metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 21 °C

Středa 29. května 2024. Svátek má Maxmilián, Maxim

Metro.cz je dnes offline. Vypněte počítače taky

  0:38
Web deníku Metro se dnes zapojil do kampaně #denoffline. Kromě nás se od internetu na den odstřihly i osobnosti z řad influencerů, politiků, sportovců a dalších oblastí. Smyslem akce je upozornit na stále vzrůstající závislost na sociálních sítích a internetu.
#denoffline | foto: Metro.cz

Jak #denoffline v naší režii bude vypadat? Jednoduše. Už dnes nedáme na náš web žádný jiný článek. Tento text jsme připravili už včera, nechceme totiž dnes porušit digitální detox. Zkuste to také. Na den si odpočiňte od Facebooku i Instagramu.

Do kampaně se zapojila například i Ewa Farna. „Víte, čeho se nemůžu dočkat? Až si dáme očistu od internetu,“ uvedla už v týdnu zpěvačka. „Najednou začnu zase vidět svět kolem sebe, oči si odpočinou od počítače, budu si prostě povídat s těma, co potkám,“ dodala. „Už jsem si ho párkrát zažil – nechtíc. Chtíc bude ještě slastnější,“ napsal na podporu #denoffline pro změnu herec Tomáš Hanák. Mezi další osobnosti, které se do akce #denoffline zapojily, patří i řada mladých influencerů jako Kovy nebo Shopaholic Nicol.

Smyslem akce je ukázat, že moderní technologie jsou dobrý sluha, ale zlý pán. „Offline sobota je připomínkou starých dobrých pomalejších časů, kdy mobil ještě nebyl členem rodiny,“ říká ředitel Flowee Jan Müller. Právě online magazínu Flowee je jeden z iniciátorů kampaně.

„Pojďme si užít den offline. S těmi, co máte rádi, strávíte čas daleko příjemněji. Třeba na koncertě, v parku, při procházce lesem nebo ulicí města. Nebudeme od sebe odděleni virtuálními stěnami digitálního prostoru – budete spolu, teď a tady,“ vyzývají organizátoři kampaně.

Redakce deníku Metro k tomu dodává: Odpočívejte a relaxujte. Sobotu si užijte třeba s knížkou nebo s jiným fajn čtením. Třeba zrovna s magazínem Metro. V aktuálním vydání najdete například článek o tom, v kterých českých lokálech hodovali už králové. Přečíst si můžete i rozhovor se Zuzanou Osako. Tato modelka a ilustrátorka, která se zaměřuje na český folklor, vede i vlastní krejčovské studio. Pastvou pro oči je pak fotočlánek se snímky Julie Kennedy. Londýnský streetart je prostě cool.

Magazín Metro je zdarma a najdete ho na těchto místech: http://data.metro.cz/soubory/co-se-deje/Distribucni-mista-metro.pdf. Pokud na vás žádný už nezbude, tak si ho prolistujte online na http://magazin.metro.cz/#strana=1. To ale až zítra. Dnes buďte offline. Však je víkend.

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Naši pozůstalí si často přejí, aby obřad nebyl truchlivý, říká zakladatelka spolku Ke kořenům

vydáno 29. května 2024  12:00

Za okny prší. Chmurné dopoledne by mohlo umocňovat i téma rozhovoru. Je to ale jinak. Při povídání s Blankou Javorovou panuje dobrá nálada. Jedna ze...  celý článek

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Lázně nejsou jen pro seniory. Člověk by tam měl podle expertů zajet už ve čtyřiceti

vydáno 28. května 2024  16:00

„Do lázní jezdí důchodci.“ „Nic mě nebolí, nepotřebuju tam jet.“ „Nikdo mě tam nedostane, je tam nuda.“ Tyto a další domněnky panují u mnoha Čechů. Lázně...  celý článek

Obecním domem se polinou vetřelčí, vesmírné i muší tóny. Pražský filmový orchestr je zpět

vydáno 28. května 2024  8:00

Sedmdesátičlenný soubor Pražského filmového orchestru (PFO) začal jako první v Česku hrát hudbu ze slavných filmů, a to výhradně z původních notových...  celý článek