metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Čtvrtek 21. září 2023. Svátek má Matouš
Letní kino ve Žlutých lázních | foto: Žluté lázněMetro.cz

Teplo láká do letních kin

  5:55
Pohodlně se usadíte s drinkem v ruce, počkáte na setmění a pak si užíváte skvělou filmovou nabídku pod širým nebem. V metropoli můžete najít přes deset letních kin. Polovinu v Praze 7 a 8.

Od minulého týdne se promítá u Stalina v Letenských sadech, ale také u Crossu v Holešovicích. Ve středu zde můžete vidět od 21.30 hodin film S láskou Vincenc. Program se o víkendu rozjel také v Kasárnách Karlín. V pátek zde hrají od 22 hodin jiný snímek o velkém umělci Gauguin.

Zítra odstartuje ve 21 hodin program v Tiskárně na vzduchu snímkem Po přečtení spalte, ale také ve Žlutých lázních. Na velké zelené louce se po setmění můžete těšit na film Baby Driver. „V úterý většinou promítáme filmy novější, v sobotu pak oblíbené tituly. Snímky jsou laděné do letní pohody,“ říká Hana Tietze, mluvčí areálu v Podolí. Chybět nebudou filmy jako například Pelíšky, Podraz, Teorie tygra či Vražda v Orient expresu. Čekání na film návštěvníkům zpříjemní živá hudba. Vstupné je 50 korun. Každou středu od půl desáté večer poběží zdarma filmy na Zdi u MeetFactory na Smíchově. Pozítří začínají snímkem The Florida Project.

Další osvědčená místa se přidají v červnu. V Kaizlových sadech proběhne 16. ročník Karlínského filmového léta. „I letos se návštěvníci mohou těšit na atraktivní filmy, na divadelní vystoupení, programy pro děti nebo koncerty. Ale chystáme i novinky. Například týden věnovaný filmům ze 60. let v rámci velkého projektu Českého rozhlasu k výročí srpna ’68 nebo zábavná odpoledne pro všechny generace spolu s Muzeem Karla Zemana,“ láká za pořadatele Blanka Bumbálková, vedoucí oddělení komunikace Českého rozhlasu. Promítání zde začne 16. června od 21.30 hodin filmem Věčně tvá nevěrná.

O několik dní dříve odstartuje 11. ročník Kinobusu. Letos to bude 11. června na nové štaci v Březiněvsi. „Promítat se bude vždy od pondělí do čtvrtka, začíná se po setmění, tedy v polovině června zhruba ve 21.40 hodin, od poloviny srpna promítání začíná od půl deváté,“ upřesňuje Aneta Řehková, mluvčí pražského dopravního podniku, který Kinobus organizuje. Vstupné je tradičně zdarma. O dva dny později se filmová přehlídka spustí na Výstavišti u Křižíkovy fontány. Už 7. června začnou v letním kině Kamínka na Zbraslavi, a to filmem Pěkně blbě. Vysílat zde budou každý čtvrtek od 21.30 hodin.

Zřejmě nejpozdnější start hlásí prostory Anežského kláštera. Ty letos nahradí Nákladové nádraží Žižkov. Na Starém městě budou probíhat projekce v úterý a ve čtvrtek zdarma. „Sezonu startujeme 21. června snímkem Hříchy lásky, ke kterému zahraje živý hudební doprovod,“ slibuje mluvčí Národního filmového archivu Veronika Bokšteflová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Češi s dluhy. Nejvíce je tíží „dluhy pro dobrou věc“ - hypotéky. Z EU jsou na tom nejhůře Řekové

vydáno 21. září 2023  12:11

Zastavte se někde na ulici a začněte počítat. První, druhý, první, druhý. Statisticky tak každý druhý chodec, který kolem vás projde, patří k lidem,...  celý článek

I vstupní prohlídka u praktického lékaře může zachránit ledviny

vydáno 21. září 2023  9:52

Své dětství a většinu dospívání prožil Vojtěch Růta (25) v jižních Čechách. Zde také chodil na gymnázium a věnoval se svým oblíbeným sportům, jako...  celý článek

S postižením sluchu se v tuzemsku potýká více než půl milionu lidí. Ti dál narážejí na problémy

vydáno 21. září 2023  5:01

„Dlouhodobě vnímáme, že mnohdy nejen úřady, ale i různé instituce ani nevědí, jaké mají lidé se sluchovým postižením potřeby, jaké prostředí jim mají...  celý článek

Komerční sdělení

Na Stříbrném jezeře v Opavě se uskuteční další ročník MTB Crossu

vydáno 21. září 2023

Poklad byste hledali na Stříbrném jezeře v Opavě marně, zato o vyznavače jízdy na horském kole tam nebude v pátek 22. a v sobotu 23. září nouze, neboť se...  celý článek