto organizátoři netrpělivě teplý víkend vyhlížejí. „V nejhorším se u nás dá podnikat spousta aktivit, nezávisle na počasí,“ dodává Pácaltová.
Nejčistší vodu najdou Pražané bezesporu v přírodních koupalištích, jako je Džbán v Divoké Šárce, motolský rybník či Biotop Radotín, který otevřeli teprve předloni. „Denně máme kolem pěti set návštěvníků, což je přibližně tři čtvrtiny kapacity koupaliště,“ říká správce koupaliště Biotop Radotín Jan Barták.
Koupaliště Šeberák letos opět funguje a rybník je podle jeho provozovatelů napuštěný a vhodný ke koupání. Kromě klasických koupališť a bazénů Pražané stále častěji vyhledávají také koupání ve Vltavě. Pokud je to i váš případ, vyrazte do Žlutých lázní.
V pražských koupalištích je voda většinou čistá
Nejlepší hodnocení hygieniků dostal rybník v Motole, koupaliště Džbán, nádrž v Divoké Šárce a biotop v Radotíně.
Zhoršená kvalita vody je naopak na koupalištích na hostivařské přehradě a Šeberáku. Nádrže tedy mohou obsahovat sinice, které u citlivých lidí způsobují kožní vyrážku, při napití žaludeční potíže.
Přítomnost sinic lze zjistit za pomoci lahve s úzkým hrdlem, do které se nabere voda. Pokud voda zůstane celá zelená, jde o neškodné řasy, sinice naopak u hrdla lahve vytvoří zelený kroužek.
Nové koupaliště by mohlo v příštích letech vzniknout v Modřanech. Mimo provoz je to na Lhotce v Praze 4.