metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána

Další 2 fotografie v galerii
Silvestrovský výstup na Mehelník – ideální recept na vánoční kilogramy | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Silvestrovský výstup na Mehelník – ideální recept na vánoční kilogramy

Komerční sdělení Skvělé odreagování, výborná zábava a především po vánočních svátcích tolik potřebný pohyb nabízí letošní, 31. ročník Silvestrovského výstupu na Mehelník. Výstup na nejvyšší vrchol Píseckých vrchů, který měří 633 metrů nad mořem, pořádá tradičně 31. prosince Klub českých turistů Otava ve spolupráci s Junákem Písek.

Výšlapu se tradičně účastní okolo 1700 pochodníků a po jejich boku také několik desítek psů.

Akce se také v tomto roce stala součástí projektu České unie sportu – Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Silvestrovský výstup na Mehelník – ideální recept na vánoční kilogramy

„Na Mehelník se chodilo už v dobách rakousko-uherského mocnářství. My jsme na tento zvyk navázali v roce 1989 a za tu dobu se tato akce stala mezi veřejností velice populární. Ani nemusíme vynakládat žádné prostředky na její propagaci a tisknutí plakátů. Stačí, když v naší turistické skříňce vyvěsíme letáček se základními informacemi, a lidé se přijdou,“ říká jeden z hlavních organizátorů pochodu Stanislav Nohejl z KČT Otava.

Na Mehelník, kde podle pověsti řádil před lety loupežník Mehela, se lze vydat poslední den roku po několika cestách, které vedou krásnou přírodou Území klidu v Píseckých horách. Organizátoři doporučují účastníkům start od Základní školy Šobrova v Písku. Trasa odtud měří 7,5 kilometru, stejná porce však čeká zájemce také při návratu. Podmínkou je dosáhnout vrcholu v době od 9 do 13,30 hodin, kdy se rozdávají účastnická razítka. Při zpáteční cestě se mohou pochodních vydat přes Živec a v případě pěkného počasí vystoupit i na rozhlednu Jarník.

Silvestrovský výstup na Mehelník – ideální recept na vánoční kilogramy

„Přijíždějí sem nejen obyvatelé Písku či blízkého okolí, ale také turisté z dalších míst jižních Čech, České republiky nebo ze zahraničí. V minulosti na trasu vyrazili dokonce zájemci z Indie a Brazílie. Potkávají se tu všechny generace, chodí i celé rodiny s malými dětmi. Každý pochodník dostane na vrcholu malou upomínku, teplý čaj a může si na ohništi opéct vuřty,“ připomíná Stanislav Nohejl.

Na speciální dárek se může těšit nejvzdálenější účastník z Česka i ze zahraničí a spolu s nimi také nejstarší a nejmladší turista. Navíc jeden vylosovaný pejsek obdrží jako odměnu věnec vuřtů.

Hlavní zprávy

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek