metro.cz
Strážce streamu
Další 2 fotografie v galerii
Nicole Kidman a Hugh Grant | foto: HBO

STRÁŽCE STREAMU: Je vrahem Nicole Kidman, či Hugh Grant? Kdo to má vědět!

  9:23
Ač je polovina listopadu, na streamovací platformě HBO GO vládne jarní odložené seriálové drama Mělas to vědět. Jeho hlavními taháky je hvězdné herecké obsazení v čele s Nicole Kidman v hlavní roli ublížené terapeutky Grace i tvůrčí tým podobně laděných Sedmilhářek, v nichž podle mnoha fanoušků dotyčná rovněž excelovala. Šestidílná série je nyní ve své půli. Doženete ji, než se odhalí, kdo zabíjel nepohodlnou milenku?

Kriminální minisérie Mělas to vědět (v originále The Undoing) měla být jedním z hlavních květnových taháků. Pak ale přišla pandemie a HBO se rozhodlo tento titul přesunout na nadcházející podzim. Dvě hlavní herecké hvězdy tohoto seriálového hitu jsou Nicole Kidman a Hugh Grant, vedle nich se pak v seriálu objevuje také legendární Donald Sutherland nebo Noah Jupe. Seriál, který vznikl podle stejnojmenné knihy od Jean Hanff Korelitz, nemohl chybět v naší internetové rubrice Strážce Streamu. Už také proto, že je ideální na koukání s partnerem, ale klidně i vaší babičkou.

Nicole Kidman a Hugh Grant

Mělas to vědět

  • Tvůrci: David E. Kelley
  • Režie: Susanne Bier
  • Předloha: Jean Hanff Korelitz (kniha)
  • Scénář: David E. Kelley
  • Hrají: Nicole Kidman, Hugh Grant, Donald Sutherland, Noah Jupe, Fala Chen, Édgar Ramírez, Lily Rabe, Ismael Cruz Cordova, Matilda De Angelis, Noma Dumezweni, Naledi Murray, Michael Devine, Vedette Lim, Jeremy Shamos a další.

Kdopak to vraždí
Mělas to vědět pojednává o úspěšné terapeutce Grace Fraserové (Nicole Kidman), jejím manželovi Jonathanovi (Hugh Grant) a synovi (Noah Jupe), který navštěvuje prestižní soukromou školu v New Yorku. Jejich idylický život se však znenadání obrátí naruby, a to konkrétně vraždou, zmizením a, jak už to v žánru bývá, také řetězcem událostí a odhalení. Idylka totiž praská jako bublina a vše, co hlavním hrdinům zbývá, jsou pochyby a vzájemné obviňování. A vás bude v tom lepším případě bavit hádat, koho si na konci příběhu odvede hlavní detektiv v podání herce Édgara Ramíreze v poutech. I když v tomhle žánru může dojít i na svěrací kazajku či rovnou rakev.

Jako Sedmilhářky
Po práci na úspěšných Sedmilhářkách se Nicole Kidman znovu potkává se svým oblíbeným tvůrčím týmem. Tomu velí výkonný producent David E. Kelley, režie všech šesti dílů se ujala Susanne Bier, která je držitelkou Oscara za dánský Lepší svět. Diváci ji znají také pro její práci na netflixovském hororu V pasti. Já mám nejraději jejího Nočního recepčního. Tenhle seriál mě před lety doslova přikoval do křesla. Minisérie je pak adaptací románu Mělas to vědět od Jean Hanff Korelitzové, o jejíž práci toho skutečně mnoho nevím. Možná jste viděl film z roku 2013 jménem Admission s Paulem Ruudem v hlavní roli. O žádnou mysteriózní pecku moc nejde. Pro posouzení autorčina myšlení vám tedy tento kousek snad chybět ve filmotéce nebude.

Nicole Kidman a Hugh Grant

Koukání pro babičku
Sedmilhářky, které jsem (patrně k mé smůle) dosud neviděl, patří bezesporu mezi nejvíce oceňované série posledních let. Očekávaná minisérie Mělas to vědět má pak na první pohled mnoho společných prvků. Po třech dílech je však i z reakcí fandů jasné, že je jejich ladění více než podobné. Pomalý až vleklý styl vyprávění a postupné budování atmosféry pak vede k dvěma věcem. Trochu se budete nudit, zároveň ale budete nejspíš zvědaví, kdo vlastně vraždil. Ideálně bych proto doporučil rodinné koukání či obecně koukání ve více lidech. Já se dívám se ženou, sestra zase s matkou. Faktem ale je, že by se dala díky jistému staromilskému přístupu k látce bez problému přizvat i babička. A i to je fajn. Po třech dílech je ale naopak po hříchu třeba dodat, že je potřeba ještě zapracovat na atmosféře. Seriál totiž začíná být pro zkušenějšího diváka stejně tak napínavý, jako předvídatelný. A bojím se, že tomu tak je již od prvního dílu.

Vzpomínka na předchozího Strážce Streamu: Na HBO GO se řítí komiksová smršť

Na HBO GO již nyní můžeme začít nakoukávat několik DC filmů, které spadají do takzvaných vesmírů DCEU a DC Black. Během tohoto měsíce se k nim zde přidal také český komiksový filmový zástupce Alois Nebel. Nebel (Miroslav Krobot) je tichý samotář stejně jako Batman. Jen ty peníze, detektivní schopnosti a fyzička mu holt chybí.

Komentáře

zpět na článek