metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 20 °C

Čtvrtek 5. října 2023. Svátek má Eliška

Další 1 fotografie v galerii
Strahovský tunel | foto: TSK

Tunely umyjí, řidiči se mírně zdrží

  5:34
Některé pražské dopravní tepny občas uzavře i noční údržba osvětlení či kamer. Řidiči musejí hledat náhradní cesty ke svému cíli.

Noční řidiče jednou začas v hlavním městě potrápí menší komplikace. Tu nejnovější si pro ně přichystala Technická správa komunikací (TSK) už dnes večer. „Kvůli mytí Letenského tunelu bude probíhat od čtvrtečních 23 hodin do pátku do pěti hodin ráno kompletní uzávěra. Doporučená objízdná trasa je ulicemi Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů a po nábřeží Kapitána Jaroše,“ říká pro deník Metro mluvčí TSK Barbora Lišková.

Noc předtím, tedy ze včerejška na dnešek, byl zase pro řidiče neprůjezdný tunel Mrázovka. Motoristé to měli s objízdnou trasou o něco jednodušší. Vzali to pouze „horem“ Radlickou ulicí. „Toto bylo z důvodu čištění kamer v tunelu a kontroly technologií,“ vysvětluje pro deník Metro Lišková.

Dopravní omezení TSK výhledově chystá ve Zlíchovském tunelu. Předposlední týden v červnu zde podle Liškové začne výměna osvětlení. Ta bude probíhat až do konce srpna. Práce se ale v hlavním městě opět omezí jen na některé vybrané noci.

„Pracovat se bude vždy od čtvrtka do neděle, a to v noci od 23 hodin do pěti ráno. Hotovo bude 30. srpna. Vyměníme současné sodíkové, respektive výbojkové osvětlení za moderní LED osvětlení. Jedná se o cennou energetickou úsporu,“ popisuje pro Metro Lišková.

TSK také během té doby poladí řídící systém, který v tunelu řídí intenzitu svícení. „Ve dne je zapotřebí například menší kontrast, v noci to třeba svítí o něco méně. Vše je samozřejmě standardizované,“ uzavírá pro Metro Lišková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Jihočeský kuželkářský maraton se nezastaví, dokud nepadne 60 000 hodů

vydáno 5. října 2023

Kuželkáři nejen z Jižních Čech si přijdou na své v pátek 6. a v sobotu 7. října. Po roce se totiž vrací Jihočeský kuželkářský maraton a tentokrát hned ve...  celý článek

Letiště. Více parkovacích míst, rychlejší odbavení, z centra bez přestupů. Přijedou i archeologové

vydáno 4. října 2023  15:44

Přísahat čestné skautské ministři dopravy a financí ještě nechtějí, ale v roce 2030 bychom se mohli projet vlakem na Letiště Václava Havla.  celý článek

Protiatomový kryt jako záchranný člun i místo k zamyšlení. Vydejte se do Bezovky

vydáno 4. října 2023  12:29

Stojím pod žižkovskou Parukářkou a vidím před sebou vrata, ozdobená výtvorem pražských sprejerů a připomínající vstup do garáže. Místo toho by se však...  celý článek

Lahodná smetánka na kolejích. Nesmrtelný Orient Expres dnes slaví 140 let

vydáno 4. října 2023  11:59

Premiérové železniční spojení napříč Evropou, hotelový nadstandard zahrnující přepychovou lůžkovou úpravu a špičková kuchyně připravovaná kuchařskými...  celý článek