metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Úterý, 3. srpna 2021. Svátek má Miluše.
Respiraptor: nový nanovlákenný respirátor FFP2, který sedne i vousáčům | foto: RESPILON Group s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Respiraptor: nový nanovlákenný respirátor FFP2, který sedne i vousáčům

Komerční sdělení V sobotu se na nás usmálo jaro, alespoň podle kalendáře, i když za okny to úplně příjemné nebylo. Až se oteplí, jaro nás bude lákat ven, nejenom do přírody nebo na zahrádky, ale i na procházky po městě. Pamatujme ale stále na ohleduplnost a chovejme se zodpovědně sami k sobě a ke svému okolí.

Účinným pomocníkem, který se osvědčil a který se stal nezbytnou součástí naší osobní výbavy při ochraně dýchacího ústrojí, je respirátor. S příchodem jara sice postupně odložíme čepice a šály, ale respirátory pravděpodobně ještě nějaký ten měsíc ne.

Za prvé: musí vám dobře sedět

Stejně jako košile nebo kalhoty i respirátor vám musí „padnout“ neboli hezky přiléhat na obličej a těsnit, abyste vy i vaše okolí byli chránění. Pokud vám kdekoli na obličeji odstává, je to jako otevřená brána pro ty neviditelné viro-zlouny, kvůli kterým je svět vzhůru nohama.

Respiraptor: nový nanovlákenný respirátor FFP2, který sedne i vousáčům

Vybrat správný tvar a velikost respirátoru se nemusí povést na první dobrou, protože každý obličej je unikát a navíc muži řeší ještě jednu zapeklitost a tou jsou vousy. Vousy často způsobují to, že respirátor okolo nich odstává a netěsní úplně dobře. Brněnská firma Respilon, ve které pracuje řada vousáčů včetně pana majitele, teď přišla s novým tvarem svého nanovlákenného respirátoru FFP2 a pojmenovala ho chlapsky Respiraptor - raptor znamená v angličtině dravec. Jeho tvar, který má v horní a spodní části chytře vymyšlené sklady, dobře sedí právě vousáčům, ale nejenom jim. Podle Jany Zimové, výkonné ředitelky Respilonu, si ho zřejmě oblíbí muži a ženy s buclatějšími nebo širšími tvary obličejů, i když velmi doporučuje, aby si každý nejdříve vyzkoušel více tvarů a našel si ten svůj, který mu sedne nejlépe. Každý obličej je originál, a proto mu dopřejte možnost vybrat si pro sebe to nejlepší. Respiraptor je respirátor v jedné kombinované velikosti M a L právě proto, že jeho tvar nabízí větší flexibilitu pro rozmanité typy obličejů. Má takové záušní gumičky, které vás nebudou řezat za ušima ani po několika hodinách nošení, a to znamená velkou úlevu. Balení obsahuje i malou plastovou sponu, do které si záušní gumičky můžete vzadu na hlavě přichytit, a tím vám respirátor ještě více přilne k obličeji, pokud to budete potřebovat. Flexibilní tvar Respiraptoru má výhodu i pro ty, kdo v něm potřebují nahlas mluvit. Máme vyzkoušené, že se v něm hovoří pohodlně a srozumitelně. Když v něm půjdete nakupovat nebo na úřad, pracovníci kontroly ocení to, že označení FFP2 je po stranách respirátoru ihned viditelné. Respiraptor je prostě vychytaný k vašemu maximálnímu pohodlí.

Respiraptor: nový nanovlákenný respirátor FFP2, který sedne i vousáčům


Za druhé: pro spolehlivou ochranu sebe a zároveň i svého okolí volte nanovlákenný respirátor

Respilon se specializuje na vysoce účinné nanovlákenné produkty a to platí i pro nový Respiraptor FFP2. Jana Zimová nedá na vlastnosti nanovláken dopustit a považuje je za materiál budoucnosti nejenom pro ochranné pomůcky. Říká se, co je malé, to je milé. A u nanovláken, která jsou tisíckrát tenčí než lidský vlas, bychom mohli říci, že co je nano, to je geniální. Nanovlákenná membrána je jako super hustá síť, která kombinuje řadu velmi přínosných vlastností. Je pohodlně prodyšná, velmi lehkáa účinná, protože vystaví stopku i tak malým zlounům, jako jsou viry. Včetně toho, který nás trápí teď. Právě tento mechanický způsob záchytu virů nanovlákennou membránou je velkou výhodou nanovlákenných respirátorů včetně Respiraptoru. Jejich účinnost nesnižuje ani vlhkost lidského dechu, jak se to děje u ochranných pomůcek z běžných materiálů. Tím, že nepropustí škodliviny ani dovnitř ani ven, chrání bezpečně vás před viry z okolí a zároveň také vaše okolí před vámi. Co říkáte, je čas přejít z běžných respirátorů na nanovlákenné.

Respiraptor: nový nanovlákenný respirátor FFP2, který sedne i vousáčům

Za třetí: Respiraptor FFP2 je lehoučký a nezatíží ani vaši peněženku

Nový nanovlákenný Respiraptor je lehký jako pírko. Váží pouhých 4,4 gramu. Pro srovnání, list papíru o velikosti A4 váží 5 gramů. I tato vlastnost patří k výhodám nanovlákenné membrány. Čím méně vás bude respirátor na obličeji obtěžovat, tím lépe. A nezatíží tolik ani vaši peněženku, protože stojí 49 korun bez DPH. To je v kategorii kvalitních nanovlákenných respirátorů FFP2 velmi příznivá cena. Respiraptor zakoupíte na e-shopu firmy Respilon na adrese: shop.respilon.cz.

Hlavní zprávy

Průzkum deníku Metro. Zeptali jsme se vás, co říkáte na zdražení lístků na MHD

vydáno 3. srpna 2021  5:00

Od 1. srpna zdražily některé jízdenky. Zeptali jsme se vás, co si o tom myslíte. Šest nebo osm korun si nově připlácejí ti cestující, kteří byli zvyklí v...  celý článek

Brašnář z Dobrušky: Vyučil jsem se také u prvorepublikových mistrů

vydáno 2. srpna 2021  16:34

Na vlastní triko jede brašnář Pavel Matouš z Dobrušky už třináct let. Začínal aktovkami, postupně přidával opasky, peněženky a další kožené výrobky....  celý článek

Mimořádný úvodník: Jdeme za vámi do ulic!

vydáno 2. srpna 2021  15:54

Nebojte, to není výzva k revoluci. I když vlastně trochu ano. Začátkem července jsme vstoupili do 25. sezony vydávání deníku Metro, posílali jste nám...  celý článek

Deník nastávajícího otce? Ze zdánlivé banality se může vyklubat jeden z nejtěžších článků

vydáno 2. srpna 2021  14:06

Komedie Deníček moderního fotra zamíří do kin příští týden. O své „předotcovské“ postřehy se zatím na stránkách Metra dělí jeho redaktor Filip...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám