metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 32 °C

Pátek 21. června 2024. Svátek má Alois

Vyrážíme z domu i na Vánoce, do wellness, na hory či k moři

  16:20
Češi si užívají na cestách podzim, advent i období svátků.
Výhled z běžek na Beskydy | foto: LanternaMetro.cz

Prosinec bývá ve městech mrazivý, ale často bez sněhu. Čím dál více lidí se tedy vydává na hory, a to klidně i přes Vánoce. Většinou si pobyt zpříjemňují kromě lyžování i návštěvou ve wellness.

„Vánoční pobyty se vždy snažíme připravit tak, aby si naši hosté opravdu odpočinuli, nemuseli se o nic starat a jen si užívali volné chvíle se svými blízkými,“ říká Tomáš Blabla, generální ředitel Resortu Valachy Velké Karlovice a dodává, že klientela vánočních pobytů je velmi různorodá. „Jde o rodiny s dětmi, mladé bezdětné páry i seniory. Tím, co je spojuje, je touha nenechat se stresovat předvánočním shonem a přípravami,“ přidává Blabla.

V místních hotelech Lanterna a Horal budou navíc nachystány i doprovodné programy. „Pro hosty máme připravený v den před Štědrým dnem program zaměřený na místní valašské tradice s možností vyzkoušet si různá řemesla – broušení skla, vyřezávání ze dřeva či zdobení perníčků. Pro velký úspěch zopakujeme i zpívání koled nebo projížďky v koňském povozu,“ doplňuje Tomáš Blabla.

Někomu je ale v Česku příliš zima, a tak si chce užít netradiční Vánoce v teplých krajích. „Mnoho Čechů se rozhodlo strávit letošní svátky v teplých krajích pod palmami. Nejžádanější destinace tohoto období a během Vánoc jsou Spojené arabské emiráty, Omán, Katar a Kapverdské ostrovy,“ nabízí nevšední řešení mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

Velká cestovatelská vlna propukla už v minulých týdnech. Podle Asociace cestovních kanceláří vycestovalo v říjnu a listopadu deset procent Čechů do okolních států. Především na Slovensko, do Maďarska a také Rakouska. „Trend, který jsme v posledních letech zaznamenali, vypovídá o tom, že návštěvníci volí kratší pobyty na tři až čtyři dny, zato se vracejí několikrát do roka, popisuje Petr Slyško, obchodní manažer lázeňského komplexu SPA Aphrodite v Rajeckých Teplicích. Podle něj počet návštěvníků z Česka trvale stoupá a letos už dosáhl třetiny všech návštěvníků komplexu.

Řada z nás ale vyráží také za různými aktivními víkendy. Poměrně teplý podzim lákal Čechy na hory i za poznávacími zájezdy. Například podle ředitelky Slevomatu Marie Havlíčkové na tomto portálu vzrostl počet prodaných zájezdů v těchto kategoriích oproti loňsku o dvacet procent.

„S klesajícími teplotami se výběr zákazníků orientuje především k wellness-pobytům. Díky dobré ekonomické situaci je patrné, že víkendy si chtějí Češi hlavně užít. Proto vyrážejí na výlety či víkendové pobyty opakovaně a neváhají za ně připlatit,“ všímá si Havlíčková.

Autor: Pavel Urban Metro.cz

Hlavní zprávy

Železnice se rozrůstá příliš pomalu. Hrozí kolaps, varují mnozí odborníci

vydáno 20. června 2024  5:14

Organizátor dopravy si nechal vypracovat podrobnou analýzu kapacity tratí. Kritické přetížení hrozí v první řadě velmi využívaným vlakům z Prahy do...  celý článek

Český James Bond se jmenoval Ladislav Bittman. Kariéru začal před 60 lety

vydáno 20. června 2024  12:20

Komunisti vylovili nacistický archiv! Žabím mužům se povedl nález desetiletí! Americký magazín Life přinesl před 60 lety sérii senzačních odhalení z...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek