metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 19 °C

Neděle 24. září 2023. Svátek má Jaromír

Rodina držitelů titulu Právník roku se rozrostla o osm jmen

  21:30
Česká advokátní komora a mediální a vzdělávací skupina EPRAVO.CZ pořádají 17. ročník soutěže Právník roku. Slavnostní galavečer, při kterém si celkem osm právníků z různých oblastí práva převzalo skleněnou plastiku sv. Yva, patrona právnických profesí, se uskutečnil v brněnském Hotelu INTERNATIONAL 12. května 2023.

Pro soutěžní ročník 2022 bylo stanoveno celkem osm soutěžních kategorií: pět odborných – občanské právo, trestní právo, správní právo, pracovní právo a nově i v kategorii „občanská a lidská práva a právo ústavní“, tři speciální – Pro bono, Talent roku a Právnická síň slávy.


V kategorii PRO BONO celojustiční soutěže Právník roku, která oceňuje ty, jež bezplatně pomáhají slabším a zranitelným, cenu udělil donátor této kategorie, JUDr. Gerhardt Bubník, LL.M. Tento vážený člen advokátního stavu se v roce 2019 rozhodl každoročně věnovat vítězi této kategorie 50.000 korun.

Vrcholem každého galavečera Právníka roku je Právnická síň slávy, do které každoročně vstupuje významná osobnost z právnického světa za celoživotní přínos českému právu. Je to nejvyšší pocta, kterou právnická veřejnost může udělit osobnosti práva ze svého středu. Do Právnické síně slávy v minulosti vstoupili například JUDr. Pavel Rychetský, JUDr. Otakar Motejl, expremiér doc. JUDr. Petr Pithart či JUDr. Dagmar Burešová, naposledy to byl expředseda ČAK JUDr. Vladimír Jirousek.

S celojustiční soutěží Právník roku je spjatá dobročinnost již od samého počátku, a letošní galavečer nebude v tomto ohledu výjimkou.

Tradiční dárce – Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS, která při příležitosti galavečerů pravidelně přispívá na charitu, věnuje šek s částkou 150 tisíc korun obecně prospěšné společnosti Dejme dětem šanci.

Česká advokátní komora předá šek na 100.000 Kč pro Masarykův onkologický ústav v Brně.

Vítěze všech kategorií vybrala desetičlenná odborná porota, která se rozhodovala na základě nominací zaslaných odbornou veřejností přes portál www.pravnikroku.cz. Na těchto stránkách budou zveřejněny letošní detailní výsledky ankety.

Hlavní zprávy

Vítězné snímky z přehlídek v Cannes, Benátkách a Berlíně přijedou za pár dní do Prahy

vydáno 24. září 2023  19:03

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se od 4....  celý článek

Zvědavost ho přilákala až do Turecka. Dojel tam na pionýru za šest dní, ale zvládl by to prý dřív

vydáno 24. září 2023  15:00

Na motorce do zahraničí? Žádný problém. Pionýr je jeho srdeční záležitostí. Náctiletý nadšenec Václav Hradil se rozhodl vyjet do Turecka na vlastní pěst....  celý článek

Nelíbí se ti to? Tak si postav lepší. Co všechno člověka napadne při exkurzi kanceláří

PRAHA? AHA!
vydáno 24. září 2023  11:35

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Akcemi nadupaný začátek podzimu. Přijede dvorní kameraman slavného režiséra Pedra Almodóvara

vydáno 24. září 2023  8:10

Nezůstávejte v následujících víkendech doma! Čeká vás spousta zajímavých akcí. Konají se zajímavé výstavy, vyrazit můžete do Moravského Toskánska,...  celý článek