metro.cz

Větší foto
Svatomikulášská městská zvonice | foto: Prague.euMetro.cz

Světlo na konci tunelu. Také památky postupně otevírají. Poradíme, kam už je možné zajít

  17:59
Společnost Prague City Tourism letos připravila pro návštěvníky hned několik novinek. Česko se pomalu vrací s uvolněním protikoronavirovým opatřením do normálu a lidé opět mohou navštívit některé pražské památky.

„Po nekonečně dlouhých pandemických měsících je otevření Petřínské rozhledny, zrcadlového bludiště a Staroměstské radnice prvním světélkem na konci tunelu. Než nám situace umožní otevřít návštěvníkům další objekty a instituce, můžeme si alespoň všichni užít krásné výhledy,“ uvedla Hana Třeštíková, radní hlavního města Prahy pro oblast kultury a cestovního ruchu.

Další památky se lidem zpřístupní už v pátek. Turisté budou moci navštívit obě mostecké věže na Karlově mostě, Svatomikulášskou městskou zvonici, Novomlýnskou vodárenskou věž a Prašnou bránu.

Společnost Prague City Tourism pro letošní rok připravila několik novinek. Jednou z nich je například možnost zakoupit si vstupenku na Petřínskou rozhlednu on-line a vyhnout se tak frontě. Zájemci se také mohou zúčastnit komentovaných prohlídek s průvodci, které se netýkají pouze rozhledny samotné, ale i celého petřínského vrchu. Připraveny jsou i různé slevové akce.

Kromě věží a rozhleden se v metropoli otevírají i další instituce. Zítra prostory zpřístupní například Národní muzeum. Před jeho návštěvou je ale potřeba si prohlídku zamluvit na webu www.nm.cz. Kapacita budovy i jednotlivých expozic je omezena. Například výstava Sluneční králové je na všechny květnové víkendy vyprodaná. Zájemci o prohlídku tak mohou vybírat jen ze všedních dnů. Zítra se otevře i Národní galerie. Ve středu bude uvedeno do provozu také Národní technické muzeum.

Komentáře

zpět na článek