metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Středa 29. května 2024. Svátek má Maxmilián, Maxim

VELKÝ SEZNAM UZAVÍREK: Evropské, Vltavské i Nuselské se v létě autem raději vyhněte

  5:24
Léto bude v hlavním městě, alespoň co do rozkopaných ulic, můstků, nájezdů a chodníků, opět rušné. Technická správa komunikací (TSK) totiž chystá na letní měsíce rekonstrukci mnoha důležitých dopravních tepen.
Mapa uzavírek. | foto: TSK

„V centru bude například ve spolupráci s dopravním podnikem rekonstruována tramvajová zastávka I. P. Pavlova v ulici Bělehradská, v Praze 6 bude stržen most v Horoměřické ulici a zahájena stavba nového, výměna povrchu je připravena také ve Vltavské na Smíchově. Všechny stavby jsou v tuto chvíli naplánovány. U některých ještě čekáme na podpisy smluv a konečná rozhodnutí o dopravním omezení,“ říká mluvčí TSK Barbora Lišková.

Co už opravují?
Nadále budou pokračovat práce na mostech X034 v ulici K Barrandovu a X031 u Ořechu na Pražském okruhu, v rámci třetí etapy rekonstrukce Nuselské, na Jižní spojce u Štěrbohol nebo stavba protihlukové stěny v ulici Slánská v Řepích.

Nebezpečná zkratka

  • Řidiči v okolí rekonstruované Vídeňské v Kunraticích, pozor! Místní radnice se podle pracovníků Technické správy komunikací rozhodla pro udržení pořádku rázně zakročit proti řidičům, kteří se pokouší projet zkratkou. 
  • Tou má být ulice K Zeleným domkům. Řidiči tu ale jezdí v protisměru. „Opravdu to nemá smysl,“ varuje správa na Facebooku.
  • Od včerejška zde na popud radnice nejen městská, ale i státní policie nekompromisně rozdává pokuty. „Dodržujte značení a objízdné trasy. Děkujeme za pochopení,“ dodává správa.
  • Pokud přece jen přehlédnete varovné cedule, jeďte zpět ulicí K Výzkumným ústavům až dolů na Jalodvorskou a pak zpět na Krč a přes Chodov nebo Jalodvorskou nahoru na Libuš. Ulice Trnková nefunguje.

„Veškeré práce a omezení plánujeme a připravujeme tak, aby měly co nejmenší dopad na pražskou dopravu. Například na Evropské budeme uzavírat boční ulice vždy jen na nezbytnou dobu a opravy půjdou postupně. Stejně tak na Lahovickém mostě na Strakonické bude zachován provoz ve dvou jízdních pruzích v každém směru s tím, že práce budou prováděny jen ve zbývajícím pruhu, opět po etapách,“ dodává Lišková.

V mapce, jež je k vidění výše, jsou opravy rozlišeny do dvou barevných kategorií. Zatímco oranžová označuje stavby, kde práce již běží déle, červená označuje ty, které nedávno započaly či teprve započnou.

1. Vídeňská
Od začátku června do konce září TSK rekonstruuje komunikace a chodníky Vídeňské ulice od křížení s ulicí K Zeleným domkům po ulici Dobronická. V jejím rámci pokládá živičný povrch a na chodníky klade betonovou dlažbu. Stavba je rozdělena na dvě etapy. Během obou je průjezd uzavřen.

2. Nábřeží Kapitána Jaroše
Mezi ulicemi Dukelských hrdinů a Štefánikovým mostem plánují dělníci do 14. srpna vyměnit dlážděnou vozovku na nábřeží za asfalt. Součástí stavby je úprava odvodnění. Ve směru ke Štefánikovu mostu je doprava vedena po kolejích. Plynulý provoz MHD by měl být zachován.

3. Most v Horoměřické
Most přes Nebušický potok v Horoměřické ulici dělníci zdemolují začátkem července. Práce mají být hotovy přibližně v červnu příštího roku. Řidiči budou muset úsek objíždět. Zatím není jasné, kudy přesně to bude.

4. Vltavská
Od července do prosince letošního roku chce správa komunikací opravit 350 metrů dlouhý úsek Vltavské ulice mezi Nádražní ulicí a Hořejším nábřežím. Částečný provoz chce zachovat po celou dobu.

5. Holešovičky – sjízdná rampa
Tři sta metrů dlouhý sjezd z ulice V Holešovičkách do Povltavské ulice se dočká nového povrchu a izolací. Silnice bude uzavřena po polovinách.

6. Spořilov
V termínu od 1. července do 31. prosince se dělníci pustí do výstavby nové protihlukové stěny mezi Jižní spojkou a Spořilovskou ulicí. Nejprve však zdemolují tu stávající. Práce budou probíhat při částečném omezení dopravy.

7. Novovysočanská
Novovysočanská ulice se v úseku mezi ulicemi Spojovací a Pod Plynojemem dočká během července, srpna a září nové vozovky. Komunikace bude v jenom směru uzavřena a osazena semafory. Doprava tedy bude vedena kyvadlově.

8. Evropská
Od 20. srpna do 31. října budou probíhat práce také v Evropské ulici, konkrétně mezi křižovatkami s Gymnasijní a Horoměřickou. V průběhu postupu prací se na nutnou dobu uzavřou křižovatky navazujících ulic.

9. Strakonická
Strakonická ulice je v úseku Nad Lahovickým mostem dodnes rozleptána po nedávné chemické havárii. Dělníci proto chtějí během srpna a září vrátit zdejší vozovce protismykové vlastnosti. Nový asfalt vyfasuje celková plocha o velikosti 9500 metrů čtverečních. Doprava bude vedena v rámci jednotlivých etap v zúžených pruzích. Nájezd z Radotína na Lahovický most se v první etapě uzavře úplně.

10. Zastávka I. P. Pavlova
Od července do října proběhne rekonstrukce tramvajové zastávky na bezbariérovou. Průjezd se zcela uzavře. Objízdná trasa bude upřesněna.

11. Most X031 – Ořešská
Kvůli opravě mostu, kterou zahájili v březnu, tu budou dělníci pracovat zhruba do konce září. Na mostě je provoz řízen kyvadlově, tedy semafory. Pod mostem lze projet zúžením.

12. Most přes ulici Makovského, protihluková stěna v úseku Čistovická a Plzeňská
Na obou projektech začali dělníci správy komunikací pracovat v průběhu března. Most má být hotov v roce 2020, protihluková stěna na konci října. Na mostě X039 i ve Slánské se dá projet zúžením.

13. Jižní spojka – protihluková stěna
Výstavba stěny mezi ulicí Na Strži a 5. května ve směru na Barrandovský most podél ulice V Podzámčí začala v dubnu. Hotovo má být na konci září. Průjezd je sice užší, ale stále možný.

14. Štěrboholská spojka
Práce tu skončí na konci srpna. Průjezd je pouze omezen, přibudou tu nové rampy a opraví se povrchy.

15. Nuselská
Mezi mostem přes Botič a Michelskou ulicí probíhají od března do 22. září výměny povrchů a úprava odvodnění. Uzavírka se týká vždy jen poloviny vozovky.

16. Most X034 – ulice K Barrandovu
V úseku mezi ulicí K Barrandovu a Geologická pracují dělníci od ledna do prosince letošního roku. Doprava je tu ve směru z centra vedena v jednom jízdním pruhu. Další etapa by pak měla být zahájena koncem června a bude zasahovat do levých jízdních pruhů v obou uvedených směrech. 

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Lázně nejsou jen pro seniory. Člověk by tam měl podle expertů zajet už ve čtyřiceti

vydáno 28. května 2024  16:00

„Do lázní jezdí důchodci.“ „Nic mě nebolí, nepotřebuju tam jet.“ „Nikdo mě tam nedostane, je tam nuda.“ Tyto a další domněnky panují u mnoha Čechů. Lázně...  celý článek

Obecním domem se polinou vetřelčí, vesmírné i muší tóny. Pražský filmový orchestr je zpět

vydáno 28. května 2024  8:00

Sedmdesátičlenný soubor Pražského filmového orchestru (PFO) začal jako první v Česku hrát hudbu ze slavných filmů, a to výhradně z původních notových...  celý článek

Bitcoin bude brzy stejně běžný jako psaní e-mailů, říkají bratři Kuchařovi

vydáno 27. května 2024  19:00

Bratři Martin a Matyáš Kuchařovi dostanou již v polovině příštího měsíce do Prahy nejvlivnější jména bitcoinového, respektive kryptoměnového světa. Po...  celý článek