metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána

Další 1 fotografie v galerii
Žáci bohumínských škol změří síly v rámci akce Veslujeme do středu země | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Žáci bohumínských škol změří síly v rámci akce Veslujeme do středu země

Komerční sdělení V pondělí 13. února zpestří program bohumínských základních i středních škol další ročník akce s názvem Veslujeme do středu země. Tentokrát mezi sebou budou zápolit na veslařských trenažerech výhradně školáci, v průběhu roku se pak uskuteční v červnu a v září také klání dospělých v Bohumínském parku.

A jen připomeňme, že loni v prosinci se mezi sebou utkali i třeba tamější senioři.

Akce se v tomto roce stala součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Žáci bohumínských škol změří síly v rámci akce Veslujeme do středu země

Žáci přihlášených škol, kterých podle odhadů bude okolo 250, se setkají po ránu v Crossgymu Bohumín. Všichni bez ohledu na věkovou kategorii budou mít jeden cíl – překonat na veslovacím trenažéru vzdálenost 500 metrů. Co se naopak měnit bude, bude nastavení zátěže, která tak bude pochopitelně u mladších dětí menší než u středoškoláků.

„Cíl je jednoznačný – chceme děti i dospělé rozpohybovat a také to, aby si přitom užili zábavu. Nejprve jsme událost organizovali výhradně pro děti, pak přišla kamarádka s nápadem, že by to mohlo zpestřit program akce Jarmark na hranicích. Na polské straně totiž bývalo živo, ale u nás se nic moc nedělo. A tak se založila tradice, kdy soupeří i dospělí pod širým nebem,“ vysvětlil Jaroslav Thér z pořádajícího SK Crossweightliftinggym Bohumín.

Žáci bohumínských škol změří síly v rámci akce Veslujeme do středu země

Původní název této soutěže byl ‚Šetři se osle‘ – podle oblíbené mnemotechnické pomůcky na zapamatování vzdálenosti ke středu země, což je 6378 kilometrů. „Později jsme jej však upravili na současné ‚Veslování do středu země‘. A protože jsme akcí motivační, všichni se za svůj výkon mohou těšit na pitíčko a müsli tyčinku. Zvláštní prémii v podobě drobné odměny pak máme pro dívky a chlapce, kteří svůj úsek zdolají pod dvě minuty, respektive minutu a padesát sekund,“ uvedl Jaroslav Thér.

Hlavní zprávy

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek