metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 6 °C

Pondělí 26. února 2024. Svátek má Dorota
V pokračování muzikálu Mamma Mia opět hraje Meryl Streepová. | foto: Profimedia.cz

Park s dinosaury i pějící Streepová

  8:36
Kdo letos utrhne rekord? Věštíme, které filmy budou letos vůbec nejúspěšnější.

Já, Padouch 3, Kráska a zvíře, Star Wars: Poslední z Jediů nebo hororový snímek podle Stephena Kinga To. Tak zní jména filmů, které byly v loňském roce nejúspěšnější, tedy vydělaly nejvíce peněz. Deník Metro nahlédl do křišťálové koule a přináší osm snímků, jež podle něj letos utrží pohádkové tržby.

Avengers: Infinity War

Fanoušky toužebně očekávaná bitva mocných hrdinů komiksového vydavatelství Marvel se do českých kin podívá 4. května. Vzhledem k mnoha úspěchům jak předchozích dílů série, tak sólových filmů jednotlivých postav se dá očekávat velký triumf. Celosvětové tržby mohou podle filmových odborníků vystoupat až za hranici jedné a půl miliardy dolarů, a to již za první tři až čtyři týdny promítání.

Solo: A Star Wars Story

Zařazení snímku, který se odehrává ve světě Hvězdných válek, v našem žebříčku nejspíš nikoho příliš nepřekvapí. Film, který odstartuje v českých kinech 25. května, bude totiž vyprávět příběh Hana Sola, jedné z nejoblíbenějších postav těchto filmů. Ať už bude kvalita snímku jakákoliv, připočtěme si fakt, že film Star Wars: Poslední z Jediů, který nyní běží v kinech, nejspíše překoná jeden a půl miliardy dolarů celosvětově. Hlad fanoušků po nových dobrodružstvích z předaleké galaxie je tedy stále značný.

Deadpool 2

Brutální, vulgární a také možná nejukecanější superhrdina, který kdy žil, Deadpool, vydělal před dvěma lety téměř osm set milionů dolarů. Stalo se tak i přesto, že byl film mládeži nepřístupný a přišel tak o celou řadu potenciálních příznivců. 1. června se tento kousek pokusí zopakovat, a pokud se mu podaří udržet komediálnost v duchu jedničky, může být úspěšnější než první díl.

Úžasňákovi 2

Nejen čeští diváci milují animované filmy. 15. června se proto na plátna kin po čtrnácti letech vrátí rodina Úžasňákových, která bude podle odborníků cílit na miliardu dolarů celosvětově. Druhý díl by měl začínat tam, kde jednička skončila. Zda se však budou chtít o čtrnáct let zpět vracet i diváci, uvidíme až v červnu.

Jurský svět 2

První díl vydělal zhruba 1,7 miliardy dolarů. Není proto divu, že se 22. června opět vrátí do kin. Že se bude tento úspěch opakovat jen stěží, vědí nejspíš i tvůrci. Na dvojku ale budou chodit davy diváků naladěných na nostalgickou vlnu dinosaurů a nenáročného oddychového dobrodružství.

Mamma Mia 2

Meryl Streepová, Colin Firth i bývalý James Bond Pierce Brosnan zpívající jako o život písně od Abby vydělali v muzikálovém filmu, jenž se stal fenoménem i v Česku, více než 600 milionů dolarů. Pokud se stejný počet diváků sejde opět v kinech, může si studio zaset mnout ruce. Ve filmu se má rovněž objevit Cher, která měla údajně hrát už v prvním díle. Film se v kinech objeví 20. července.

Fantastická zvířata a kde je najít 2

16. listopadu se v kinech zjeví mladý Albus Brumbál s tváří Juda Lawa i staré známé tváře z prvního dílu odehrávajícího se ve světě Harryho Pottera. První díl vydělal v roce 2016 slušných devět set milionů dolarů. Pro společnost Warner Bros. šlo o velký úspěch. Není proto divu, že se s dvojkou Fantastických zvířat pojí velká očekávání. Tahle dojná kráva jen tak vydělávat nepřestane.

Prezident Blaník, Čertoviny

České prostředí je vždy specifické. Proto jsme si pro zástupce tuzemského hitu roku 2018 vybrali hned dva snímky. První je celovečerní film Prezident Blaník, jenž vypráví příběh lobbisty Antonína Blaníka, který se rozhodne v Česku kandidovat na prezidenta. Hlavní roli ve filmu Prezident Blaník ztvární Marek Daniel, jenž postavu hraje i v úspěšném internetovém seriálu. Film v kinech startuje 1. února. Ten druhý se do kin přiřítil včera. Tvůrce Kameňáků a trilogie Slunce, seno Zdeněk Troška opět přináší českým divákům pohádku. Tentokrát nese název Čertoviny.

Komentáře

Hlavní zprávy

Znovu se v rozmanitých grimasách rozhýbe tvář proslulého spisovatele Franze Kafky

vydáno 26. února 2024  17:48

Rekonstrukce pohyblivé sochy znázorňující hlavu Franze Kafky, umístěné u obchodního centra Quadrio poblíž pražské Národní třídy, byla úspěšně završena. Už...  celý článek

Krvavý boj o Japonsko. Na obrazovky platformy Disney+ přichází ambiciózní seriál Šógun

vydáno 26. února 2024  15:42

Nová původní adaptace slavného románu Jamese Clavella Šógun, jejíž první dva díly si odbývají premiéru na obrazovkách streamovací platformy studia Disney,...  celý článek

Setkáte se s legendou světového šachu Višvanáthanem Ánandem? V Praze pobude tři dny

vydáno 26. února 2024  12:30

Hvězdy šachového nebe míří do Česka. Festival královské hry potrvá až do 7. března.  celý článek

Česká republika je jednou z nejlepších zemí pro život, říká cestovatel Petr Horký

vydáno 26. února 2024  5:35

Právě se pouštíte do rozhovoru, který vznikal na vzdálenost 14 tisíc kilometrů. Cestovatel, spisovatel a režisér Petr Horký totiž zrovna dlí na ostrově...  celý článek