metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 11 °C

Středa 21. února 2024. Svátek má Lenka
Přecpané metro je jednou z věcí, na které si lidé stěžují. | foto: Pavel Mázl

Zpoždění a čekání na zastávkách. To vadí cestujícím v MHD

  14:46
Devět z deseti cestujících je podle společnosti Ropid spokojeno s městskou hromadnou dopravou. A co na to sami cestující? "Čekáte 20 minut na zastávce, přijede přeplněný jeden vůz tramvaje. Když se do něj nevejdete, čekáte dalších 20 minut," stěžuje si čtenář Metra Jan Novák.

Problémová je linka 7, která dělá vrásky více lidem. "Tramvaj číslo 7, ač nemá příliš náročnou trať, nezdolává kopce ani nejede přes centrum, jezdí ve všední dny dost nepravidelně," píše čtenář J. Koutný z Prahy 5. Upozornili jsme proto na problém dopravní podnik. Podle něj však "sedmička" jezdí, jak má. "Nechali jsme pravidelnost spojů na lince číslo 7 prověřit, ale žádné zásadní anomálie nebyly zjištěny," uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Nejvíce stížností je při změnách

Někteří cestující si naopak jízdní řády pochvalují. "K dodržování časů uvedených v jízdních řádech nemám žádné připomínky, v posledních letech došlo v tomto směru k výraznému zlepšení," píše čtenářka Daniela Černá Churaňová.

Podle společnosti Ropid si lidé nejvíce stěžují v období změn v jízdních řádech. "V průměru zaznamenáváme 10 až 15 stížností denně," popisuje mluvčí společnosti Ropid Filip Drápal. Podle něj jsou cestující podle posledního průzkumu s návazností linek spokojeni, stěžují si převážně na vysokou cenu jízdného. Nejdůležitější však pro ně zůstává přesnost provozu.

My a MHD

  • Průměrně nám cesta do práce nebo do školy trvá 35 minut. Před dvěma lety to bylo o dvě minuty méně.
  • Průměrný počet přestupů během typické cesty do práce nebo do školy je 1,47.
  • Předplatné jízdenky používá 76 procent dotázaných cestujících, 17 procent pak jednotlivé jízdenky a 7 procent se přepravuje bezplatně.
  • V porovnání se stavem před dvěma roky cestuje stejně často 69 procent respondentů, méně často 15 procent a častěji 16 procent lidí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tři podivní pánové pili krev a jedli syrové holuby. Atrakce pěkně vydělávala

vydáno 21. února 2024  12:00

To bylo tak. Jednoho dne do ulice, které se v té době říkalo Kožešnická, zabloudil muž poněkud netradičního vzezření. Kalhoty jen po kolena, lýtka ve...  celý článek

Problém s HHC se začal řešit, až když děti končily v nemocnicích, říká Stabla

vydáno 21. února 2024  5:00

Fenomén HHC (Hexahydrokanabinol) více než rok sklízel kritiku z řad nejen znalců konopného průmyslu, ale také lékařů a vědců. I přes potvrzená rizika byl...  celý článek

I bez Ježíše bude zábava. V Holešovicích chtějí mít kulturně-společenská centra

vydáno 20. února 2024  17:27

Mají zajímavou historii, konaly se tady významné akce a v budoucnu se stanou ještě větším tahákem. Řeč je o dvou areálech – o Výstavišti Praha a...  celý článek

Pozvánku na Mont Blanc jsem nemohl odmítnout, říká student, který se léčí z hemofilie

vydáno 20. února 2024  9:56

Třiadvacetiletý Daniel Šimek se jako první český hemofilik pokusí v červenci zdolat vrchol nejvyšší hory Alp Mont Blanc. Přestože trpí poruchou...  celý článek