metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 13 °C

Úterý, 25. září 2018. Svátek má Zlata.
Zahrají i Mandrage.
Větší foto
Zahrají i Mandrage. | foto: Hrady CZ

Hrady CZ začnou na Točníku, nabízí i pohodlí

11. července 2018  16:33 Pavel Urban Metro.cz
Čtrnáctý ročník festivalu láká na Tomáše Kluse, Jelena, Mandrage či Slzu.

Tento pátek se areál na louce pod hradem Točník se dvěma stagemi otevře v 15.30 hodin. Návštěvníci se mohou na první z osmi zastávek těšit na koncerty kapel Ivan Mládek a Banjo Band, Škwor či Monkey Business. Večer vypukne oblíbený páteční hradní karneval s vyhlášením masek.V sobotu se areál otevře v deset dopoledne a rozezní ho třeba Vypsaná fixa, Pražský výběr, Lenny, Jelen, Mandrage, Slza, Divokej Bill nebo Tomáš Klus. Koncerty na obou stagích se tradičně budou střídat.

Festival Hrady CZ letos opět spolupracuje s Národním památkovým ústavem a nabídne tak v sobotu vstup zdarma na prohlídkové okruhy hradů Točník a Žebrák.

Festival letos poskytne návštěvníkům zvýšený komfort doslova hotelového typu. Zcela nově bude totiž k dispozici takzvaný VIP kemp PLUS, díky němuž není nutné s sebou na festival brát žádné vybavení pro přenocování – postavený stan, dvě karimatky a dva spacáky budou k dispozici na místě. Tento kemp stojí v předprodeji 850 korun na osobu za dva dny.

V areálu bude posílen signál telefonů a datových služeb, chybět nebudou wi-fi zóny a bankomat. Na místě bude také karavan, kde budou k dispozici i powerbanky na dobití telefonů a poradenství s nastavením mobilů.

O lepší informovanost návštěvníků se postará i festivalová aplikace s mapou areálu a různými slevami a výhodami. Samozřejmostí jsou VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, obchod s potravinami či úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma. 

Ve spolupráci s partnery festivalu zde budou připraveny dětské koutky, fotokoutky a doprovodné sportovní aktivity, jako třeba obří vodní skluzavka pro osvěžení v letním parnu. Na hrad Točník bude zavedena autobusová kyvadlová doprava od železniční stanice Hořovice a zpět.

Vstupenky na pátek stojí do dne před akcí 450 korun, na sobotu 530 korun, permanentka na oba dny pak vyjde na 880 korun. PURKomentáře

Hlavní zprávy

Dítě bez mobilu je nyní už rarita

Ilustrační snímek
vydáno 25. září 2018  13:45

Rodiče na svých potomcích nešetří.  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Ciaooo Italia

Jakub Kohák
vydáno 25. září 2018  11:11

Moje žena – napůl Italka – mi celý život opakuje, jací jsou Italové lajdáci, píše Jakub Kohák ve svém sloupku.  celý článek

Naučte se jazyk elfů

Ilustrační snímek
vydáno 25. září 2018  9:55

Plánujete začít s japonštinou, albánštinou, tibetštinou nebo nizozemštinou? Vyrazte na Evropský den jazyků.  celý článek

Bez tramvají i metra C

Ilustrační snímek
vydáno 25. září 2018  8:45

Pražany a návštěvníky metropole v následujících dnech potrápí mimořádné výluky MHD.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám