metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 11 °C

Sobota 24. února 2024. Svátek má Matěj
Leoš Mareš jako Jon Snow | foto: HBOMetro.cz

HBO Max nenaplnilo očekávání. Proč ty chyby?

  5:16
Leoš Mareš jako Jon Snow, youtuber Jirka Král jako Voldemort. Startovní podobu staronové platformy provází i kampaň.

Streamovací platforma HBO Max odstartovala v první polovině tohoto měsíce v Česku. Spuštění proběhlo zároveň celkem v patnácti evropských zemích. U nás láká třeba i na originální obsah, například „unscripted show“ s foodie celebritou Lukášem Hejlíkem a jeho dcerou Klárou s názvem Spolu & Hladoví. Žádná revoluce se však bohužel nekoná.

Ryze česká kampaň
Možná jste si tento týden povšimli, že start streamovací služby v Česku a na Slovensku podporují zástupci značky HBO Europe nejen kampaní v televizi a on-line, ale i nezvykle produkčně náročnou influencerskou kampaní. Pod taktovkou agentury Socialpark vznikl projekt, v němž se Leoš Mareš, Jirka Král, Lucia Hrušková alias LucyPug a Bé Há Nguyen převtělili do svých oblíbených hrdinů z knihovny HBO Max. Leoš Mareš se ukazuje jako Jon Snow z Hry o trůny, LucyPug jako komiksová Wonder Woman, z Bé Há Nguyen je Batmanova parťačka Catwoman a z Jirky Krále je potterovský záporák Lord Voldemort. Samotné spoty nijak neuráží. Fandové naopak povětšinou oceňují ryze českou kampaň a nejen převzaté zahraniční spoty. Co ale mrzí, je promování něčeho, co ještě zdaleka nemá vychytané mouchy.

Sbohem, Goučko
HBO Max si buďto můžete nyní předplatit za zvýhodněných 132 korun, nebo se vám jednoduše ze dne na den zapnulo automaticky, a to tehdy, pokud jste si do té doby předpláceli omezenější HBO GO, takzvané Goučko. HBO Max je warnerovskou odpovědí na Netflix a v minulosti se zde objevovaly filmy jako Duna či čtvrtý Matrix ve stejnou dobu jako v kinech. Proto jsem se velmi těšil na to, jak bude tahle platforma šlapat. Bohužel jsem se, podobně jako mnoho dalších uživatelů, dočkal zklamání.

Hledej, šmudlo
Na všechny jednotlivé chyby, které jsem na platformě objevil já či mí přátelé, není v tomto článku prostor. Nebylo by to ani fér. Zda a kdy je plánují vychytat, jsem bohužel na svůj novinářský dotaz od vedení HBO Max dosud nedostal odpověď.

Za zmínku nicméně stojí především špatně fungující vyhledávání. Konkurenční Netflix vám při zadání jména herce nabídne buďto jeho kompletní filmografii ze své nabídky, či filmy, ve kterých by herec teoreticky hrát mohl.

HBO Max vám naopak některé snímky ze své nabídky klidně zamlčí. Vyhledávač si také plete filmy a seriály s podobnými názvy, takže vám sice nabídne konkrétní titul, ale když na něj kliknete, spustí se vám úplně jiný. Z reakcí na sociálních sítích je jasné, že nejsem první ani poslední, kdo si podobných přešlapů v databázi všiml.

Desítky lidí již v uplynulých týdnech jistě poslaly svůj rozhořčený mail na podpora@hbomax.com.

Ořezaná nabídka
Dalším kritizovaným bodem je fakt, že HBO Max přišel po konci HBO GO o 460 filmů, seriálů a dokumentů. Náhradou má být dvě stě nových titulů, mezi které patří převážně kinohity z minulého roku, jako je například Mortal Kombat. Časem se pravděpodobně filmy jako Tlapková patrola ve filmu či Blade Runner 2049 na HBO Max zase objeví.

Problém je ale také v tom, že Max oproti zmiňovanému Netflixu zatím neoznamuje předem novinky na své platformě. Je tedy potřeba je průběžně hledat. A o tom, za co stojí zdejší vyhledávač, jsem už psal výše.

Kvalitní obraz
HBO Max je v tuto chvíli minimálně v Americe mnohem vyšší kvality než u nás. Právě na to si stěžují předplatitelé na Facebooku platformy asi vůbec nejvíce. A není to jen kvůli vyhledávači či počtu titulů, ale také kvůli kvalitě obrazu. Zatímco největší konkurent – platforma Netflix – u nás nabízí podle některých zdrojů více než tisícovku filmů a seriálů ve formátu 4k, warnerovské HBO jich nabízí pouhých dvacet pět.

Z výše uvedeného vyplývá, že HBO Max je zatím nejlepší jen v jedné věci, a to příznivé ceně. Pokud bychom brali v potaz dočasnou startovací cenu 132 korun, rozdíl proti Netflixu je 312 korun.

Disney+

  • Koncem jara se u nás konečně dočkáme platformy Disney+. Oproti HBO Max či Netflixu bude mít největší nálož pořadů vhodných pro děti. 
  • Disney+ v Česku odstartuje 14. června a předplatitele bude stát 199 korun měsíčně. 
  • Služba tak bude stát stejně jako konkurenční HBO Max ve své plné ceně. K dispozici pak bude i roční předplatné za 1990 korun.
  • Těšit se lze na kompletní disneyovský katalog včetně pixarovek, Simpsonů, klasických pohádek, marvelovek (filmy i seriály), Star Wars kousků či produkce National Geographic.
  • Disney+ chystá i plnou českou podporu. Titulky a dabing jsou v plánu u většiny titulů.K dispozici má být i záložka Star, na které budou dospělejší filmy z produkce 20th Century Studios. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Na bolest jsem zvyklá. Nekňourám, bojuji, říká kaskadérka Hanka Dvorská

vydáno 24. února 2024  8:00

Na srdci má kardiostimulátor a na mozku jí doktoři našli nádor. I přesto každý den běhá po Praze a mimo jiné vede fitness lekce. Nejstarší česká...  celý článek

Méně křeče, ale také sebevědomí soutěžících. Love is Blind je tu pošesté a zase trošku jinak

Strážce streamu
vydáno 23. února 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU V současnosti by se dalo říct, že je reality show Láska je slepá (Love is blind) skoro kultovní záležitostí. Její děj se pokaždé zaměřuje na nezadané...  celý článek

Robotický psycholog není vysavač. Vaše data jsou v bezpečí, tvrdí podnikatel

vydáno 23. února 2024  5:00

Česká platforma VOS.health, kterou založil mladý podnikatel Jiří Diblík s kolegou Ondřejem Kopeckým, pečuje o mentální zdraví více než tří milionů lidí po...  celý článek

Svépomoc je fajn věc. Nejde ji ale chtít po všech, říká kutil a moderátor Libický

vydáno 22. února 2024  13:14

Už nějaký ten rok natáčí hobby pořady. Jeho Libovky Pepy Libického jsou určeny pro všechny, kterým se líbí ručně vyrábět, rekonstruovat, budovat, tvořit,...  celý článek