metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 23 °C

Sobota 13. dubna 2024. Svátek má Aleš

Jsme festival u vody. Naší další hvězdou je pohoda na pláži, říká organizátor Přehrady Fest

  3:49
Tři srpnové víkendy jsou vyhrazeny akci Přehrady Fest. Dramaturg a organizátor Tomáš Staněk láká v seriálu rozhovorů na Vranov, do Seče a Veselí nad Lužnicí.
Tomáš Staněk | foto: Marek Žídek

Na co byste letos návštěvníky pozvali?
Máme krásný program. Zahrají u nás Mig 21, Wohnout, Pokáč, UDG, Sofian Medj-Medj a další. Jsme festival u vody, takže máme jako dalšího headlinera v programu perfektní koupání a pohodu na pláži. Přehrady Fest sází rovněž na bohatý doprovodný program plný vodních radovánek (paddleboardy, lodičky) i aktivit na souši. O festivalový look se postarají stánky s květinovými čelenkami a zaplétáním copů. Máme také pařicí bary a bohaté gastro stánky. Dopolední program pro děti zajistí Pigy & Lily, Pavel Kožíšek, Mlsotkové a kouzelník Jakub. Návštěvníci si odpočinou v relaxačních zónách.

V čem jsou výhody a nevýhody pořádání festivalu v blízkosti vodní plochy?
Festival Přehrady je postaven na dobrých kapelách a možnosti se u toho vykoupat. Dá se to pojmout jako taková dovolená u vody s přáteli a rodinou. Nevýhody to žádné nemá. Kdo se nerad koupe, užije si kapely a jiné atrakce, které festival nabízí.

Máte za těch několik let vypozorováno, jaký typ návštěvníků na akci chodí?
Je to takový mix lidí. Jsou to fanoušci kapel, které u nás hrají. Od rockerů, co si přijdou poslechnout Horkýže Slíže, přes rodiny s dětmi, co si užijí dětský program. Přehrady jsou festival menšího rozměru, jehož heslo je „Do pohody u vody“. Tedy akce pro všechny, kterým je toto motto blízké.

Plánovali jste rozšířit počet zastávek, nebo to u některých přehrad není možné zorganizovat?
Do budoucna jistě plánujeme další zastávky. Aktuálně hledáme vhodné lokace.

Proč je akce ve Veselí pouze jednodenní?
Vyplývá to z možností prostoru či kapacit ubytování. Jednodenní akce je také po mnoha stránkách jednodušší na organizaci a ve Veselí tento koncept vychází lépe.

Je těžké sehnat kvalitní interprety v záplavě ostatních letních festivalů?
Je potřeba začít včas. Kalendáře dobrých kapel se plní velmi rychle.

Na webu máte záložku Odpovědně. Co všechno sem zahrnujete?
Apelujeme na to, aby lidé nejezdili na festival sami, ale hledali nějaké udržitelnější formy cestování. Evropa je každoročně během letní sezony domovem tisíců festivalů. V tomto ohledu bychom rádi byli více šetrní k životnímu prostředí. Přijeďte vlakem, na kole, autobusem nebo do auta někoho přiberte.

Autor: Pavel Urban Metro.cz

Hlavní zprávy

Zpěvák a skladatel Michal Penk si během koncertu Pop in Symphony zahraje se symfonickým orchestrem

vydáno 13. dubna 2024  12:00

Bohemian Symphony Orchestra Prague společně se svou sólistkou Leticií Krotkou zvou své publikum na show s názvem Pop in Symphony. Smetanovu síň Obecního...  celý článek

Slunce, seno, jahody slaví letos 40 let. Co jste o nyní již kultovním snímku asi (ne)věděli?

vydáno 13. dubna 2024  7:00

Jakou náhodou první díl trilogie vznikl? Jak do něj zasáhla komunistická cenzura? Kdo ujížděl na posteli po Hošticích a kdo si na tvůrce stěžoval až na...  celý článek

Sugar a bič. Cukrouš Colin Farrell je na streamech soukromé očko. A nerad mlátí lidi

Strážce streamu
vydáno 12. dubna 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Jmenuje se John Sugar, je to soukromý detektiv takřka noirového střihu, a má tvář s lety víc a víc vyzrálého Colina Farrela. Potřebujete vědět ještě něco...  celý článek

Díky nové lanovce se možná také zamilujete, říká s úsměvem designérka Anna Marešová

vydáno 12. dubna 2024  5:00

Produktová designérka Anna Marešová má za sebou návrhy výletní tramvaje pro Prahu T3 Coupé a petřínské lanovky. Kromě designu veřejné dopravy je mimo jiné...  celý článek