metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 10 °C

Středa 24. dubna 2024. Svátek má Jiří

V kině nebo třeba u supů. Přinášíme několik tipů, kde můžete oslavit Valentýna

  6:05
Někteří preferují oslavovat lásku 1. května na prvního máje, ale 14. únor se zapisuje do našich kalendářů čím dál častěji.

Další 1 fotografie v galerii
Objevil se zčista jasna a srdce mé si získal hned tím, jak chytrý a vtipný je a jak mu nechybí nadhled. Muž, jakého jsem vždy toužila ve svém životě mít. Sympaťák, v jehož společnosti je radost být. Již tři roky tvoří polovinu mé duše a mé bytosti, přítel, milenec a nejlepší kamarád. To vše je ukryto v jedné osobnosti. Petra Vitásková | foto: Petra VitáskováMetro.cz

Večeře, možná nějaká drobnost. Svátek zamilovaných můžete oslavit klasicky, nebo letos zkuste něco trochu jiného. Máme pro vás pár tipů.

Zoo Praha
Supy máme spojené většinou spíš se smrtí, ale věděli jste, že supí páry žijí v dlouhodobém svazku a používají ke hnízdění po mnoho let stejné místo? Kdo další ze zvířecí říše je vzorem věrnosti, se už o víkendu dozvíte v Zoo Praha. Trojská zahrada připravila speciální valentýnská komentovaná krmení. Zájemci tak zjistí, která zvířata žijí v trvalých párech a která naopak utvářejí jiné sociální či reprodukční svazky. Dozvědí se, jak vypadají jejich námluvy a kdo se stará o potomstvo. Pro pozorné posluchače budou navíc připraveny odměny.

Hříchy v kině
Kýbl popcornu, obří kola a stovky lidí. Romantika vypadá jinak, nemyslíte? Pokud chcete zažít o něco komornější valentýnské rande, zkuste třeba žižkovské kino Aero. V úterý tu v nestárnoucí klasice zazáří Patrick Swayze a Jennifer Grey. Hříšný tanec je na Valentýna na programu hned dvakrát.

Pořádnou porci romantiky servíruje i kino Světozor. To v úterý hraje hned šest filmů. Mezi nimi například snímky Láska podle plánu, Amélie z Montmartru nebo Rande na oko.

Nedaleko Václavského náměstí je také Kino 35. V sedačkách pro páry si tady na Valentýna můžete vychutnat filmy Šťastně až na věky nebo Pěna dní.

Kino Kavalírka v Praze 5 namíchá na Valentýna ještě trochu ostřejší filmový zážitek. Legendární snímek Casablanca totiž doplní i degustace alkoholických drinků.

Smích jako afrodiziakum
Máte-li rádi humor, zkuste na Valentýna speciální stand-up večer. Divadlo Hybernia zve na show s názvem Muži o ženách. O zábavu se postarají komici z televizního pořadu Comedy Club Tigran Hovakimyan a Jiří Jakima.

Autor: Marek Hýř Metro.cz

Hlavní zprávy

Škůdci pronásledující i zvířata. Na Slovensku teď trápí psy takzvaný srdeční červ

vydáno 24. dubna 2024  13:08

Touha zachraňovat a pečovat je člověku vlastní. Projevilo se to i v životě paní Kateřiny z České Lípy, když objevila na sociálních sítích fenku, která...  celý článek

Rodiče, myslete na sykavky i vibranty svých potomků. Jednou vám za to poděkují

vydáno 24. dubna 2024  5:40

Málokterý dospělý mluví krásně precizně, ostatně každá druhá „tvář z televize“ má co dohánět, alespoň podle klinické logopedky Gabriely Kubíkové. Většina...  celý článek

Důležité je přijmout svoji identitu a bojovat za svá práva, říká manažerka Klára Sobotková

vydáno 23. dubna 2024  18:30

Ve světě, kde dominovali muži, se odvážila zaujmout klíčové pozice. Klára Sobotková se stala průkopnicí průmyslového sektoru v České republice. Od roku...  celý článek

Policie zadržela mladíka, který v tachovské škole vyhrožoval blízkým spolužačky

vydáno 23. dubna 2024  15:12,  aktualizováno  24.4 17:22

Policisté v úterý zadrželi ve škole v Tachově mladíka, který nožem vyhrožoval zabitím. Při incidentu se nikdo nezranil. Podle policie jednadvacetiletý...  celý článek