metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 11 °C

Středa 21. února 2024. Svátek má Lenka

Další 1 fotografie v galerii
Strahovský tunel | foto: TSK

Tunely umyjí, řidiči se mírně zdrží

  5:34
Některé pražské dopravní tepny občas uzavře i noční údržba osvětlení či kamer. Řidiči musejí hledat náhradní cesty ke svému cíli.

Noční řidiče jednou začas v hlavním městě potrápí menší komplikace. Tu nejnovější si pro ně přichystala Technická správa komunikací (TSK) už dnes večer. „Kvůli mytí Letenského tunelu bude probíhat od čtvrtečních 23 hodin do pátku do pěti hodin ráno kompletní uzávěra. Doporučená objízdná trasa je ulicemi Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů a po nábřeží Kapitána Jaroše,“ říká pro deník Metro mluvčí TSK Barbora Lišková.

Noc předtím, tedy ze včerejška na dnešek, byl zase pro řidiče neprůjezdný tunel Mrázovka. Motoristé to měli s objízdnou trasou o něco jednodušší. Vzali to pouze „horem“ Radlickou ulicí. „Toto bylo z důvodu čištění kamer v tunelu a kontroly technologií,“ vysvětluje pro deník Metro Lišková.

Dopravní omezení TSK výhledově chystá ve Zlíchovském tunelu. Předposlední týden v červnu zde podle Liškové začne výměna osvětlení. Ta bude probíhat až do konce srpna. Práce se ale v hlavním městě opět omezí jen na některé vybrané noci.

„Pracovat se bude vždy od čtvrtka do neděle, a to v noci od 23 hodin do pěti ráno. Hotovo bude 30. srpna. Vyměníme současné sodíkové, respektive výbojkové osvětlení za moderní LED osvětlení. Jedná se o cennou energetickou úsporu,“ popisuje pro Metro Lišková.

TSK také během té doby poladí řídící systém, který v tunelu řídí intenzitu svícení. „Ve dne je zapotřebí například menší kontrast, v noci to třeba svítí o něco méně. Vše je samozřejmě standardizované,“ uzavírá pro Metro Lišková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tři podivní pánové pili krev a jedli syrové holuby. Atrakce pěkně vydělávala

vydáno 21. února 2024  12:00

To bylo tak. Jednoho dne do ulice, které se v té době říkalo Kožešnická, zabloudil muž poněkud netradičního vzezření. Kalhoty jen po kolena, lýtka ve...  celý článek

Problém s HHC se začal řešit, až když děti končily v nemocnicích, říká Stabla

vydáno 21. února 2024  5:00

Fenomén HHC (Hexahydrokanabinol) více než rok sklízel kritiku z řad nejen znalců konopného průmyslu, ale také lékařů a vědců. I přes potvrzená rizika byl...  celý článek

I bez Ježíše bude zábava. V Holešovicích chtějí mít kulturně-společenská centra

vydáno 20. února 2024  17:27

Mají zajímavou historii, konaly se tady významné akce a v budoucnu se stanou ještě větším tahákem. Řeč je o dvou areálech – o Výstavišti Praha a...  celý článek

Pozvánku na Mont Blanc jsem nemohl odmítnout, říká student, který se léčí z hemofilie

vydáno 20. února 2024  9:56

Třiadvacetiletý Daniel Šimek se jako první český hemofilik pokusí v červenci zdolat vrchol nejvyšší hory Alp Mont Blanc. Přestože trpí poruchou...  celý článek