metro.cz

Větší foto
Stav borovice na konci října. | foto: Naděžda Čapková

Borovice podepřena. Podnět čtenářky jsme pomohli vyřešit

  16:34
Metro Hlídač a pražská aplikace zmente.to fungují.

„V Řepích na rohu Slánské a Plzeňské probíhá údržba. Na pozemku je pár borovic, nic moc. Ale jedna z nich je tak nahnutá, nemohla by ani vyrůst a je jí škoda.“ To je část mailu, který čtenářka Naděžda Čapková poslala třem různým vedoucím organizace Lesy-Praha. Jelikož jí ale za jedenáct dnů nepřišla žádná odpověď, rozhodla se čtenářka poslat podnět do Hlídače deníku Metro.

Redakce fotku zveřejnila na webu Metro.cz a zároveň čtenářský tip využila k otestování magistrátní aplikace zmente.to. Cílem tohoto projektu je vytvořit jednotné místo, kam je možné zasílat náměty k řešení. Tým zmente.to podněty třídí a zasílá je na ta správná místa. Z nich pak chodí odpovědi lidem, kteří podnět zaslali.

Redakce funkčnost aplikace už poněkolikáté vyzkoušela. Tentokrát jsme použili fotku od čtenářky. Na konci října jsme snímek nahnutého jehličnanu poslali přes formulář do aplikace.

Po třiceti dnech nám přišla odpověď: „Váš podnět jsme předali příslušné instituci, nicméně stále čekáme na vyjádření.“ To nakonec dorazilo. Třicet pět dní po zaslání fotky nám do mailu přišla reakce: „Stavba zajistí nápravu a stromek narovná.“

Zprávu jsme přeposlali také čtenářce a ta nám potvrdila, že nezůstalo pouze u slov. „Borovice je usazená a podepřená paletou. Snad vydrží. Myslím, že by nám nemělo být jedno, v jakém prostředí žijeme, a i těmi maličkostmi se snažit něco zlepšit,“ odpověděla nám čtenářka. 

Komentáře

zpět na článek