metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 10 °C

Pondělí 26. února 2024. Svátek má Dorota
Strážce streamu
Další 2 fotografie v galerii
Streamovací platforma Netflix ční, co do počtu a kvality vztahových reality show dostupných v místní knihovně, vysoko nad konkurencí. | foto: NETFLIX

Nejen Hra na oliheň. Jižní Korea umí pro Netflix točit i kvalitní reality show

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Už jste stihli zkouknout všech osm dílů seznamovací reality show Peklo pro nezadané, která měla na Netflixu premiéru kolem vánoc? Pokud ne, tak to koukejte napravit. Nejde totiž jen o to, že se v tomhle odpočinkovém pořadu dvanáct atleticky vyhlížejících mužů a žen snaží uniknout z opuštěného ostrova tím, že vytvoří páry. Podobný koncept jsme už viděli jinde a jindy. Jihokorejci jsou ale svérázové. A v tom tkví i kouzlo téhle vztahovky.

Opakuju se, ale nedá mi to. Jak už jsem v naší internetové rubrice Strážce streamu nejednou zdůrazňoval, streamovací platforma Netflix ční, co do počtu a kvality vztahových reality show dostupných v místní knihovně, vysoko nad konkurencí. Až po zhlédnutí jejich novinky s názvem Peklo pro nezadané jsem se však přesvědčil o tom, že koukat na podobný typ pořadu nemusí nutně znamenat hluboký ponor do rozbouřených vod hormonů, falešných úsměvů, paruk a umělých řas. 

Vztahových reality show jsem viděl na Netflixu hodně. Možná dokonce všechny. Ve srovnání s nimi ale Peklo připomíná spíše dětský tábor plný nesmělých mladých lidí, kteří se seznamují a chovají tak nevinným způsobem, jak jsem to dosud na obrazovce neviděl. O to více mě překvapilo, jak se mi tahle jihokorejská pecka líbila. Nemohl jsem ji proto vynechat z naší rubriky Strážce streamu.

Streamovací platforma Netflix ční, co do počtu a kvality vztahových reality...

Peklo na korejském talíři
Jak už jsem nastínil výše, v Pekle pro nezadané (Single’s Inferno) se skupinka lidí, na konci dvanácti, snaží uniknout z opuštěného ostrova nazývaného Peklo. Ten ostrov na první pohled moc pekelně nevypadá, spíš naopak. Účastníci si tam ale musejí kromě námluv také sami vařit, chodit pro vodu, ulevovat si v kadiboudě a podobně. A to se nikomu na neobydleném ostrově Saseungbongdo u západního pobřeží Jižní Koreje vždycky nechce. Z ostrova ale mohou dobře sehrané páry uniknout helikoptérou. Stačí si vybrat jeden druhého v tajném hlasování a jsou transportovány do ráje, respektive přepychového hotelu, kde se v luxusních pokojích nadlábnou a užijí si trochu romantiky. Nejvíc si ale vždycky užívají ty plné talíře. Věřte mi.

Tohle nebude o sexu
Nejsem žádný puritán, ale na reality show, kde se řeší skoro pořád jenom sex, mě už nebaví koukat. Nemám nic proti tomu, když si to účastníci občas rozdají před kamerou. Ale kvákat o tom pomalu dvacet čtyři hodin denně? Na to jsou experti v Americe, ve Španělsku nebo v latinské Americe. Korejci jsou naprosto jiná káva. Od začátku do konce tu jednotlivým díly prosakuje ostýchavost v seznamování. Holky, i ty kolem třicítky, tu hledají svého pana Božského, zprvu trochu neohrabaná macho část se nakonec ukazuje jako parta citlivých džentlmenů. Jednotliví účastníci jsou si navíc povahově často dost vzdálení, takže si divák celou dobu klade otázku, kdo ke komu nakonec přilne.

Sledovat tuhle bandu při oťukávání a vlastně úplně všech konverzacích připomíná něco, co lze přirovnat jen ke sledování dorostenců na letním táboře či někde na lyžáku. A asi bych dodal někdy před mnoha lety. Jde zkrátka o milou reality show, jakých mnoho nenajdete. Zábavná a sympatická je také moderátorská čtveřice sestavená z místních celebrit. Ta účastníky dílem obdivuje, aby si z nich vzápětí dělala legraci. Vždy ale v dobrém.

Streamovací platforma Netflix ční, co do počtu a kvality vztahových reality...

Zvonec a konec
Že Jižní Korea umí vyrobit kvalitní auta či elektroniku, to se ve světě ví už delší čas. V poslední době je však celosvětové publikum opakovaně fascinováno jihokorejskou zábavou a Netflix to dobře ví. Mnoho jeho současných i budoucích želízek v ohni proto pochází právě z této země.

Pokud bych měl Peklo pro nezadané kritizovat, bylo by to za jistou zaměnitelnost pánského osazenstva. Když jsem loni koukal na Hru na oliheň, říkal jsem si, jak náš tradičně „ksichtoslepý“ našinec jistě ocení rozmanitě vypadající herce i jejich odlišné prokreslení postav. V případě tohohle pořadu pro vás ale bude zejména v první půli oním peklem fakt, že se v těch černovlasých svalnatých chlapech budete ztrácet. Jako diváka mě také zklamal trochu rozporuplný konec. Některé páry spolu odešly do dáli, ale kdo je vlastně vítěz? Zůstal někdo spolu dodnes? Odpověď mi Netflix nedal. Ještě, že existuje strejda google a sociální sítě. Díky tomu vím, že se spolu někteří účastníci i nadále baví a hrají spolu třeba i tenis.

Komentáře

Hlavní zprávy

Česká republika je jednou z nejlepších zemí pro život, říká cestovatel Petr Horký

vydáno 26. února 2024  5:35

Právě se pouštíte do rozhovoru, který vznikal na vzdálenost 14 tisíc kilometrů. Cestovatel, spisovatel a režisér Petr Horký totiž zrovna dlí na ostrově...  celý článek

Motorka jako držák na láhev. Jak vlastně vypadá typický český suvenýr z Prahy?

PRAHA? AHA!
vydáno 25. února 2024  11:54

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Pomáhám zlobivějším dětem, ty hodné nechávám modelkám, říká Jonáš Motyčka

vydáno 25. února 2024  7:00

Už přes 10 let se věnuje projektům, které pomáhají dětem z dětských domovů začlenit se do běžného života. Jonáš Motyčka za tu dobu doprovodil desítky...  celý článek

Honí vás lékaři od čerta k ďáblu? Objevit příčinu nemoci je někdy těžké

vydáno 24. února 2024  14:00

Lékař není bůh. Nebo jako student nedával při přednáškách pozor. Lidské tělo se ale nechová jako motor auta. Je složitější.  celý článek