metro.cz

Vzhůru na letní stáž. Vařit pivo či učit ve Vietnamu

  13:14
Z pivních stážistů se mohou stát třeba sládci.
Z pivních stážistů se mohou stát třeba sládci. | foto: Pilsner UrquellMetro.cz

Stále více studentů zjišťuje, že jenom teorie a biflování ve škole úspěšnou kariéru nenastartuje. Proto se stále více poohlíží po nových možnostech, jak nasbírat zkušenosti při studiu nebo jako čerství absolventi. Právě takovou příležitost letos nabízí Plzeňský Prazdroj, který v rámci letních placených stáží hledá do svých týmů posily z řad vysokoškoláků.

Podle talentového manažera Prazdroje Tomáše Srba se studenti čtvrtých a pátých ročníků v létě zapojí do práce na reklamních kampaních, tvorbě komunikačních strategií nebo poznají technologie vaření piva.

„Stážisté se v létě stávají rovnocennými členy interních týmů, pracují na plný úvazek a na reálných projektech. Účastní se porad managementu a na závěr prezentují výsledek své práce nejvyššímu vedení,“ říká Srb.

Na komerčně zaměřené stáže se zájemci mohli hlásit do minulého týdne, na technické do konce dubna. Stáž trvá deset týdnů a zapojit se mohou studenti technických, chemickotechnologických i ekonomických vysokých škol. Deset pozic se otevře také pro studenty financí, marketingu či obchodu.

„Uchazeče o stáž čekají až tři kola výběrového řízení, stejně jako uchazeče o stálé zaměstnání. Ti nejlepší mohou na své úspěšné působení během letní stáže navázat v jednom z našich trainee programů nebo získat trvalé zaměstnání,“ láká Srb, podle kterého praxe v plzeňském pivovaru dodala již mnoha studentům potřebnou atraktivitu na trhu práce.

Pokud je vám Česko pro získávání zkušeností příliš malé, právě pro vás je tu nabídka stáží webu nastáž.cz. Doslova za pár dní tak můžete díky jejich globálním programům řídit prodej na pobočce Microsoftu v Belgii, učit angličtinu ve Vietnamu, dobrovolničit v Indonésii nebo se stát developerem na Tchaj-wanu. „Jednou odpoledne jsem řekl svojí ředitelce, že mým snem je se stát developerem v nemovitostech. Ona mě seznámila s jedním z největších developerů na Tchaj-wanu. Pozval mě na večeři a provedl mě po třech stavbách, na kterých zrovna pracuje. Naučilo mě to nebát se říkat lidem své sny,“ popisuje své zkušenosti Jiří Mouka.

Se studentskými stážemi nejsou pozadu ani v pražském pivovaru Staropramen, kde své každoroční stáže nazývají Studentský ležák. Zúčastnit se může každý student vysoké, který zvládá angličtinu, počítač a pracovní morálku. Každý stážista si odtud navíc odnese znalosti z interních školení, která mu umožní zdokonalit se v prezentačních dovednostech, komunikaci a organizaci času.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz
zpět na článek