metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Středa 29. května 2024. Svátek má Maxmilián, Maxim

Vyrážíme z domu i na Vánoce, do wellness, na hory či k moři

  16:20
Češi si užívají na cestách podzim, advent i období svátků.
Výhled z běžek na Beskydy | foto: LanternaMetro.cz

Prosinec bývá ve městech mrazivý, ale často bez sněhu. Čím dál více lidí se tedy vydává na hory, a to klidně i přes Vánoce. Většinou si pobyt zpříjemňují kromě lyžování i návštěvou ve wellness.

„Vánoční pobyty se vždy snažíme připravit tak, aby si naši hosté opravdu odpočinuli, nemuseli se o nic starat a jen si užívali volné chvíle se svými blízkými,“ říká Tomáš Blabla, generální ředitel Resortu Valachy Velké Karlovice a dodává, že klientela vánočních pobytů je velmi různorodá. „Jde o rodiny s dětmi, mladé bezdětné páry i seniory. Tím, co je spojuje, je touha nenechat se stresovat předvánočním shonem a přípravami,“ přidává Blabla.

V místních hotelech Lanterna a Horal budou navíc nachystány i doprovodné programy. „Pro hosty máme připravený v den před Štědrým dnem program zaměřený na místní valašské tradice s možností vyzkoušet si různá řemesla – broušení skla, vyřezávání ze dřeva či zdobení perníčků. Pro velký úspěch zopakujeme i zpívání koled nebo projížďky v koňském povozu,“ doplňuje Tomáš Blabla.

Někomu je ale v Česku příliš zima, a tak si chce užít netradiční Vánoce v teplých krajích. „Mnoho Čechů se rozhodlo strávit letošní svátky v teplých krajích pod palmami. Nejžádanější destinace tohoto období a během Vánoc jsou Spojené arabské emiráty, Omán, Katar a Kapverdské ostrovy,“ nabízí nevšední řešení mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

Velká cestovatelská vlna propukla už v minulých týdnech. Podle Asociace cestovních kanceláří vycestovalo v říjnu a listopadu deset procent Čechů do okolních států. Především na Slovensko, do Maďarska a také Rakouska. „Trend, který jsme v posledních letech zaznamenali, vypovídá o tom, že návštěvníci volí kratší pobyty na tři až čtyři dny, zato se vracejí několikrát do roka, popisuje Petr Slyško, obchodní manažer lázeňského komplexu SPA Aphrodite v Rajeckých Teplicích. Podle něj počet návštěvníků z Česka trvale stoupá a letos už dosáhl třetiny všech návštěvníků komplexu.

Řada z nás ale vyráží také za různými aktivními víkendy. Poměrně teplý podzim lákal Čechy na hory i za poznávacími zájezdy. Například podle ředitelky Slevomatu Marie Havlíčkové na tomto portálu vzrostl počet prodaných zájezdů v těchto kategoriích oproti loňsku o dvacet procent.

„S klesajícími teplotami se výběr zákazníků orientuje především k wellness-pobytům. Díky dobré ekonomické situaci je patrné, že víkendy si chtějí Češi hlavně užít. Proto vyrážejí na výlety či víkendové pobyty opakovaně a neváhají za ně připlatit,“ všímá si Havlíčková.

Autor: Pavel Urban Metro.cz

Hlavní zprávy

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Lázně nejsou jen pro seniory. Člověk by tam měl podle expertů zajet už ve čtyřiceti

vydáno 28. května 2024  16:00

„Do lázní jezdí důchodci.“ „Nic mě nebolí, nepotřebuju tam jet.“ „Nikdo mě tam nedostane, je tam nuda.“ Tyto a další domněnky panují u mnoha Čechů. Lázně...  celý článek

Obecním domem se polinou vetřelčí, vesmírné i muší tóny. Pražský filmový orchestr je zpět

vydáno 28. května 2024  8:00

Sedmdesátičlenný soubor Pražského filmového orchestru (PFO) začal jako první v Česku hrát hudbu ze slavných filmů, a to výhradně z původních notových...  celý článek

Bitcoin bude brzy stejně běžný jako psaní e-mailů, říkají bratři Kuchařovi

vydáno 27. května 2024  19:00

Bratři Martin a Matyáš Kuchařovi dostanou již v polovině příštího měsíce do Prahy nejvlivnější jména bitcoinového, respektive kryptoměnového světa. Po...  celý článek