metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / 0 °C

Neděle 5. února 2023. Svátek má Dobromila

Výherci míče s podpisy Ronalda a Messiho

  14:13
Praha 22. ledna 2023 (PROTEXT) - V loňském roce od 18. listopadu do 20. prosince 2022 probíhalo Mistrovství světa ve fotbalu v Kataru a na webu www.zivotdetem.cz ve stejné době probíhal prodej lístků do tomboly, kdy se soutěžilo o dva vzácné míče s podpisem Messiho a Ronalda, které do tomboly darovala společnost Synergy FG.

20. prosince za přítomnosti notáře proběhlo v kancelářích o.p.s. Život dětem losování dvou výherců. Výherkyně míče s podpisem Messiho přijela ještě ve stejný den, aby si svou výhru vyzvedla. Míč se totiž stal nejkrásnějším dárkem pro manžela a syna, jejich nadšení je vidět z fotografie, kterou nám výherkyně zaslala.

Pro míč s podpisem Ronalda si přijel do sídla o.p.s. Život dětem výherce 9. ledna 2023. Tento výherce si v tombole zakoupil celkem 100 lístků a na otázku, proč tolik, odpověděl, že chtěl podpořit nějakou charitu a hlavně pomoci, ostatně, to byl úmysl všech, kteří si lístek do tomboly kupovali a za svou podporu nemocných dětí dostali naše žluté srdíčko s logem sluníčka.

Do sídla o.p.s. Život dětem jsme pozvali i rodiny s dětmi, kterým právě výtěžek z tomboly pomůže. Mezi obdarovanými dětmi byla malá Adrianka s kombinovaným postižením, Adélka s dětskou mozkovou obrnou, František, trpící autismem a dvojčátka Lea a Olívie, u kterých rodiče už v roce zjistili, že jejich projevy souvisejí s právě autismem.

Život dětem děkuje všem, kteří si lístek do tomboly koupili a tím podpořili nemocné děti a zároveň děkuje společnosti Synergy FG za zakoupení a darování míčů a samozřejmě gratuluje výhercům. Jsme vděčni, že tato krásná akce přispěla Adriance, Adélce, Františkovi i Leušce s Olívií především na tolik potřebné rehabilitace.

Kontakt:

MgA. Maria Křepelková

ředitelka Život dětem o.p.s.

Mail: maria.krepelkova@zivotdetem.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Konspirace se rojí i kolem voleb. Všichni hledají zásahy tajných služeb nebo mocností

vydáno 3. února 2023  14:36

„Náhoda? Nemyslím si!“ O výhru Pavla se údajně postaral šikovně nastavený software. Vznikla prý „osa zla“.  celý článek

Šílená noc je vánoční verze Vyproštění, krvavější Sám doma i pupkatější Smrtonosná past

Strážce streamu
vydáno 3. února 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Akční komedie Šílená noc (anglicky Violent Night) byla jedním z nejpříjemnějších překvapení konce loňského roku. Herec David Harbour byl jako Santa Claus...  celý článek

České hory a nížiny obývají duchové, skřítci i princezna. Zveme vás na návštěvu

vydáno 3. února 2023  7:30

Máte-li dobré úmysly, pak jste mezi pohádkovými bytostmi vítáni. Pozor by si však měli dát zloduši.  celý článek