metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 12 °C

Čtvrtek 29. února 2024. Svátek má Horymír
Letní kino ve Žlutých lázních | foto: Žluté lázněMetro.cz

Teplo láká do letních kin

  5:55
Pohodlně se usadíte s drinkem v ruce, počkáte na setmění a pak si užíváte skvělou filmovou nabídku pod širým nebem. V metropoli můžete najít přes deset letních kin. Polovinu v Praze 7 a 8.

Od minulého týdne se promítá u Stalina v Letenských sadech, ale také u Crossu v Holešovicích. Ve středu zde můžete vidět od 21.30 hodin film S láskou Vincenc. Program se o víkendu rozjel také v Kasárnách Karlín. V pátek zde hrají od 22 hodin jiný snímek o velkém umělci Gauguin.

Zítra odstartuje ve 21 hodin program v Tiskárně na vzduchu snímkem Po přečtení spalte, ale také ve Žlutých lázních. Na velké zelené louce se po setmění můžete těšit na film Baby Driver. „V úterý většinou promítáme filmy novější, v sobotu pak oblíbené tituly. Snímky jsou laděné do letní pohody,“ říká Hana Tietze, mluvčí areálu v Podolí. Chybět nebudou filmy jako například Pelíšky, Podraz, Teorie tygra či Vražda v Orient expresu. Čekání na film návštěvníkům zpříjemní živá hudba. Vstupné je 50 korun. Každou středu od půl desáté večer poběží zdarma filmy na Zdi u MeetFactory na Smíchově. Pozítří začínají snímkem The Florida Project.

Další osvědčená místa se přidají v červnu. V Kaizlových sadech proběhne 16. ročník Karlínského filmového léta. „I letos se návštěvníci mohou těšit na atraktivní filmy, na divadelní vystoupení, programy pro děti nebo koncerty. Ale chystáme i novinky. Například týden věnovaný filmům ze 60. let v rámci velkého projektu Českého rozhlasu k výročí srpna ’68 nebo zábavná odpoledne pro všechny generace spolu s Muzeem Karla Zemana,“ láká za pořadatele Blanka Bumbálková, vedoucí oddělení komunikace Českého rozhlasu. Promítání zde začne 16. června od 21.30 hodin filmem Věčně tvá nevěrná.

O několik dní dříve odstartuje 11. ročník Kinobusu. Letos to bude 11. června na nové štaci v Březiněvsi. „Promítat se bude vždy od pondělí do čtvrtka, začíná se po setmění, tedy v polovině června zhruba ve 21.40 hodin, od poloviny srpna promítání začíná od půl deváté,“ upřesňuje Aneta Řehková, mluvčí pražského dopravního podniku, který Kinobus organizuje. Vstupné je tradičně zdarma. O dva dny později se filmová přehlídka spustí na Výstavišti u Křižíkovy fontány. Už 7. června začnou v letním kině Kamínka na Zbraslavi, a to filmem Pěkně blbě. Vysílat zde budou každý čtvrtek od 21.30 hodin.

Zřejmě nejpozdnější start hlásí prostory Anežského kláštera. Ty letos nahradí Nákladové nádraží Žižkov. Na Starém městě budou probíhat projekce v úterý a ve čtvrtek zdarma. „Sezonu startujeme 21. června snímkem Hříchy lásky, ke kterému zahraje živý hudební doprovod,“ slibuje mluvčí Národního filmového archivu Veronika Bokšteflová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Orientační běžci se při Adamovském sprintu popasují s kopcovitým terénem

vydáno 29. února 2024

Čtyřapůltisícové město v úzkém údolí řeky Svitavy, odkud po obou stranách strmě stoupají stráně vzhůru – tak lze nejlépe popsat Adamov, který za svůj...  celý článek

Pokaždé se těším na emoce v sále, říká výkonná ředitelka ČFTA Tereza Rychnovská

vydáno 28. února 2024  20:00

V sobotu 9. března budou v přímém přenosu České televize předány filmové ceny Český lev. Podle čeho se vybírají nejen moderátor a hudebníci a jak dlouho...  celý článek

Hluk a tma. Vlezli jsme do metra D. Pod Pankrácí se pracuje 24 hodin denně, sedm dní v týdnu

GALERIE
vydáno 28. února 2024  14:40

Nepříjemný pravidelný zvuk se rozléhá tunelem. Vydává ho couvající bagr. Kravál je to opravdu pronikavý. Musí být. V hlučném prostředí stavby metra to ani...  celý článek

V kostele na Malé Straně straší. Řádí tu vdova a mnich, co jej vozí bezhlaví kozlové v kočáře

vydáno 28. února 2024  11:00

Mezi ulicemi Říční, Všehrdova a Besední na samém okraji Malé Strany zůstal poněkud pozapomenutý Malostranský špitál. Spolu se středověkým kostelíkem,...  celý článek