metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 1 °C

Čtvrtek 7. prosince 2023. Svátek má Ambrož, Benjamin
V pokračování muzikálu Mamma Mia opět hraje Meryl Streepová. | foto: Profimedia.cz

Park s dinosaury i pějící Streepová

  8:36
Kdo letos utrhne rekord? Věštíme, které filmy budou letos vůbec nejúspěšnější.

Já, Padouch 3, Kráska a zvíře, Star Wars: Poslední z Jediů nebo hororový snímek podle Stephena Kinga To. Tak zní jména filmů, které byly v loňském roce nejúspěšnější, tedy vydělaly nejvíce peněz. Deník Metro nahlédl do křišťálové koule a přináší osm snímků, jež podle něj letos utrží pohádkové tržby.

Avengers: Infinity War

Fanoušky toužebně očekávaná bitva mocných hrdinů komiksového vydavatelství Marvel se do českých kin podívá 4. května. Vzhledem k mnoha úspěchům jak předchozích dílů série, tak sólových filmů jednotlivých postav se dá očekávat velký triumf. Celosvětové tržby mohou podle filmových odborníků vystoupat až za hranici jedné a půl miliardy dolarů, a to již za první tři až čtyři týdny promítání.

Solo: A Star Wars Story

Zařazení snímku, který se odehrává ve světě Hvězdných válek, v našem žebříčku nejspíš nikoho příliš nepřekvapí. Film, který odstartuje v českých kinech 25. května, bude totiž vyprávět příběh Hana Sola, jedné z nejoblíbenějších postav těchto filmů. Ať už bude kvalita snímku jakákoliv, připočtěme si fakt, že film Star Wars: Poslední z Jediů, který nyní běží v kinech, nejspíše překoná jeden a půl miliardy dolarů celosvětově. Hlad fanoušků po nových dobrodružstvích z předaleké galaxie je tedy stále značný.

Deadpool 2

Brutální, vulgární a také možná nejukecanější superhrdina, který kdy žil, Deadpool, vydělal před dvěma lety téměř osm set milionů dolarů. Stalo se tak i přesto, že byl film mládeži nepřístupný a přišel tak o celou řadu potenciálních příznivců. 1. června se tento kousek pokusí zopakovat, a pokud se mu podaří udržet komediálnost v duchu jedničky, může být úspěšnější než první díl.

Úžasňákovi 2

Nejen čeští diváci milují animované filmy. 15. června se proto na plátna kin po čtrnácti letech vrátí rodina Úžasňákových, která bude podle odborníků cílit na miliardu dolarů celosvětově. Druhý díl by měl začínat tam, kde jednička skončila. Zda se však budou chtít o čtrnáct let zpět vracet i diváci, uvidíme až v červnu.

Jurský svět 2

První díl vydělal zhruba 1,7 miliardy dolarů. Není proto divu, že se 22. června opět vrátí do kin. Že se bude tento úspěch opakovat jen stěží, vědí nejspíš i tvůrci. Na dvojku ale budou chodit davy diváků naladěných na nostalgickou vlnu dinosaurů a nenáročného oddychového dobrodružství.

Mamma Mia 2

Meryl Streepová, Colin Firth i bývalý James Bond Pierce Brosnan zpívající jako o život písně od Abby vydělali v muzikálovém filmu, jenž se stal fenoménem i v Česku, více než 600 milionů dolarů. Pokud se stejný počet diváků sejde opět v kinech, může si studio zaset mnout ruce. Ve filmu se má rovněž objevit Cher, která měla údajně hrát už v prvním díle. Film se v kinech objeví 20. července.

Fantastická zvířata a kde je najít 2

16. listopadu se v kinech zjeví mladý Albus Brumbál s tváří Juda Lawa i staré známé tváře z prvního dílu odehrávajícího se ve světě Harryho Pottera. První díl vydělal v roce 2016 slušných devět set milionů dolarů. Pro společnost Warner Bros. šlo o velký úspěch. Není proto divu, že se s dvojkou Fantastických zvířat pojí velká očekávání. Tahle dojná kráva jen tak vydělávat nepřestane.

Prezident Blaník, Čertoviny

České prostředí je vždy specifické. Proto jsme si pro zástupce tuzemského hitu roku 2018 vybrali hned dva snímky. První je celovečerní film Prezident Blaník, jenž vypráví příběh lobbisty Antonína Blaníka, který se rozhodne v Česku kandidovat na prezidenta. Hlavní roli ve filmu Prezident Blaník ztvární Marek Daniel, jenž postavu hraje i v úspěšném internetovém seriálu. Film v kinech startuje 1. února. Ten druhý se do kin přiřítil včera. Tvůrce Kameňáků a trilogie Slunce, seno Zdeněk Troška opět přináší českým divákům pohádku. Tentokrát nese název Čertoviny.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Minipůjčka nabídne rychlou odpověď na finanční výdaje

vydáno 7. prosince 2023

Máte před sebou výzvu, na kterou by bylo nejlepší odpovědět ještě dnes? Výdajové položky v rodinném rozpočtu se někdy nedají naplánovat. Přijdou, když se...  celý článek

Končí nadzvedávání chodníků. Pražské stromy konečně dostávají více prostoru

vydáno 6. prosince 2023  18:56

Za starých časů by se oprava Baranovy ulice mohla stát snadným terčem kritiky. Vydouvání dlažby kolem dřevin se však konat nemá.   celý článek

Tam, kde před lety žila prasata, tráví zimu lemuři. Zoopark Nehvizdy je otevřený celý rok

vydáno 6. prosince 2023  16:27

„Pacholci,“ hubuje chovatel Jiří Glatt páru hus kuřích, když na něj dorážejí. Dva ptáci z Austrálie jsou podle něj nejagresivnějšími zvířaty v Zooparku...  celý článek

Oblíbený server pirátů se změnil v osobní úložiště. Kdo ale chce, cestu si k filmům a seriálům najde

vydáno 6. prosince 2023  14:28

Pro mnohé domácí diváky jde o událost roku. Pouhých pár dní před jeho koncem se totiž veřejnost dozvěděla, že končí ve své původní, řekněme klasické,...  celý článek